Nokia E61

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

zaki65 ovde mozes da nabavis licencu

Kod: Obeleži sve

http://europe.nokia.com/explore-services/ovi-maps/downloads-and-services/prices-and-coverage-2.0
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

zaki65
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 11. Nov 2008. 15:58

Post od zaki65 »

Hvala, kljun. Takođe me zanima koje sve verzije programa Nokia Maps rade na E61. Moja verzija je 1.02, ali mi se čini da verzije 2 i 3 ne bi radile na mom telefonu. Da li je neko instalirao neku noviju verziju i koju? Takođe, da li Garmin i TomTom rade sa ovim GPS modulom? Hvala unapred.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

zaki65 u listi podrzanih uredjaja za Ovi Maps nema E61, ali sigurno mozes da snimis zadnju verziju Nokia Maps. Taj GPS modul mozes da koristis sa svim GPS programima.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

Jedno vazno obavestenje u Mobisu je trenutno snizenje nokia E61i telefona i kosta 12000din dok traju zalihe!!! :o Ako je neko zainteresovan kes u dzep i pravac mobis... :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Samo se treba zapitati kakav je kvalitet tih tel kada ih daju za dz...Samo da vam javim da sam resio moj problem sa upisivanjem slova J i U i Ndrive, pa ako neko bude imao neki slican problem samo da zna da mu mogu pomoci da ga resi,a potrebna je app Magic Key.Evo mog uputstva kako se podesava Magic Key app:Da bi promenili vrednost nekog tastera samo trebate da udjete u Magic Key pa klikni desni dzojstik-Options-Add ( sada tu dajte koje god hocete ime tom folderu ) -OK-sada kliknite na naziv tog foldera sto ste napravili-Option-Add-( sada ce ponuditi da ukucate original key i tada samo kliknite na dzojstik u sredinu i otvorice se padajuci niz znakova,symbola itd i vi tu pronadjite taj originalni taster koji hocete da menjate i kliknite na njega dzojstikom na sredinu i pojavice se u pravougaoniku gde pise Original key neki broj pa sada klikni OK.Sada vam iznad novootvorenog pravougaonika pise Maps to i sada opet kliknite na sredinu dzojstika i pronadjite onaj znak ili symbol koji zelite da sada bude na tom tasteru.Sada kliknite OK pa Back.Onda idite Options i kliknite na Start on boot.Sada kliknite dzojstik na levu stranu pa idite na Options-Add - sada tu izaberite app u kojoj zelite da vam radi ta izmena tastera,npr Notes.Sada ce vam se napraviti folder Notes i kliknite na njega i izaberite tu promenu koj ste malopre napravili kada ste menjali vrednost tastera.Sada idite Options pa vidite da li je ukljucena opcija Start on boot.Ako jeste samo izadjite iz Magic Key app i to je to.Uzivajte!!!
Note IV N9100 dual

veljko035
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 17. Nov 2008. 06:08
Lokacija: jagodina

Post od veljko035 »

е треба ми мала помоћ!узо сам полован е61,али батерија ме нешто зеза,кад је пуна и кад обавим 3 позива он пријављује празну бат. и кад га искључим и укључим онда пријави пуну,батерија ми траје по један дан тако,ал може неко да ми каже дал има батерија за овај модел и колика је цена???

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

veljko035 baterije ima za taj model ali je cena preko 2000din 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Poveca je baterija,a i sam tel pa je i samim time i retka,bar u PO gde sam ja samo informativno pitao za nju.Mozes sigurno da je narucis u nekom servisu,a moja prepruka je servis koji se nalazi u ulici preko puta starackog doma u Jagodini (sigurno znas gde je to jer nasa Jagodina nije preveliki grad) jer su ljudi maximalno profesionalni i mogu da ti pribave originalnu bateriju koja je veoma dobra,ali zato i kosta poprilicno
Note IV N9100 dual

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

toda81, da malo skrenem sa teme, zasto mislis da je cena od 12000,oo mala za E61i???
Koliko bi po tebi trebalo da kosta taj fon?
Probaj da budes objektivan! I meni se svidja E61, ali ajde da objektivno sagledamo situaciju, ponudu na trzistu, nove tehnologije i sl?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

mrkixxx,realno ti kazem da je ta cena od 12.000 nekonvertibilnih rs premala i mora da stvori neki strah od kupovine jer je to mozda,ali kazem mozda kupovina "macke ili tigrica u dzaku" koji ko zna kog je porekla i kvaliteta.To je realna cena za polovan e61i.Ako si ti slucajno izostavio ono i onda bi to mozda mogla da bude realna cena za taj tel jer znam da je razlika izmedju e61i i e61 bila od 90-100 eura.Realno gledano ja bih s jedne strane bio prezadovoljan kada bih zamenio moju e61i za npr e71 ili jos bolje za e72,ali bih u isto vreme bio i veoma razocaran malim dimenzijama displaya na ta dva modela koja su inace po svim karakteristikama mnogo bolji od e61i,ali na zalost nemaju bolju tastaturu jer je qwerty na e61i mnogo prostranija i laksa je za kuckanje
Note IV N9100 dual

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

toda81, da ne ulazim u neku polemiku, ali mislim da zanemarujes cinjenicu da je ovaj fon bio aktuelan pre skoro 3 godine.

sta se desilo u medjuvremenu?
mali milion novih modela, ogromni displeji, TS, procesori od 600mhz i vishe, standardni RAM-ov od 128mb i vishe itd itd.....

cena od 12000,oo je i previsoka za taj model.
kad sam video reklamu u jednom casopisu, mislio sam da je neka greska u pitanju. kao da sam otvorio neke vremeplov.
ne sporim da je e61i dobar fon, ali vreme i nove tehnoplogije su ga pregazile totalno, tako da cena od 12000,oo :? :? je totalno van kontexta realnosti.
ne verujem da ce da prodaju nesto!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Svako ima pravo na svoje misljenje i ja to ne sporim,ali eno vidi cenu novog e61i i seto se unazad godinu dana da je veoma dugo drzao cenu od 360 eura sto mnogo toga govori o ovom modelu.Video si takodje u mom prethodnom postu da sam pisao o dva mladja i mnogo bolja brata koja su nasledila e61i i koji imaju i bolje procesore i jos mnogo toga,ali su bar za moj ukus osakaceni iz razjoga sto su ima smanjene dimenzija zbog komercijalnosti,a time su ubili preglednost koja krasi e61i.Svako ima neki svoj ukus i sam znas da "o ukusima ne treba raspravljati"...Jeste e61i old timer,ali je znak pravih vrednosti za one koji su ga imali i one koji ga imaju,a mozda i za one koji ce ga tek imati.Inace,ja sam takodje veliki "protivnik" TS telefona jer se meni takve stvari ne svidjaju,a posebno zato sto volim da mi display uvek bude cist,pa cak i kada telefoniram trudim se,a i polazi mi za rukom i uhom da ga ne umrljam.To je takodje moje licno misljenje,dok znam da ima puno njih koji bi voleli da u rukama imaju neki TS tel.Dobre stvari naravno da tokom vremena gube na ceni,ali samim time sto ovom tel ne pada cena tako strmoglavce kao mnogim drugim mnogo toga govori o ovom "starcu Foci od 3 ljeta"
Note IV N9100 dual

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

toda81, pa onda ispade da je 6230i najbolji telefon svih vremena,jer se po cenama ovde na MS prodaje za 126e,a on je u prodaju izasao u prvom kvartalu 2005. godine i onda je kostao oko 350e....izgubio je 2/3 cene za 5 godina....(nesto kao golf 2 kod nas :lol: :lol: :lol: )
Realna cena za nov e61i ne bi smela da bude preko 160e,to je maximalno....
D500&E71

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

To je tvoje subjektivno misljene,a posto i sam znas da se taj tvoj 6230i ne moze porediti ni u kom pogledu sa e61i objektivnost je na mojoj strani.Vec sam sagledavao mane i prednosti ovog tel tako da ako si procitao mogao si da vidis sta ja o svemu ovome mislim
Note IV N9100 dual

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

toda81, ja sam se samo osvrnuo na tvoje poredjenje pada cene sa preformansma telefona,a 6230i sam navo kao primer za jako mali pad cene u periodu od 5 godina.... :x
Da sam subjektivan ja bih rekao da je k810 super telefon (sto po meni i jeste),ali du mu je cen jako mala,i da on za mene vredi barem 130e polovan!
D500&E71

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Ja sam veliki postovalac E61/61i,ali zaista danas oni ne vrede toliko i pored svih dobrih osobina.Ipak su to modeli vecih dimenzija sto dodatno narusava eleganciju.Za samo par desetina evra vise se moze uzeti polovan E71 koji je noviji,elegantniji i nesto napredniji model.
Nokiu E61/61i je dobro imati kao sekundarni telefon,ako je vec neko toliki obozavalac.
loki13, Se K800/810 su odlicni telefoni,nisi subjektivan.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Postujem vasa razmisljanja i misjenja,ali sam ja gore napisao i mane i predosti e61i tako da su dimenzije e61i za ljude poput mene velika prednost u odnosu na savremenike poput e71 i e72 koji su ponavlja po ko znakoji put mnogo jaci i bolji modeli od e61i,ali su ih osakatili drasticnim smanjivanje displaya koji krasi e61i.Ko ima predrasude da ce mu pricati ko ima kalkulator sto mnogi kazu za e61i ne zna kao je sve lepo kada je u pitanju preglednost na ovom prostanom displayu.Jedina prednost e61i u odnosu na e71 i e72 je display koji je bar za mene lepsi i pregledniji i bolja tastaura kada je u pitanju razmak izmedju tastera,a sve ostalo je na strani ova dva savremenika.Takodje je iluzorno porediti symbian tel sa totalno ogranicenim telefonima...Ko zna sta se sve moze symbianom nikada mu nece pasti na pamet neka smesna poredjenja
Poslednja izmena od toda81 u Čet, 21. Jan 2010. 01:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Note IV N9100 dual

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

toda81 napisao:Jedina prednost e61i u odnosu na e71 i e72 je display koji je bar za mene lepsi i pregledniji i bolja tastaura kada je u pitanju razmak izmedju tastera,a sve ostalo je na strani ova dva savremenika
Potpis.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ne znam sta si hteo da kazes ovim citiranjem mog posta?Da li bi mogao da mi objasnis kolega poentu ovog citata
Note IV N9100 dual

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

toda81, Da sam saglasan sa izjavom .
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Odgovori