Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Samo da se požalim na nešto što je baš počelo da me smara :( Da li neko od vas koristi vibraciju touch screena? I pre se čuo neki iritirajući zvuk prilikom vibracije toucha, ali mi se čini da se vremenom taj zvuk pojačao i da je sada totalno ne podnošljiv :( Jel se i vama tako čini?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

Meni se, ako mislimo na isti zvuk, to cuje samo kada mi je baterija skoro pri kraju, pa telefon kao da nema snage da vibrira, pa nekako ,,cvili" :unsure: ..sto je iritantno..ali ga onda samo nabodem na punjac i problem je nestao.. Do sad mi se nije desilo da pocne s tim pistanjem, sem ako nije skoro gotov sa baterijom, ali videcemo da li ce se desiti da se javi i pri normalnom radu...
P.S. Interesuje me da li iko od vas zna da li su telenorovi telefoni, s obzirom da su vezani za njihovu mrezu, u nemogucnosti da se update-uju na najnoviji firmware, jer meni NSU ne dozvoljava, a procitao sam na nekom forumu da je neki lik uspeo da ga update-uje fon na najnoviju verziju iako mu je telefon sa telenora :? I da, znam da je malo pocetnicko pitanje, ali me zanima da li i u kolikoj meri mogu da unistim telefon pri hack-ovanju i da li time gubim telenorovu garanciju..znaci da li je najgori scenario da ce telefon totalno postati neupotrebljiv ako nesto podje pogresno u toku hack-a, ili mi se moze desiti da samo moram da ga nosim u servis da ga ,,ozive"?? Hvala unapred..

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

dyca, ne mislim na taj zvuk kad cvili :) nego na onaj zvuk koji se inače čuje kad ti vibrira screen :) valjda se i tebi čuje to? Ili ti je vibracija screena apsolutno nečujna?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

I meni se cuje zvuk kada vibrira ekran, ali je to veoma neprimetno i tiho, tako da sam totalno prevideo da mislis na to :) Cudno je da ti se to desava, ali mozda je samog softvera, pa mu mozda pomogne reset ili sl. Ono sto mene stvarno muci kod mog ekrana je to sto kada malcice jace pritisnem ekran, cujem zvuk kao da klikcem dugme jer kao da mi ona zastitna plastika dodiruje sam ekran, pa me interesuje da li je to tako i kod tvog telefona ili ne, i da li moze doci do nekih problem zbog toga??
Zaboravih samo da napomenem da ja imam N97 mini =))

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

dyca, pa pazi, sta je nekom tiho, mozda drugom nije... Ali kao sto rekoh, cini mi se da je taj zvuk sada glasniji nego sto je pre bio... Ili je iz nekog razloga poceo da me iritira vise nego pre... U svakom slucaju nije necujan i smara me... :(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Ninolina, jok! sve je isto kao i pre... :) ja imam problem, od kad sam ubacio neke patcheve, phone mi je MNOGO sporiji i zakucava se! izgleda da cu morati da skuvam cits FW samo sa hackom! anyway, zvuka pri vibriranju telefona nema, mislim ima, ali to je klasican zvuk, kao i do sad :wink:

edit:

ubedljivo najgor, i najiritirajuci zvuk/osecaj vibriranja ima samsung i8000! nista gore i odvratnije u zivotu nisam osetio niti cuo, FUUUJ :disgust:

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Mirko BGD, probaj opet da skuvas. Mene su na 5800 zafrkavali neki pactevi, ali kad sam njih izostavio telefon radi kao zmaj.

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

Ninolina, kakav zvuk mislis li konkretno na zvuk vibra motorica? Meni je npr slabiji kada mi je bat prazna :-DDDDD

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

i ja sam mislio da je to u pitanju..ali izgleda da to nije problem sa njenim telefonom, vec izgleda da je neka softverska greska pa joj se zvuk pri dodiru ekrana pojacao,pa je to iritira.. Mislim da je najbolje da opet skuvas Rom,kao sto je neko gore rekao,pa ces barem suziti listu mogucih krivaca za taj zvuk =))

nadam se da ce neko uspeti da mi odgovori na pitanja koja sam postavio u nekoliko postova pre ovog :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Dostaje, da, mislim na taj zvuk... dyca, Ne znam da li je moguće da software bude kriv za ovo... Pre bih rekla da se hardverski nešto zenulo i sad se ta vibracija jače čuje... Nemam sa kim da uporedim uživo kakav je zvuk na nekoj drugoj 97-ici pa mislim da je ovaj kod mene baš preglasan... :(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bokistilojtd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 17:14

Post od bokistilojtd »

drugar ima isto n97 kod njega se vibracija bas bas cuje kod mene ne tako da,sve mu se desilo od kada je radio update

aj sad vi meni pomozite ako boga znate,izlupacu ga :

dakle problem je sledeci,kada otkljucam ekran ne svaki put ali desava se cesto ekran kao da podrhtava,pojavljuju se neke sitne crtice koje podrhtavaju narociti ako se olovka priblizi ekranu kazem ne stalno ali desva se cesto narocito ako je tel u mraku,nije da gubi kontakt kao kada ode flet nego jednostavno boje ostaju iste a ekran podrhtava

u jednom ovlascenom servisu sam dobio odgovor da je to do nekog fleta koji se nalazi unuatar ekrana,kada sam rekao ok menjajte oni kao pa nismo bas sigurni da je to 100% nemam pojma ni ja ,a ni oni

da li je to normalno za ovaj ekran ili je u necemu stvarno problem?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

bokistilojtd, definitivno nije normalno i mislim da bi trebo da ides da reklamiras to.Nesto slicno sam vidjao doduse na kompu a to je da monitor tako podrhtava(ne gubi boju nego samo kao kad se priblizi mob do monitora i pocne da podrhtava) i to je zbog slabe struje...Da li su tvoj i moj primer isti ili slicni ne znam ali ima dosta podudaranja....
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

Ninolina, bem li ga mogu da ti donesem negde moju n 97 mini pa uporedjuj... meni se desi bug da ga zakljucam a on iskulira :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

bokistilojtd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 17:14

Post od bokistilojtd »

ma uzas,problem je sto je tel kupljen u prodavnici koja ima saradnju sa servisom koji otp.radi i vulkanizerske radnje xaxaxaxaa kod ovlascenog servisera mi traze 60e ali ni oni nisu sigurni kao kad crkne tad dodji e sda da li zameniti taj flet koji se nalazi unutar samog ekrana ili...nisam pametan

bokistilojtd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 17:14

Post od bokistilojtd »

svi moji problemi su reseni... :D :D :D :D

danas sam otisao i kupio nov N97 jel realno po meni nema lepseg telefona,e sad jedino sto je softver V 12.0.026 e sad da lki bilo sta cackati dok sv eradi ok,ili....
i ako moze pojasnjenje kada otkucam *#0000# izadje mi svasta i medju opcijama imam update za softver da li to da uradim na taj nacin preko wirelessa pozz i hvala unapred

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

bokistilojtd, Lebati sta si uradio sa starim ? Mozes da updatujes i preko WiFi-ja a mozes i preko NSU-a..
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

bokistilojtd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 17:14

Post od bokistilojtd »

stari sam ostavio burazeru njemu ne smeta,ma izludeo me...hahahah ali ovaj je extra znaci mogu opusteno to da uradim preko WiFi-a?jel ima nekih posebnih upustava ili samo next,next,next...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

bokistilojtd, zelis li da hakujes i pathcujes telefon, ili samo da odradis upgrade firmware-a?

bokistilojtd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 17:14

Post od bokistilojtd »

ma ne bi nista cackao je riskreno i ne znam na starom tel. softver mi je bio V21.0.45 tako nesto a danas sam uzeo nov na kome je V 12.0.026 i kada ukucam *#0000#on mi izbaci trenutni softver i imam options i ti imam da azuriram softver sta to znaci i vredi li odraditi?valjda sam razumno napisao jer ne poiznajem bas dobro tematiku.pozz i hvala

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

pa vidi ovako.... moj savet, kao i vecine nas forumasa predpostavljam, bi ti bio da kad vec radis upgrade, odradis i hack, i naravno ubacis Balkain Product Code! ceo posao nebi trebao da traje vise od 1h vremena, a detaljana uputstva, programe i sve ostalo mozes pronaci na forumu :wink:

hack ti donosi mnostvo korisnih i preko potrebnih stvari (nema potrebe za sertifikovanjem, mogucnost instalacije n-gage platforme i jos mnogo mnogo stvari)

inace to sto ti imas na telefonu je takozvano OTA azuriranje, i koristis ga ako imas wi-fi, prem da opet ti kazem, mani se toga, skini par programa i kao covek odradi stvar da valja :wink:

Odgovori