Nokia N95 8GB

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Evo uradio sam tako , pritisnuo * , 3 i zelenu slusalicu ali on i dalje radi isto , ulazi u slike samo sto sada pise da nema slika posto je sve izbrisano i onda mi po ekranu samo pise 9*999999**....***999999 i onda opet udje u slike i onda vise ne mogu nista da uradim osim da ga izgasim a ne mogu da ubacim novi sw posto mi neda da se poveze sa komjuterom

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

sila, pritisni I DRŽI PRITISNUTO * , 3 i dugme za poziv ALI KADA JE TELEFON UGAŠEN
I drži tako dok se potpuno telefon ne upali i ne traži da setuješ vreme.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

da li ovaj telefon kuburi sa RAMom?zvinjavam se,ovo ste verovatno sto puta apsolvirali ali nemam vremena da pretrazujem,zagrejao sam se za e52 alii kazu da raspolaze sa jedva tridesetak mb.Kako ovaj stoji sa ramom?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

dentomaster ja nisam imao nikada problema sa ramom što se ovog moba tiče.ima je i više nego dovoljno,.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

ljudi.. telefon mi ekstremno sporo ulazi u poruke i u neprocitane poruke ( kada mi stigne nova poruka , pa kad pritisnem show, treba mu 30ak sekundi da udje u tu poruku..) .. problem sa brisanjem i daje stoji.. .da li da uradim master reset ili da uptdatujem software? ili i jedno i drugo. ?

izvinite na smaranju
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Odradi format telefona kao i format onih 8gb, a ako i dalje budes imao problema odradi i apdejt softvera.
Verovatno znas i sam da ces formatiranjem pobrisati sve sto imas u telefonu pa zato sacuvaj ono sto ti treba.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Znaci da odradim format onaj sa zvezdicom , 3 i dugmetom za poziv ? i onda posle toga i format "memorijske kartice" tj onih 8 gb (ili ce taj format "zvezdica 3 zeleno dugme" odraditi i to ) ?

hvala btw
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Mislim da ces morati odvojeno raditi ta dva formata.
Inace taj nacin formatiranja sto si opisao je isti kao i *#7370# pa ako ti je lakse ukucati ovaj kod ti ga tako formatiraj. ;)

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ... :) a ja sam cuo da je taj *#7370# kao neki soft format a da je onaj sa zvezda , 3 i zelena slusalica kao hard format... mozda sam pglu :) ali tako sam cuo
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Mislim da je Miškoni nedavno citirao neke tekstove gde se objasnjava da su ta dva nacina donose isti rezultat. Onaj sa drzanjem dugmica se koristi kada ne mozes ukljuciti telefon normalnim putem, ali posto ti nemas takvih problema mozes kucati kod.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Layne_Staley, a jesu li ti možda poruke čuvane na memoriji kartice? Ako jesu, prebaci ih na memoriju tel i sve će ti brže raditi..:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Ljudi necu da smetam,jedno kratko pitanje. :D

Kako moze da se vidi koliko minuta razgovora imam na svom telefonu,koji KOD se kuca?

Takodje,jel mogu nekako da se vide i SMS poruke?

Fala! :lol:
Sony Xperia P

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

aleksaa
*#92702689#

Поруке? Небитно. :roll:
Слобода или смрт

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Auuu 350 sati razgovora,dve nedelje zivota su mi otilse na telefoniranje! :D

Ne znam,dal smo se razumeli u vezi poruka.

Mislilo sam da nekako vidim broj polsatih i primljenih poruka na ovom telefonu,jer od prvog dana nemam brojac za poruke,sto mi je bas cudno,svi prethodni telefoni su imali taj brojac.
Sony Xperia P

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Нема бројача док се не инсталира неки програм предвиђен за то...
Слобода или смрт

Maree91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 29. Maj 2010. 00:59

Post od Maree91 »

cao ljudi imam jedno pitanje...uzeo sam nokiu n95 8gb polovnu prekljuce...e sad tel je bio kodiran na 063 mrezu nisam ga koristio taj dan nego sam ga sutradan dekodirao u sevisu...i sad normalno radi na svim mrezama al imam jedan problem...sad mi se skoro na svakih pola sata do sat zavisi mozda vise manje ugasi se tel sam od sebe...pa ga upalim i normalno radi,,,e sad da li je to zbog dekodiranja lik u servisu sjebao nesto ili je takav mozda bio od kad sam ga uzeo posto ga nisam koristio taj dan..al lik od koga sam uzeo kaze da je njemu normalno radio i da je to izgleda zbog toga kao neki bag...zanimaju me vasa misljenja i ako moze neko da mi pomogne da resim problem jer me uzasno nervira? :angry:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Postavi pitanje u ovoj temi (tema je u podforumu "Servisiranje") pa ce ti neko od servisera odgovoriti u cemu je problem: viewtopic.php?t=9962

griswold
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 16. Mar 2010. 16:28

Post od griswold »

Jel moze neko da mi objasni razliku izmedju "Format mass memory", koja se nalazi u tools-utilites-memory, i hard reseta: drze se neka tri tastera pa se ukljuci telefon, i soft reseta: *#7370#

jos nesto: sta od ova tri gornja koraka da uradim, i kojim redom, nakon (ili pre?) updateovanja novog software-a?

hvala

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

"Format mass memory" se odnosi na formatiranje onih 8 GB.
Pod "Hard resetom" se podrazumeva kucanje koda *#7370# kao i drzanje tastera tj. efekat je isti.
Pre apdejta softvera odnosno pre formatiranja trebao bi odraditi "bekap" podataka (imenik, kalendar...) i nakon apdejta softvera odradi format obe memorije, a kojim ces redosledom to nema veze.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Redosled donekle ima veze. Najbolje je prvo da uradiš format mass memorije, a onda i format interne. Jer, ukoliko imaš neke programe instalirane na mass memoriji, nakon reseta interne memorije zapoceće instalacija tih programa (koja neće moći da se izvrši do kraja), jer će je pokrenuti repovi koji ostanu na mass memoriji. Iz tog razloga, prvo format mass, a onda i interne memorije :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori