Nokia N82

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

oscar1980, n79 malo jaci po pitanju multimedije od n82 jer slika bolje po danu a ima i sasvim dobar i jak led blic,mada je video bolji malo na n82.Zvuk na n79 je za nijansu glasniji a dobro dodje i predajnik ponekad. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

pboskovicyu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 18. Jun 2010. 15:31
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od pboskovicyu »

Da li mi neko moze reci kako da resim ovaj problem jer mnogo pizdim... Od skoro su pocele da me zezaaju pesme sa kartice tj nisam mogao da ih pustam pa sam formatirao karticu, medjutim od tada mi vise ne radi ono dugmence kojim ulazim u galeriju slika, tj kaze da nemam ni jednu sliku a skljocam nekoliko pre toga. U slike mogu da udjem iz File Managera ali mi vise ne radi ona opcija Apply effect tj pojavi mi se samo neki prazan okvir.... Koji mu je djavo? Malopre sam odradio hard reset i sve je isto....

_Neo_
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 02:49
Kontakt:

Post od _Neo_ »

koja je realna cena ovog telefona? razmišljam da prodam moj, pošto ćale nikako da se navikne na njega :(
Nokia 6300, N82, X6, Lumia 820 all in black

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

pboskovicyu, probaj staviti drugu mem. karticu pa vidi kako ce se telefon ponasati. Ukoliko nemas drugu mem. karticu izvadi ovu koju imas i probaj slikati (slike ce se memorisati na mem. telefona) i udji u galeriju i proveri da li mozes videti slike.
Ukoliko su simptomi isti onda ga odnesi u servis da ga flesnu preko box-a, a ako to ne pomogne onda trebaju da ustanove sta je kvar.
_Neo_, 100-120e. Nenormalno mu je pala cena!

Starday
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2007. 15:57

Post od Starday »

Juce išmirglah ekran šmirgl papirom...ne pitajte me kako. :uhuh: :)
Zvao sam Alpha Copy, ali kazu da nemaju "ama bas nista" za N82....sta cu sad? Gdje da nadjem ovaj dio? :smutny:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pozovi Mobis i ComTrade, mozda oni imaju. Ne znam da li se moze kupiti samo plastika za displej ili mora kompletna maska.

Starday
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2007. 15:57

Post od Starday »

U Alfi se mogao kupiti samo dio, kupovao sam za staru N82...ali valjda kako se vise ne prodaju, pa su batalili i dijelove. :/
Nazvacu ove, hvala.
Najbolji odmor na Jahorini
http://www.apartmanimaja.com

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ovo me muci od kad sam prvi put imao n82 i koristio net preko telefona,zar je moguce da se preko fabrickog browsera na symbianu 9.1 i 9.2 ne moze skinuti nijedan drugi fajl sem muzike,slika i videa?Znaci mislim downloadovati neki fajl koji mozes sacuvati direktno na mmc ili phone memoriju.Primera radi,kad skidam neku aplikaciju on je samo preuzme i pocinje da instalira a nemoguce je sacuvati je nigde.Kapirate?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

kapiramo :D
Jbt tako je kako je...
Na 6630 sam znao u koji folder ide skinuti .sis fajl pa bih ga pre instalacije "cupao" i premestao u zeljeni folder...na n82 nisam ni trazio taj folder, ako imas strpljenja da trazis, sigurno je negde u sistemu.
Слобода или смрт

Starday
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2007. 15:57

Post od Starday »

Imam jedno pitanjce...
prilikom snimanja malo glasnije muzike, na koncertima...na snimku mi krči/šumi zvuk... Na prethodnoj N82 nije bio ovakav slucaj, tj. ne ovoliko izrazeno, a snimao sam i jace zvukove.
Sta li bi moglo biti? Da li se nekako moze podesiti osjetljivost mikrofona...ili je tako kako je...

Evo posljednjeg klipa koji sam snimao, na pocetku je sve ok, dok se ne ukljuce malo jaci basovi... :(

http://www.youtube.com/watch?v=XxVFgw7N ... r_embedded

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Гадно и иритирајуће :disgust:
Као да дува јак ветар док снимаш...
Нешто деЛфинитивно није у реду са микрофоном, носи моб у сервис.
Слобода или смрт

Starday
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2007. 15:57

Post od Starday »

Pa razmisljao sam, ali ne znam samo sta da mu kazem..."Lose znima zvuk kada je preglasna muzika"...vjerovatno ce me napushiti i reci da je upravo zbog preglasne muzike...ali vrijedi pokusati...ipak namjeravam na jos partija da idem.. :D
Najbolji odmor na Jahorini
http://www.apartmanimaja.com

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

da li je moguce da su dve original baterije crkle u isto vreme? :x obe baterije se isprazne za 6-7 sati. tel koristim uobicajeno, malo sms, malo price, malo wifi. pre se ispraznila za 1.5-2 dana. zna li neko u cemo bi mogao biti problem?
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Post od Professional »

Da ne znate do cega bi moglo da bude ovo:

Kada hocu da upalim Bluetooth,ispise mi "Unable to perform Bluetooth operation"?

Svaki reset sam pokusao i nece (onaj 7370, 7780), cak sam i fles probao i opet isto. To mi se desava od kada sam flesovao telefon sa V31 na V35.
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

pboskovicyu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 18. Jun 2010. 15:31
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od pboskovicyu »

Danas kada mi je zazvonio tel na ekranu je bilo samo crno.... Zavrsio razgovor ali je i dalje crno.... Da li to def znaci da mi je crko ekran ???

fanste999
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 03:29

Post od fanste999 »

jel ima neko problem sa instaliranjem x-plore od poslednjeg update softwera...il mozda je do helloox 2.03 koj sam sad stavio..bas mi treba..inace na sajtu ima da se skine,app je besplatna..al kad pokusam da instaliram prijavljuje mi gresku azuriranja :)

Vlada-km
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 09. Sep 2010. 17:05

Post od Vlada-km »

Jedno pitanje za koje bi mi trebao sto hitmiji odgovor.

Ako kompletan uradim back up telefona preko PC Suita i posle toga uradim update softwere preko Nokia SW updater-a, da li cu posle restora prethodnog backupa na novi software zardzati sve aplikacije koje su bile instalirane na fonu pre updejta?

Hvala unapred!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Vlada-km
Радиће већина колико се се сећам...неке ћеш ипак морати да реинсталираш.
Слобода или смрт

Vlada-km
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 09. Sep 2010. 17:05

Post od Vlada-km »

Hvala na odgovoru.
U medjuvremenu sam odradio updejt i mogu da kazem da svaka aplikacija rad. Znaci bitno je prvo uraditi backup podataka sa telefona, zatim izvaditi memorijsku karticu, pa tek onda uraditi updejt. Posle updejta sam uradio restore backupovanih podataka i onda vretio mem. karticu. Sve radi kao i pre (garmin, gomila aplikacija i igrica itd).

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Vlada-km, tek da znaš da nije da ti to sve radi zbog backup-a, već je od modela N82 pa nadalje, Nokia uvela mogućnost da se updateom firmwarea ne brišu podaci sa interne memorije telefona. Tako da bi ti i bez backup-a sve ostalo na svom mestu, i radile bi ti sve aplikacije. Jedino ako su izmene u firmwareu baš velike, tada se savetuje reset tel posle izvršenog updatea da bi firmware "legao" kako treba :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori