Nokia E72

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

sanjke, ja sam batalio sve avi playere otkad koristim program Format Factory za konvertovanje svih vrsta klipova. Program imas da skines, freeware je i nema potrebe za krekovanim, patchovanim i slicnim aplikacijama, RealPlayer radi posao.

E sad sto se tice brzine telefona, vise od godinu dana sam koristio E71 i sa pravom mogu reci da je E72 mnooogo brzi, s tim sto moram napomenuti da sam ga kupio skroz novog sa verzijom firmwarea 031.023, i da ga nisam ni hakovao niti sam ubacivao gomilu krekovanih aplikacija koje mogu da uspore fon, osim x-plorea za koji smatram da je must have za bilo koji symbian.
::luv phonez::

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

sanjke, ne znam kako funkcioniše ovo što je Djoxie pomenuo, ali ja koristim Smart Movie, i meni odlično završava posao.

Što se brzine tiče, sinoć sam malo poredio, i E72 je po meni u svemu za nijansu brži od E71

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

Jutros mi je konacno stigla silikonka :)
Evo par slika i od mene.
Jako mi se dopada btw :)

Slika SlikaSlika
::luv phonez::

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

djoxie, znaš šta me tu najviše zanima? Da li je onako skroz mekana i matirana, i da li privlači prašinu i prljavštinu? Koju god silikonsku futrolu da sam imao, živciralo me što posle dva dana bude sva puna nekih trunčica.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

ne znam, imam je pola dana tako da cu ti za koji dan izneti neki svoj sud o tome. mekana jeste, na levoj strani je malo labava jer su tu otvori za usb i micro sd,ali je meni veliki pomak od one fabricke futrole. inace, na telefone ne gledam kao na bozanstva i mrzim da ih cuvam po futrolama jer mi to samo otezava koriscenje, tako da mi je ovo najbezbolnije resenje da ga ipak malo sacuvam ogrebotina jer ce mi sigurno ispadati u buducnosti
::luv phonez::

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

araphel, možda baš malo skuplja ali lako se i skida,duneš ili prevučeš prstom i sve se skine.Jeste skroz je mekana i matirana.Meni se lepo uklopila na crni model.
HTC HD2 ANDROID

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

juce je izasao novi firmware 051.018
ovo su izmene http://dailymobile.se/2010/09/01/nokia- ... og-inside/
ono sto sam ja primetio, pored manjeg fonta za sat u dnu ekrana je i to da mi se cini da je zvucnik konacno postao za nijansu glasniji
::luv phonez::

acme82
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 10:38

Post od acme82 »

Da li jos neko ima ovakav problem, sa vremena na vreme (svakih pola sata do sat)mi na ekran iskoci "izaberite vezu" trazi: wlan, wap servisi ..., kako to da iskljucim da mi se ne pojavljuje, vec sam stavio na "nikad" da mi prikazuje dostupni wlan ?! :wacko:

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

acme82, to ti nema veze sa wlan-om, nego sa aplikacijama. ili ti email trazi konekciju ili traveler ili slicno, u njima stavi konekciju na manual ili podesi access point preko koga ce se povezivati automatski
::luv phonez::

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Može li mi neko pomoći kako da zaključam neki tekstualni fajl koji je napravljen u "notes"?Ili je bolje da koristim neki drugi program,office?
HTC HD2 ANDROID

acme82
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 10:38

Post od acme82 »

ljudi ajd pustite neki link sa dobrim temama, nalazio sam neke ali bez veze su i cesto sa isteklim sertifikatom, zanimaju me automobili ili nesto slicno!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

zedge.net
onsmartphones.com
eseth.net 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

goxee
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 12. Jul 2006. 22:24

Post od goxee »

Kupio sam danas ovaj telefon, stvarno je sjajan, ali imam odmah problem. Prva dva-tri sata mi je onaj opticki kursor radio najnormalnije i onda samo prestao da radi. Probao sam da ga palim, gasim, restartujem, on/off, sensitivity i ne vredi. Jel imao neko slican problem?
Don't mess with da Big Dogs, if u piss like a Puppy!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

goxee, ukoliko slucajno nisi iskljucio opciju igrajuci se po meniju, onda je capnuo senzor.....tako se meni cini.

goxee
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 12. Jul 2006. 22:24

Post od goxee »

araphel, nisam, namesteno je na "on", e sad nije crklo skroz, cas radi, cas ne radi, moram tri puta da predjem preko senzora da bi se jednom pomerilo.
Don't mess with da Big Dogs, if u piss like a Puppy!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

I n79 ima nesto slicno,pa i on oce da zakaze kada je prst suv a kada je malo vlazniji radi bolje.Probaj i ti tako neku kombinaciju.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

goxee, probaj da u setovanjima podesiš sensitivity na high, mozda ti to reši problem. Kod mene je tako od prvog dana i radi bez greške.

deksicom, nisam primetio to sa suvim prstima. Kod mene šljaka uvek, doduše nisam baš probao da kvasim ruke pa da vidim dal ide bolje :)

moukoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 16:59

Post od moukoko »

pozdrav ljubiteljima E72. Od juce sam i ja postao ponosni vlasnik doticnog telefona, i za sada sam zadovoljan. trazio sam doduse, TS sa qwerty, ali nekako se namestilo da ipak uzmem E72. Ono sto me zanima je sledece - u radnji u kojoj sam uzeo e72 su mi nudili i E5, koji mi je bio lepsi (ipak o ukusima ne vredi raspravljati) :) Razlika u novcu je bila nekih 35 evra (skuplji E72), a navodno su skoro identicni. koliko sam shvatio razlika je u bateriji (E72 ima jacu za 300mAh) i kartici (E72 ima 2GB vise od E5). Dobro, i u kvalitetu izrade.. Bas se razmisljam pogresih li, pogotovu sto je ova moja E72 made by nokia (a odmah ispod pise i made in china), a E5 je bila made in finland. Iscitao sam sve postove vezane za E72, i nemam zamerki kao sto je bilo to curenje svetla, niti bilo kakvih drugih poteskoca.. :) Software je 031.023 i radi perfektno, isplati li se update-ovati ga na 051.?
Poslednja izmena od moukoko u Čet, 09. Sep 2010. 13:34, izmenjeno 1 put ukupno.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

moukoko,pored navedenih razlika,postoji jos jedna bitna razlika,a to je da E5 ima duplo vise RAM-a,256 vs. 128 MB.
E sad,po izradi sam gotovo siguran da je bolje odradjen E72,a sve ostalo je skoro pa isto. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

moukoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 16:59

Post od moukoko »

eto, to nisam ni primetio.. iskreno, maltene sam i resio da uzmem e5, ali sta znam - prevagnulo je to sto je to ipak relativno nov telefon, pa i ne znam sta se moze ocekivati.. vrlo moguce da ima i on nekih skrivenih mana.. videcemo vremenom :?

Odgovori