Nokia E7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

mislim da je glupost da nema autofokus...c6 ima,onda ce logicno imati i stariji brat!!!! :D
idemo logicno,e pa sad sta bude bice..mada sam siguran da ce ga i imati!!!

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

skar...sigurno ce ga imati...evo ce biti skup telefon tako da sigurno nece sebi dozvoliti takav luksuz da ga izostave...ima jos dosta do finalne verzije i pocetka prodaje....mada je cudan pravac u kojem nokia ide

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

nece biti autofokusa, procitajte informacije tj specifikaciju na zvanicnom sajtu nokie. autofocus se uopste ne pominje dok je kod n8, autofokus naveden kao jedna od karakteristika
::luv phonez::

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

da..DJOXIE...ali mora postojati fokus....fixni ili auto....jer kamera bez fokusa bi bila katastrofa....to sto je ne navode kao karakteristiku moze da bude da jos nijesu odlucili koju ce varijantu...ako ga ne stave stvarno su klosari

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »


conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

da...fixni fokus sa prepoznavanjem lica...ajde sad budi pametan....u stvari da ne razbijamo glavu...sto bi rekao SKAR sta bude bice

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

i Ja sad gledam i ne kontam sta im znaci FIXNI fokus :| :|
nijedan fokus na Nokia mi se nije "mobilizovao"
to sam imao samo na HTC,kliknem gde hocu i on tu fokusira..valjda su na to mislili...ne znam!!!!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ne nisu mislili na to, to je touch focus.........
http://en.wikipedia.org/wiki/Fixed_focus_lens
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ne znam da objasnim ali valjda ovo moze da posluzi -> KLIK
Nemam nikakav foto bukvar pa da na Srpskom procitam pravu definiciju. Uglavnom bolje je kada postoji auto fokus.


edit: pretece me telep

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

skar...auto fokus vrsi sam izbor objekata na slici i njih obradjuje sa najvise detalja...ako slikas osobe auto fokus njih fokusira i najvise obradjuje....dok ces na krajevima slike primjetiti mala zamucenja objekata ili boja...
kada je u pitanju fiksni fokus on samo obradjuje sredinu fotografije

E sada...funkcija prepoznavanja lica je vezana za auto fokus...
Po ovome linku koji je ostavio luca ima facedetekcion i fixni fokus....to ne razumijem
Izostanak auto fokusa je veliki minus za aparat...sto znaci da fotografije nece biti nista bolje nego na recimo e72....

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

conta, e72 ima autofokus i, ako imalo znas oko podesavanja, mogu vrlo pristojne fotke da se naprave. podesavanja su cudo
::luv phonez::

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

znam Ja sta je autofokus..to je onaj kvadratic sto kad pozeleni,daje znak da moze da bude skljoc :D :D
nego me bune ove nokia fraze...pa sam se zapitao??? :chytry:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ljudi, fixed fokus znaci da je fokus fiksiran :) Tj. izostrava samo objekte na onoj daljini koja je fabricki podesena.
Autofokus je vazan za bliske objekte i makro mod. Sa daljih objekata svetlost upada na socivo uvek pod istim uglom- paralelno, dal' oni bili sa 6 ili sa 26 metara ili 126, tako da je fiksni fokus (iz prakticnih razloga) podesen za slikanje daljih objekata (i hvatanje paralelnih zrakova svetlosti) te ce oni uvek biti ostri. Medjutim, ako zelimo slikati nesto blize, svetlost pada pod drugim uglom te je potrebna korekcija socivom. Autofokus sluzi za to.
Primetili ste i sami, vece su muke fokusirati neki blizi objekat nego dalji, bas zbog toga sto za dalje objekte nije potrebna intervencija autofokusa. Fiksni fokus imaju fotoaparati tzv. "idioti".
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

Interesuje me sta od sledecih opcija za sta sluzi na ovoj nokiji :)

Touch sensitive controls, ovu ne posjeduje n8, pa me interesuje je li ovo nesto efikasno ili nesto bzv?
Nokia ClearBlack display, da li ovo stvarno poboljsava kontrast na suncu i moze li se porediti sa super amoledom?
Active noise cancellation with dedicated mic i da li ovo svarno otklanja svu buku i kako uopste prepozna sta je buka, a sta nije? :)

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

djoxie....znam da ima auto fokus...nego sam mislio da recimo 8mpx sa fiksin fokusom parvi iste fotografije kao i kamera iz srednjeg segmenta sa 5 mpx i autofokusom

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

rudulan, čitao sam pomalo na netu o CBD AMOLEDU, to je izgleda isto kao Samsungov Super AMOLED, samo nemaju prava da koriste taj naziv.

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

a kakav je n8 po pitanju ekrena? vidi li se ista na sunce kao kod e7? :)

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

Dobar, ali testovi kažu da je CBD Amoled u prednosti, kao i Samsungov Super AMOLED i Apple-ova Retina.

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

e hvala. Telefon je bomba, ali ne znam da li da uzmem njega ili N8 samo zbog qwerty tastature, jer mi vise odgovara hardverska tastatura :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

E7 ce biti izradjen po novijoj tehnologiji od N8, imace bolji ekran i brzi softver pa ce samim tim biti i skuplji... Najavljen je za kraj oktobra i kostace, u Evropi, oko 680eur dok je N8 najavljen po ceni od 420eur...

Odgovori