Nokia E72

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Srdjan78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2011. 14:23

Post od Srdjan78 »

Nasao sam pomenute fajlove i preimenovao sam ih preko kompa kada sam cekirao da se vide sakriveni fajlovi. Slobodna memorija je: Phone memory 180 MB, a Memory card 246 MB. Ono sto nemam je taskmanager da vidim RAM, pa ako mozete malo pomoci oko toga. Telefon je regularan Finski iz VIP-a, pa nisam mnogo cackao osim sto sam sa mukom instalirao Garmin verziju GarminMobileXTforSymbianS603rdEdition_50020.exe. Da li se za verziju 50050 koju pominjete mora uninstalirati ova verzija, pa naknadno instalirati nova ili se samo vrsi neki update? Snimanje kamerom mi i dalje buguje, odnosno secka prilikom snimanja, a posle prilikom pregleda snimka isto pokazuje prekide. Drugo pitanje je da li prilikom zumiranja kod snimanja treba da secka? Hvala

EDIT I:
Evo sad sam stavio da mi video ide na phone memory i prestalo je da secka prilikom snimanja. NIje mi jasno kako kad imam vise slobodne memorije na memory card. Ostaju pitanja kako da instaliram task manager i jos jednom molim da proverite da li kod zumiranja prilikom snimanja taj zum ide isprekidano ili kontinuirano? A, da i pitanje oko Garmina koje sam postavio u prethodnoj poruci. Hvala na trudu i pomoci u svakom slucaju

EDIT II:
Da li da obrisem sa memory card folder koji se zove Cities, ima 2.5GB. Verovatno je to sa Nokia Ovi maps?

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati poruke jednu za drugom.. koristi opciju Izmeni.. Obavezno procitaj pravila foruma..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Citates brisi slobodno. Koje velicine ti je kartica sigurno si je napunio preko 80% pa te zato i zeza. Garmin obrisi i pogledaj pp za Garmin 5.00.50. i task mezadzer.

Srdjan78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2011. 14:23

Post od Srdjan78 »

sta znaci pp? Izvini, ali nisam bas cesto na forumima :) Kartica mi je od 4GB. Mislis da mi seckanje prilikom zumiranja ide zbog zauzetosti kartice, a ne zato sto je fabricki tako napravljeno?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Kao sto kaze deksicom, to mozes obrisati jer se u njemu nalaze mape za Ovi maps program a posto koristis garmin nepotrebno ti zauzima prostor taj drugi. Ujedno ces osloboditi memorije da ti ne sjecka kad snimas na memorijsku karticu.Uvijek gledaj da imas zauzeto max 70% memorije na kartici da bi sve radilo kako treba. Pozdrav


pp znaci privatne poruke, naravno ovdje na forumu. :) A kakvo je stanje kad snimas na karticu kad obrises to?

Srdjan78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2011. 14:23

Post od Srdjan78 »

:D Na kartici mi ne secka (blokira) dok snimam video, ali mi prilikom zumiranja ne ide zum onako u kontinuitetu vec sa zaostatkom pa deluje glupo kad se naknadno gleda

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Bar smo jedan problem rijesili. :) Znaci ostavi od 4 uvijek 800-900 MB slobodno pa i 1GB tako da nemas te probleme u radu. To za zumiranje ti nebi znao reci jer nisam imao takav problem... :? A za pp pogledaj dole na dnu stranice kad si na forumu pise ti vise opcija od koji imaju trazi, clanovi, profil, da se odjavis i tu imas isto obavjestenje o privatnim porukama.
Poslednja izmena od janka_88 u Uto, 12. Apr 2011. 14:16, izmenjeno 1 put ukupno.

Srdjan78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2011. 14:23

Post od Srdjan78 »

Instalirao sam task manager, ali mi nije jasno kako imam samo 41.4M/120M. Prvo ne znam sta uzima ovih 80M, a drugo, mislio sam da ima vise RAM-a

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa toliko ima sad, ali ti uradi restart i kad se upali trebao bi imati oko 60 mb.rama i onda prati povremeno stanje ram memorije sa tim task menagerom i tu ces videti pored trenutne memorije sta ti je ostalo u pozadini da radi pa to zatvori i odrzavaces uvek ram memoriju.
Za odrzavanje ram memorije se moze koristiti i aplikacija ramblow
Slika

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Srdjan78, pa nisi kupio komp nego telefon ?! :) Sala.
Nego, da odgovorim na tvoje prvo pitanje o Garminu. Bilo bi pozeljno da skines prethodnu verziju Garmina i onda instaliras novu verziju... Sto se tice zauzetosti RAM memorije, da li si pogledao
( prilikom provjere RAM-a ) sta ti je jos ukljuceno od procesa ?!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Post od kunkun »

Desava mi se da kad udjem u dnevnik poziva, kameru i kontakte da mi posle izlaska iz istih oni ostanu da rade u pozadini iako uredno idem na taster "izadji" a ne na crvenu slusalicu...ne ostane mi onaj krug zeleni kao da sam i dalje u toj aplikaciji i ne pokazuje mi kad drzim taster kucicu dugo da je aktivno to, ali kad udjem u jbak task manager tamo mi jede memoriju i aktivno je...ima li neko resenje za ovo?
Iphone 6, space gray

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

kunkun, koliko ja znam, NE! Isto tako se desava kad udjes u Galeriju pa kad normalno na taster IZADJI, napustis aplikaciju, desava se da je Galerija aktivna... Ostaje nam jedino da te procese "ubijamo" preko Task Manager-a :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Post od kunkun »

Za galeriju mi se ne desava ali za ovo drugo sto sam naveo da...ne mogu da verujem da je symbian takav propust napravio, pocinje to da me iritira da svaki put kad izadjem odatle moram u task manager pa da ga ponovo gasim kako mi ne bi usporavao telefon i trosio bateriju, glupost...
Iphone 6, space gray

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

kunkun, iskreno mislim da ne bi trebalo toliko da ti "jede" RAM, ali nisam imao takvu problematiku, pa necu da pametujem, ali mi je opet nevjerovatno da ti toliko "jede" RAM, toliko da moras odmah u TaskManager da "ubijes procese" :smutny:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Da to se i meni ponekad desi ali retko ali ako i dodje do toga RAM Blow zavrsi poso.
Slika

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Post od kunkun »

Pa ne jede mnogo ali sama pomisao na to da mi nesto radi a ne koristim ga me uzasava :shock:
deksicom, ima li taj ram blow opciju hide?
Iphone 6, space gray

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

kunkun, ako si misleo na podesavanje da aplikacija radi a ti da je podesis da se to nevidi, koliko sam video ram blow cinimise da to nema. Znam da isms to ima ali ja to uvek podesim da se rad aplikcije vidi i kad se udje u meni a ne kao ove sistemske kontakti i sl. sto se same sakriju a ustvari ponekad rade u pozadini. :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

kunkun, deksicom, ono sto sam primjetio je da vecina app s kojima se cesto ne "sreces" odnosno "ne koristis" ih mnogo na telefonu, nemaju opciju HIDE... ( doduse, malo je diskutabilno pricati sta ko koristi vise ili manje na telefonu ). No, npr. neke vrste Task Manager-a, onda iSMS, neke vrste muzickih player-a ( iz poznatih razloga ), imaju opciju HIDE... To je ono sto sam ja primjetio, ali ne znam kako je sa RAMblowom ...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Rockferry
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 15. Apr 2011. 18:15

Post od Rockferry »

pozdrav svima
zelio bih da kupim ovaj telefon, zanima me sta dolazi sve uz tel u originalnom pakovanju? ja sam iz R.S. i kod nas ima samo da se kupi uz 6 mjeseci garancije i cijena je nesto malo ispod 300 EUR. E sad ako bi uzeo u Bg gdje kosta 360 EUR mogao bi dobiti povrat PDV-a, garancija je 2 god, ali su mi u nokia shopu u Uscu rekli da valjda ne priznaju garanciju jer se ne bi koristio u Srbiji :o
da li je isplativije uzeti za 60 evra jeftinije i imati samo 6 mjeseci garanciju? moze li mi neko reci kakva je razlika izmedju tastature za nase trziste i za zapadna? to nisam skontao..
hvala unaprijed!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Rockferry, na to pitanje da li da kupis za 60 Eur jeftinije i sa nekoliko mjeseci garancije vise, tesko da ti ko moze odgovoriti. Danas je, vecina stvari, rizik za kupca... Da ja sebi sad uzimam telefon ( a i ja sam takodje iz Republike Srpske ), zapalio bih do NOKIA centra u Hrvatskoj i dao kes za to i to i budi siguran da imas garanciju gdje god da koristis telefon. Nema muljaze ili bilo sta drugo. S druge strane, gdje god da odes u svijet i odes u NOKIA centar imas besplatan servis. Vjeruj mi, to znam jer sam svoj telefon N95 kupio na taj nacin i pokvario mi se kad sam otisao u Australiju! Tamo su mi samo provjerili CODE, da li je bas kupljen u NOKIA centru i to je usluga vise koju dobijes ! :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Stefan_Mcgrady
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Ned, 10. Jan 2010. 14:55

Post od Stefan_Mcgrady »

ljudi treba mi pomoc , vec jedno 15 dana ne cuje mi se kada mi stigne poruka ,pokusavao sam sve, da resetujem tel (hard ,soft reset) ,da ga gasim palim ,da reinstaliram sw ,i nista nije pomoglo ,tako da ako neko ima neku ideju ....???

Odgovori