Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

deksicom, nemas neke potrebe za tim jer je cash ogranicen na ja mislim 5mb. ja koristim default browser iskljucivo za google reader. sajt je ogroman narocito zbog kolicine vesti koliko ja pratim. redovno imam cuveni memory full. nikad ne cistim cash i nemam problema sa prostorom na c. tu ionako idu samo stvari koje ne mogu na drugo mesto. qt, java 2.1, updates i modovi. slobodno imam 30ak MB uvek.
zavodnick, operin cash je na drivu na kom je i instalirana tako da nema bojazni. isto vazi i za operu mini i mobile. genijalna svar je sto ako backupujes instalacioni folder mozes i da formatiras memorisku, kad ga vratis nazad imas stara podesavanja

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

snenad, kesh memorija se trosi i posetom ovi-store, to sam mu napisao jer meni na N79 posetom interneta preko njegovog pretrazivaca ili ovi-store ponakad vrlo brzo ode i do 2 mb. a da nebrisem redovno..........

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Znači n97 mini još ima problema sa memorijom, to nije rešeno u nekom novijem sw (curenje memorije), šteta, baš ga gledam kao neki sa qwerty tastaturom :(

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ja na N8 a i dok sam imao N82 se iskreno ne sjecam kad sam pokrenuo fabricki web pretrazivac jer mi je totalno glupo pored Opere mini i Opere Mobile da ga i pokrecem. :) Eventualno automatski kad se pokrene prilikom otvaranja nekih linkova iz mail-ova ili tako nesto a i tad kad vidim da se pocne muciti samo kopiram link i u neku od Opera u zavisnosti kakva je stranica. :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

janka_88, upravo tako... Ja iskreno ne znam da li sam to ikad pokrenuo... Em sto "jako mnogo podataka povlaci" = sporiji je... Ne znam... Opera je mnogo prakticnija... Jos da hoce da naprave chrom za Symbian mojoj sreci ne bi bilo kraja ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Ronaldo7
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2011. 17:50

Post od Ronaldo7 »

Jel zna neko sta je to QTmobility, to je neka aplikacija koja mi stoji na memoriji telefona i zauzima mi 8MB, a ne znam sta je... Kada idem na deinstaliraj pise mi uklanjanjem ove aplikacije onemogucices rad i nekih drugih aplikacija, pa jel to mogu da obrisem i sta je to uopste ako neko zna...??? :)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ronaldo7, QTmobility ti je vezan za određene aplikacije i potreban je da bi one radile. Šta je QT će ti bolje objasniti neko sa boljim poznavanjem programiranja.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Ronaldo7, sad cu maksimalno da uprostim i molim ostale da se ne ljute zbog toga.
dakle QT je programski jezik koji nokia u poslednje vreme koristi za kreiranje aplikacija. qt mobiliti je skup biblioteka potrebnih za pokretanje aplikacija pisanih u qt-u na mobilnom telefonu.
kao sto sam vise puta naveo na c moraju i jedino treba da budu instalirani QT i java runtime 2.1. dakle ne brisi qt treba ti. i ako ga obrises sledeci put kad instaliras nesto sa ovija pisano u qt-u, program ce ih skinuti i instalirati sam

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

snenad, nema ljutnje... :D Svaka ti je na mjestu :)
Ronaldo7, trebalo bi da obratis paznju na ovo sto je snenad rekao sta smijes a sta ne smijes da brises sa C particije :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Ronaldo7
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2011. 17:50

Post od Ronaldo7 »

zavodnick, ja samo brisem aplikacije, zato ovvo nisam ni hteo da brisem posto nisam znao sta je... Al' inace nista ne brisem :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Ronaldo7, ok, ali dobro je da upamtis sta i kako ;) Poslije ce ti trebati... Nego, obrati paznju na cache ( da konstantno pratis ) i naravno velicinu memorije ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Ronaldo7
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2011. 17:50

Post od Ronaldo7 »

zavodnick,Pamtim sve dobro :) ... A cache je kada si na internetu pa ti skida megabajte?
Gde to mogu da obrisem? Ili sta vec treba da se radi sa tim? :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Ronaldo7, sta je cache i ostale stvari ces morati malo da googlas, jer bas toliko u dubiozu ne mogu da idem, a i mislim da bi se ostali ljutili da sad "sve raclanjujem"... Moras da nabavis program
Y-Browser i onda imas na c:/cache i tu obrises sav sadrzaj!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Ronaldo7 cache
web
options
clear privacy data
cache
i to je to :P
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Ronaldo7
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2011. 17:50

Post od Ronaldo7 »

VeNoM, E hvala ti :))))
Treba mi pomoc ako neko moze da mi pomogne, kada hocu da se konektujem na facebook pise mi CONNECT ERROR TRY AGAIN, i nikako ne mogu da udjem... Al samo na Facebook, na sve ostale sajtove mogu normalno da idem... Ako neko zna kako da resim ovo? Ako nije problem da mi pomogne da i ja resim? :)) Hvala u napred

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Ronaldo7 da li si probao sa m.facebook.com?možda je u tome problem.
inače probao sam minuku sa novim sw.i mogu reči da nije loše.rpepravli su neke stvari e sada samo kada bi ti gejevi uradili isto to sa n97...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Ronaldo7
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2011. 17:50

Post od Ronaldo7 »

VeNoM, Probao sam sve, i preko facebookMobile i obicno...Al ne moze, sada sam instalirao Operu i moze tako..Al mi nije jasno sto ne mogu preko obicnog interneta :///

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Ronaldo7 možda mob hoće na fin način da ti kaže da se okaneš fb-a.eh da su više mobova takvi bilo bi bolje :P
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Ronaldo7, Nije lose ovo sto ti je VeNoM, predlozio. Razmisli o tome. Do tad cler browser cash i reinstall fb za nokiu.

Ronaldo7
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2011. 17:50

Post od Ronaldo7 »

VeNoM, Dobar neki telefon :)
snenad, Sve sam to uradio odma cim sam primetio problem i opet sve isto... Mozda bi bilo najbolje da resetujem ceo telefon :)

Odgovori