Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

pa dobro ljudi jel neko uradio sam hack na anna za balkan. dok se nisam prikljucio temi govorite kako je lako raditi cfw. a pomoc nista.
evo treba mi savet balkans fw i instalserver.
koji instalserver za anu?
i jel po uputstvu sa dailymobile (http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=52426.0)? kad to radim meni trazi APE_ONLY_ENO a pise da ne treba...

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

milkobgd, ne moras to da radis vise, izasao je novi jednostavan hack za sve verzije symbiana, pogledaj detaljnije u podforumu kafić
::luv phonez::

Nenad88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 26. Avg 2011. 14:48

Post od Nenad88 »

Хитно ми треба помоћ..
Убацио сам "sklchan S^3 mods v7.00" у телефон и изабрао између осталих и мод који додаје опцију за укључивање аутофокуса и мод за снимање са 30FPS. Али кад сам све то убацио камера више неће да ми се укључи. Кад држим дугме за укључивање пише само "system error".
Да напоменем само да сам пре овог мода имао већ убачен и онај "camera update" са Nokiabetalabs.
Претпостављам да би се ово решило тако што бих обрисао "sklchan S^3 mods v7.00" из телефона, али ме занима да ли постоји неко друго решење, пошто ми овако телефон ради много брже.
Можда да пробам да обришем "camera update" из телефона, али не знам како да га нађем, тј. како се он зове у телефону.
Хвала унапред на помоћи..

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Nenad88, e onda ces morati da obrises camera update i taj mod. Kad ubacis taj camera update od nokie nista drugo neces moci koristiti od tih patch-eva za kameru, govorim iz vlastitog iskustva. Obrisi to sve, ugasi i upali tel i onda ponovo instaliraj camera update i radice sve normalno.

Nenad88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 26. Avg 2011. 14:48

Post od Nenad88 »

А како да обришем тај "camera update".. ?
Тражио сам га преко Application manager-a, али тамо нема то.. једино да се другачије зове у телефону.

едит :Снашао сам се, сад све ради како треба..
Хвала !

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

djoxie napisao:milkobgd, ne moras to da radis vise, izasao je novi jednostavan hack za sve verzije symbiana, pogledaj detaljnije u podforumu kafić

edit: kad odradim ono sa drweb6 treba (da se instalira na e particiju, za N8 ), onda idem dalje rom pacher lite ali kada ga palim napise \sys\bin\pacher*.LDDNot Found i dovidjenja hak. sta sad?DNot Found i dovidjenja hak. sta sad?

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

hm... meni se to nije desilo, ne znam u cemu bi bio problem, odradi soft i hard reset pa onda pokusaj ponovo, moguce da ostatak neke od ranije instaliranih aplikacija koci hack
::luv phonez::

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

@djoxie, hvala na odgovoru, napokon sam provalio, bar za n8

3 bitne stvari za koje da ih je neko napisao ranije ne bi potrosio 10 sati i kilo zivaca.

1.koristite phoenix 2011 jer ako koristite 2010 a flesujete full rom sa mass storage fajlom telefon nece moci da se konektuje sa pc u tom modu vec samo kao ovi mod.

2.drweb6 na e particiju, nikako na c

3. za n8 koristiti QuarantineDriversLDD.zip a ne QuarantineF.zip kako pise u uputstvu.

eto toliko.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

on da sam ja izgleda iz prve uspeo da "ubodem" pravu kombinaciju... sve u svemu, polako se skupljaju aplikacije... ;)
::luv phonez::

piroman
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2011. 00:42

Post od piroman »

kako se radi hard reset na n8,sta se postize njim,i koje se aplikacije brisu,to jeste da li slike,muzika i imenik pada u to??;-)))

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

1) Da li mi neko moze reci koliko je udoban ovaj tel za internet, tj da li koci ako se otvaraju stranice sa dosta flasha poput ovog sajta?
2) Koliko max tabova moze da se otvori u Opera mobile/mini a da pri tome ne koci?
3) Da li za njegovu verziju symbiana postoji neka aplikacija preko koje moze da se prati potroseni minuti i sms-ovi na mesecnom nivou?
4) Kako se ponasa pri prikazivanju pdf koji u sebi ima dosta slika?

Planiram da zamenim 5800 za ovaj, pa me interesuje iz prve ruke kako se ponasa u ovim situacijama.

piroman
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2011. 00:42

Post od piroman »

nek mi neko ponovo kaze zasta sluzi update 1 i 2 i da li da preko fona radim ili preko kompa,to jest ovi-a?to jeste preko wifi-a ili usba?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

slavko101
4.nalo uspori čitanje istog.probao sam sa većom prezentacijom.nije mi bilo baš ugodno ali bila je mnogo velika
2.otvorio sam 4 kom i radilo je bez problema.
1.veoma dobar za net.imam i ix6 i ovaj je dosta bolji.
3.probaj freeminmon ili već kako se zove.bio je za simb a d ali ga ima za s3 to je pitanje.

piroman služi d abi mob radio bolje.tako barem piše.uradi preko wifia.ja sam tkao uradio.

e sada jedna vest.otišao je n8 kod drugara.nervirao me je što nisam mogao produkt da promenim.moja preporuka svima za ovaj mob.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Primjetio sam jednu nelogicnost prilikom slanja sms poruka. Sjecam se da je na nekim telefonima neko imao te probleme ali se ne mogu sjetiti sad. Naime, kad saljem sms poruku do 160 karaktera prilikom koje ne koristim nikakve specijalne znakove ili slove i engleski je unos slova desava mi se kad gledam izvjestaj o dostavi da zna biti 2/2 ili cak i 3/3 sto znaci da je poslato navodno vise od jedne poruke i pretpostavljam da i operater tako to obracunava. Problem je kao sto sam naveo u tome sto ja ne prelazim preko 160 slova... Zna li neko u cemu je stvar?

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

VeNoM, Hvala na pomocu. Znaci ipak ima tu boljku manjka RAM kod slikovitih pdf-ova. Tacno da su stavili 512MB bilo bi potaman.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Pitanjac: Nakon sto sam ubacio preko feniksa Annu sa balkanskim product code, da li sad smem da radim OTA apdejt onih sitnih poboljsanja koja su dodatno objavljena? Hoce li to nekako uticati na telefon, ili mozda pokarabasiti sve i vratiti mi madjara?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

araphel ja sam uradio update tih sitnih stvari preko 0000 i sve je prošlo ok.preko ovia sam uradio ssw update i pošlo je po zlu.ali preko ovia je bio ceo sw a update mislim da neće da pravi problem.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

VeNoM, hvala na informaciji. Tako sam i ja predpostavio. Po nekoj zdravoj logici, apdejti koji zavisr od vec postojeceg softvera koji se nalaze na telefonu ne bi trebalo da prave problem. Ceo softver telefona je vec druga prica. Htedoh svejedno da budem siguran, pa rekoh bolje da pitam.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

nikada nije na odmet da se pita.eto da je neko znao da ako se uradi update preko ovia a promenjen je sw preko fenixa dolazi do vraćanja starog sw ja to nikada ne bi uradio.ali sada znam...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

piroman
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2011. 00:42

Post od piroman »

da li moze neko da mi objasni za sta sluzi feniks? i kakva je to anna sa balkanskim product code?mislim definicija?meni su skoro ubacili u annu srpski jezik,pa kapiram da je to nesto slicno?

Odgovori