Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
markoskjk
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Uto, 26. Apr 2011. 22:22
:: Lg G flex 2
:: nokia lumia 920

Post od markoskjk »

Samo da javim da je drugarov n8 popravljen,u servisu su mu rekli da mu je mem telefona bila prepunjena do poslednjeg kb,popravka placena 1000 din. :D :D

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

djoxie, brate, koja je to verzija? Gde si je skinuo? Koliko je stabilna, pošto bi je koristio na službenom fonu, tj bitno mi je da se ne propustim poziv. I jel može da se vrati na anu sa onom scandinavia forom?
Hvala unapred.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

moja verzija je 111.020.0203, tako je potraži na google, mada je skoro izašla još jedna ali kažu da nema nekih promena i neću je flešovati jer sam sa ovom u potpunosti zadovoljan.

ono što nisam pomenuo je da baterija traje minimum 20% duže, jednom mi je izvukla 7 i po dana bez gašenja noću, mada sam malo manje telefonirao, oko 20 minuta dnevno i 20 sms-ova.

na anu se ne bih nikad više vratio.
::luv phonez::

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

djoxie, a stabilnost, jel ima nekih bagova i jel sve funkcije telefona rade?

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiraš poruku koja se nalazi odmah iznad tvoje, podrazumeva se da na nju odgovaraš... Obavezno pročitaj pravila Foruma...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Evo da javim da sam i ja juce ubacio tu noviju verziju koja se pojavila, tacnije u pitanju je 111.030.0607 i veoma sam zadovoljan. I dalje je potrebno ubaciti Java fix kao i EQ fix ali to nije nikakav problem. Sistem se hack-uje bez problema sa ovom Norton Hack metodom koja je vrlo jednostavna i ne treba nikakav sertifikat. Za sada nema nikakvih bagova i sve odlicno radi i puno brze nego prethodne verzije koje su izlazile. Napominjem da je ovo cista verzija softvera bez ikakvih kustomizacija tako da sam i vise nego zadovoljan.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

verziji koja je kod mene nije bio potreban ni java ni eq fix.
bagova nema uopste, totalno novi ugodjaj u odnosu na gospodjicu annu :D :P
::luv phonez::

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

predpostavljam da od srpskog jezika u tim divljim verzijama jos uvek nema nista? :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

araphel, citao sam na daily mobile forumu da imaju neke varijante softvera koje su prilagodjene od pojedinaca za full translation na pojedine jezike medju kojima je i srpski kao i jezik unosa teksta koji nije problem. Nisam se nesto puno zanimao za to jer sam navikao na engleski i nemam problema. :) Takodje mi se ne svidja na srpskom nacinu unosa je sto je virtuelna tastatura nekako skupljena i manja slova u odnosnu na eng pa mi to malo otezava unosenje teksta.

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

stavio sam i ja bellu pre neki dan. drasticno olaksava upotrebu telefona. hardversko dugme skoro da nema vise neku funkciju, sto je plus. da ne komentarisem debilnu poziciju samog tastera i nedostatak backa. ovako na belli je vec ok. sve radi besprekorno osim:
1.skype (sto je i pisalo u uputstvu)
2.garmina, koji sam imao od ranije instaliran i koji radi ali kad trebam bilo sta da ukucam (grad, drzavu, ulicu...) otvori polje za tekst ali ne i samu tastaturu tako da je neupotrebljiv osim za poi i my places.
nikako da se nateram da nabacim svezu verziju. jel to i kod vas tako?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

janka_88, meni je srpski najvise potreban zbog voice dialling opcije kad koristim slusku, dok mi sam jezik menija i unos telsta nisu od presudnog znacaja.

markoskjk
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Uto, 26. Apr 2011. 22:22
:: Lg G flex 2
:: nokia lumia 920

Post od markoskjk »

Milkobgd za garmin : kad dodjes do unosa slova,ides jednom natrag i posle ce ti se otvoriti opcija da uneses slova,isto se i kod mene desava,ali sam provalio sta mu treba. :wink:

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

markoskjk, Мени се отвори то поље одмах него нема тастатуре

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiraš poruku koja se nalazi odmah iznad tvoje, podrazumeva se da na nju odgovaraš... Obavezno pročitaj pravila Foruma...

markoskjk
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Uto, 26. Apr 2011. 22:22
:: Lg G flex 2
:: nokia lumia 920

Post od markoskjk »

Ali posle idi natrag, pa ponovo napred i otvorice ti sigurno, :P probaj pa javi da li si uspeo.

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

markoskjk, Пробао све, 1 корак уназад, 2, пипао цео екран дуже, краће све што ми је пало на памет ал тастатуре нема.


Која је задња верзија гармина? Ја имам 5.00.60

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiraš poruku koja se nalazi odmah iznad tvoje, podrazumeva se da na nju odgovaraš... Obavezno pročitaj pravila Foruma...

markoskjk
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Uto, 26. Apr 2011. 22:22
:: Lg G flex 2
:: nokia lumia 920

Post od markoskjk »

Moja je verzija5.00(50) tako da mozes ubaciti kao moju,provereno dobro i precizno radi. :) :) :) :)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Sprema se sprema... :roll:
Evo novih vesti o izlasku Belle O.S. za ovaj i za druge S^3 pokretane modele. 8)
Slika

http://www.nokia.com/sg-en/products/fea ... nes/belle/
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Da li je neko od vas koji imate ubacenu ovu zadnju verziju Belle sto je dostupna primjetio da li ima razlike u kvalitetu slika koje su uslikanje sa njom i sa oficijelnom Anna-om?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

janka_88,nisam obratio paznju do sada,tek par dana koristim ovu poslednju verziju i to custom varijantu.Kakva su tvoja iskustva? :|
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Fox, pa sta da ti kazem. Mozda je to i psiholoski uticaj citajuci po nekim stranim forumima kako je do sad bio slabiji kvalitet na Belle nego na Anni. Kod mene je netaknuta verzija, samo sto sam uradio onaj Norton Hack i to je to. Vidjecu ovih dana da malo vise slikam pa cu obratiti paznju malo vise.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Nisam nesto preterano zadovoljan blicem na n8.Ok je mada je na n82 bolji tj pre svega malo jaci.
Takodje,kad vec govorimo o kameri,desi mi se kad kad da iz cista mira nece da fokusira,verovatno kad je malo slabije osvetljenje.Ali generalno,slike po danu i nocu iz bliza su odlicne na off. anni.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori