Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
fanste999
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 03:29

Post od fanste999 »

Moram opet da smaram al sam upuco fon..na kraju update preko phonixa kao zavrsio je i pisalo je samo verifying comunication i tu je odbrojavao i nije uspeo da uspostavi..sad je vrn ekran,kad ga palim na dugme samo zavibrira i nista se ne desava..ima li jos neko resenje ili servis?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

fanste999, pa dobro covece sta si mu uradio pa je mrtav telefon..
Evo pokusaj preko ovog linka da ga ozivis imas objasnjenje kako se to radi..KLIK
Prvo si trebao da iscitas ovu celu temu: KLIK pa tek onda da radis update..
Nadam se da ces se snaci,jer su dosta ljudi pokusavali uspeno da ga vrate..
P.S. janka,evo sada ok mi radi vidzet za vremensku prognozu,a da nemam mi je ona aplikacija sto sam imao na anni,ono internet radio..sve stanice sveta sam mogao da slusam preko te aplikacije,e sad da li je to samo na anni bilo ili moze i na belle..

fanste999
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 03:29

Post od fanste999 »

nzn dal je ovo da pisem ovo ovde ili da probam da nekog iscimam na pp.Uspeo sam ovom forom da krene flash,ali mislim da problem nastaje opet jer mu ja opet stavim isti sofwere.Mislim da je greska to sto sam sa belle stavio ovaj neki softwere koji je anna.jel imad neki drugi koj bi mogao da skinem preko navija pa da probam sa njim?

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Ne ozbiljan sam skroz.
Koristim ovu verziju NaviFirmEx_v1_6_1_en ali u njoj nema balcan product koda.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

janka_88 nisam primetio widget za 2g/3g , za vreme ima onaj bezveze nokijin widget na koji mora da tapneš da bi se otvorila vremenska prognoza , dok recomo ima widget za WIFI on/off

acamatic meni taj garmin radi ok
Poslednja izmena od zoreli u Uto, 07. Feb 2012. 23:27, izmenjeno 1 put ukupno.
16 godina na forumu MOBILNISVET

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

fanste999,cekaj updateovao si na Belle i onda si pokusa na Anna-u,a ustvari si hteo cist Belle fw? :blinky:
Sa Belle ne mozes na Anna-u vec moras da uradis downgrade na v11.5 pa tek onda update na fw koji hoces.
Savet - skini Belle fw za Balkans P.C.,spakuj sve to i flashuj uredjaj u "dead USB" mode-u.
jerkann,skini Navifirm+ odavde http://www.symbian-toys.com/navifirm.aspx
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

fanste999
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 03:29

Post od fanste999 »

hvala Fox i acamatic uspeo sa da ga izvucem iz mrtvih i sad pici belle balkan.Mislim da ste mi ustedeli cimanje po servisima a i bogme neku kintu.koja moze da se pametnije potrosi..npr neko pivce :))[/

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Fox, e to jevec druga prica. Hvala....
Da li znas gde bih mogao da nadjem kolekciju modova kako bih kuvao malo...
Poslednja izmena od jerkann u Sre, 08. Feb 2012. 03:20, izmenjeno 1 put ukupno.

Eco
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 08. Feb 2012. 02:39

Post od Eco »

Narode jako mi je potrebna pomoc u vezi instalacije Belle na Nokiji N8, instalaciju pokusavam uraditi preko Nokia Suite, ali pri svakom pokusaju instalacije tel se ugasi i izgubi se veza tako da ne mogu nikako instalirati Bellu.Je li moze mozda neko strucniji da mi objasni zbog ceka, i jel postoji resenje. . .Hvala unapred svima.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Odradio apdejt. S tim što mi je Phoenix na kraju procesa rekao kako flešovanje nije uspelo, da restartujem telefon i probam ponovo. Ja odradim restart, podigne se sistem, kad ono oficijalna balkanska verzija Belle....sve uredu. Morao sam da dodajem neke widgete iz onog all widgets paketa, jer ih fabrička verzija nema. Ništa se nije obrisalo, osim aplikacija za koje je trebao hack. Odradio sam posle i Norton hack, uz malo problema, ali brzo sam ih prevazišao. Ono što me interesuje međutim, to je koliko slobodne memorije vi ostali imate na C nakon instalacije? Kod mene je to bilo oko 99 mb, i smanjilo se dodatno instalacijom dodatnih widgeta. Na divljoj verziji mi je nekih 150 bilo slobodno, pa se pitam da nisu ostali možda neki repovi od nečega? Ili je to tako sasvim okej, budući da vidim da su sami fajlovi potrebni za flash oficijalne Belle mnogo masivniji, pa možda sam OS zauzima više mesta?

rock85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 17. Jan 2012. 20:19

Post od rock85 »

Meni jos nije izaslo oficijalni apdejt na Nokia shutu. od cega zavisi kad ce da izadje i do kad bi trebalo jel zna neko?

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

rock85, Moze da bude ovo u pitanju,ovo je sa nokia.supporta:
Most common reason for this could be a) operator approval missing if you are in a country that has Symbian Anna already launched or b) Symbian Anna is not launched in your country at all & therefore you're not able to update yet or c) our servers are busy
For everybody in the US & Canada: Symbian Anna is not available there yet - therefore you won't be able to update

- Same for Australia or European countries like Austria, Switzerland, Croatia, Macedonia, Bulgaria, Serbia

- For everybody in Spain: you can only update if you are on a vanilla variant - we are still working with operators to get the updates out for those variants.....

Sad meni nije jasno,drugar je uzeo u onoj specijalnoj Telesmor radnji na Uscu N8 kojoj je vec bila instalirana Anna i sad kuka kako nema Belle update-a. Kod nas bi trebalo da je Anna oficijelno... Drugo ovi sto jos ni nju nisu dobili....
Nokia Lumia 1520

lolas85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 06. Feb 2012. 13:43

Post od lolas85 »

Instalirao sam novi softver, sve je odlicno ali kad hocu na net mogu jedino preko MTS-a jer kad se konektujem preko WI-FI javlja mi da se ne moze konektovati na sajt, a WI-FI mi radi normalno na drugom uredjaju, Da li treba nesto podesiti ili slicno?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

araphel,to sto imas manje memorije je posledica toga sto je .uda file sada sa zvanicnom verzijom Belle mnogo "tezi" nego ranije.E sad,sta je sve dodato u C memoriju od potrebnih i nepotrebnih stvari - to je vec druga prica.

Eco,moze da bude milion stvari,ako nece na tom racunaru,pokusaj na nekom drugom.

Adams,koji je product code tog uredjaja kupljenog u Telenoru?
Siguran sam da taj uredjaj nema brendiran fw od strane mreznog operatera,bar ne od Telenora Srbija.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Nema, nema. Aj sačekaću još malo, nigde ne gori. Pojasnite samo za hardreset, pre ili posle upgrade, zbog tih .uda fajlova...
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Fox, 059f441js253e
Telefon je kupljen u njihovoj ranji na Uscu,licno sam isao sa njim kao strucna podrska... :)
Nokia Lumia 1520

acikus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 17. Jun 2006. 09:25

Post od acikus »

Da li ova verzija Balkans DG ( 0599774 ) ima srpski jezik, nasa slova i fm transmiter ?

Koji je nacin za uspesno hakovanje BELLA, tj. da li radi NORTON HACK ili se koristi neki drugi ?

Sta se dobija kada se postojeca ANNA apdejtuje na BELLA preko Nokia Pc Suite, tj. da li ostaju svi instalirani programi i podaci ?

Koji nacin savetijete za BELLA , da li uraditi apdejt sa ANNA ili preko Feniksa uraditi cistu BELLA pa posle instalirati iz pocetka sve potrebne programe i sl. ?

Zna li neko kako rade sledeci programi na officijalnoj BELLA

Garmin 6 , Skype, Shazam, Panorama ...... odnosno postoje li neki programi koji sad nece da rade na BELLA a radili su na ANNA sistemu ???

Da li rade MODOVI za BELLA kao i za ANNA ?

Da li cekati ili odmah preci na BELLA ?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

araphel, i meni se to desilo i kada sam ubacivao annu a i sada,da pise da nije uspelo i da trebam da iskopcam telefon,pa da ga upalim i da ga vratim,ja ga iskopcam upalim ga i vidim da je presao na offi belle,to mi se i desavalo i sa annom(sigurno je neki bag u programu,a nema ni veze bitno da je sve dobro proslo).A da hteo sam i ja da pitam za particiju "C" i ja imam 99mb..to je sigurno zato sto ovaj OS je mnogo veci od ostalih..
zoreli, to si upravu onaj vidzet je bezveze moras da tapnes da bi ti se otvorila vremenska prognoza,ne moze da bude na ekranu,vec samo kao ikonica.. :dry: AAAAA stvarno ne znam sta je sa ovim mojim garminom,nije hteo da radi ni na anni a sada nece ni na belle,i isao sam posle ubacivanja softvera hard resset i to sam hteo prvo da ubacim i dalje nece..ista prica pokrene se aplikacija i odjednom posle 2-3sec me izbaci iz nje..stvarno ne znam sta je..
@fanste999,drago mi je da si uspeo da ga ozivis, i da je sve uredu,trebao si prvo da pitas pre nego sto to odradis,za sledeci put da znas.. ;)

OSTALI,evo vam jedan savet ,ako vam ne pise na nokia suita da nemate jos offi belle,to moze da bude razlog :
1) da je program sa starijom verzijom,treba da bude verzija 3.3.86(valjda je ta verzija)
2)ako ste ubacili tu noviju verziju a i dalje nece,onda lepo restart komp,pa opet pokusati jer tada bi trebalo to da odradi..
3)Ako i to nece,onda update odraditi preko FENIXA,ali pre tog odlucivanja,otvorite ovaj link lepo iscitati celu temu ,pa tek onda raditi update..KLIK

xxxx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 11:37

Post od xxxx »

Uradio sam update na Bella i nestao mi je Garmin,ponovo sam ga instalirao ali uopste neradi kako treba nepostoje tasteri za izlazak iz menija,nemogu da izadjem iz programa.Verzija je Garmin XT 5.00.50 i lepo je radila na Anni.Da li neko zna u cemu je problem?

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

acikus , ti programi rade na Belle

araphel , meni je slobodno 86 mb na C
16 godina na forumu MOBILNISVET

Odgovori