Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

sloobii, moraces malo preciznije da mi kazes sta ti tacno izbacuje tokom instalacije i da li ti uopste dozvoljava da instaliras..i da kada pokrenes sta izbaci..koju gresku sta pise..

sloobii
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 15:49

Post od sloobii »

pa ovako,program je instaliran,ali kada pokusam da ga pokrenem kako bih se ulogovao,jednostavmo se ugasi i tako svaki put.

raky_b
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 10:57
Lokacija: Tenja

Post od raky_b »

acamatic napisao: raky_b, sto se tebe tice lepo ti je neko rekao iz prethodnog posta,ako tvoj telefon blutut uredjaj vidi pod nekim imenom koje ne zelis,lepo odes u telefonu na blutut podesavanja i promenis ime...a sto se tice ovi-ja,mi svi imamo svoje acc..lepo napravi i ti tvoj (na sajtu ovi.com,besplatno je..) i samo se uloguj sa njim na mob i bice sve ok.. 8), i da nokia suite korisit acc od ovi-a..jer je sve to povezano(komp,mobilni,sajt..sve je jedan acc..) 8)
vidi, acc imam vec nekoliko godina,od kada sam koristio E90, i znam sta govorim... znaci preko istok tog acc se spajam na ovi store, nokia suite i svuda di je potrebno...i sve radi kako treba...znaci tako sam instalirao belle, programe,igrice...ali kada telefon spojim na suite,na komp...pise mi da se spoio uredja "dejan"

i nije do BT,preko njega uredno pokazuje N8-00
znaci, ovde na slici sam crveno uokvirio u donjem levom uglu na ovi suitu, a ako pogledas gore desno, videt ces da je moj nick na ovi suitu

Slika

d@r123
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:02
:: Sony Xperia Z1
:: HTC One X

Post od d@r123 »

Znate li mozda kad ce Symbian (Nokia) Belle biti dostupan na Ovi (Nokia) Suite za ova podrucja tj. Balkan BiH,HR,SRB... Hvala unaprijed :)

EDIT:
raky_b,Otidi u nokia suite u opcijama pa (My Phone/Phone name) i tu stavi ime mobitela :wink:
Najvjerovatnije da ti je to na sta mislis pokusaj siguran sam :)
Poslednja izmena od d@r123 u Pet, 17. Feb 2012. 02:20, izmenjeno 1 put ukupno.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

d@r123,za Balkan P.C. Belle update vec postoji. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

d@r123
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:02
:: Sony Xperia Z1
:: HTC One X

Post od d@r123 »

Fox ,mislis na ovome navifirm -u,ako je preko njega nezz trebo bi prvo pogledati kako se radi da nebi tastaturu i jezik zeznuo pa ako imas kakav prijedlog dje mogu pogledati :)

raky_b
Nema problema :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

d@r123, da mozes i preko navifirma,a mozes i preko nokia suita jer je odavno izasao udpate na njemu..Ako tvoj nokia suit ne pokazuje da imas update za belle mislim da moras da update-ujes nokia suit na verziju 3.3.86..valjda je ta..da bi ti pokazao update za belle..
A mozes i preko fenixa direktno sto je po meni mnogo bolje,ali pazi procitaj celu ovu temu sto cu ti sada dati da ne bi nesto zeznuo..pa ako ti nije jasno ti pitaj... KLIK

d@r123
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:02
:: Sony Xperia Z1
:: HTC One X

Post od d@r123 »

acamatic, vec mi je ta verzija ovi suita sad sam deinstalirao i ponovno instalirao, ali bez obzira na to ponovno nemam dostupan update a ovaj mi je product key (059D426) u BiH od Eroneta ako to sta pomaze jezik je NAŠKI(materinji) :P na mobu i symbian anna je na njemu, a nezelim update uraditi preko phoenix -a jer nisam bas siguran da nebi nesto pokvario tj. da nebi jezik promjenio ili tastaturu ili mozda za ocitavanje kartice ako je to moguce zbog instaliranja s drugim produkt kodom koliko sam razumio...

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

Sale_M napisao:milko dobar ti je taj firmver sto si skinuo,ima u njemu fm transmitter.Prilikom flesovanja,ukoliko imas ovaj finiks iz teme finiks i n8 potrebno je da obrises onaj empcx file tj memory card file i ides na refurbish i to je to.
ipak je moralo software update a ne refurbish
u svakom slucaju hvala

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

d@r123, e onda je ocigledno da ti operater nije jos odobrio update za telefone sto su uzeti preko njega. Tako da ces ipak morati jos sacekati ili preko fenixa instalirati cisti softver od nokie sa balkanskim product kodom i neces nista izgubiti ni jezik ni tastaturu nit ista. :) Osim sto ces dosta programa izgubiti i sto preporucujem hard reset u svakom slucaju nista lose se nece desiti. :)

d@r123
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:02
:: Sony Xperia Z1
:: HTC One X

Post od d@r123 »

janka_88-ma vidio sam da nije odobreno ali reko da nije nesto . Pokusat cu se strpiti jos malo ako nista onda cu preko fenixa. i Hvala
Samo jos jedno pitanje znam da sam dosadan :) a ako apdejtujem preko ovia onda ce mi ostati aplikacije ili se brisu kao na fenixu i ako mogu linkovi za download od fenixa i navifirma. jos jednom hvala :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

d@r123, isto ce se desiti bilo da odradis update preko fenixa bilo preko nokia suite-a. :) Evo link za fenix: http://www.mediafire.com/?660xbp7wzm613pz , a ovdje za navifirm: http://www.4shared.com/rar/qYO7v3gP/navifirm_161.html

d@r123
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:02
:: Sony Xperia Z1
:: HTC One X

Post od d@r123 »

janka_88

Hvala ti za linkove jos jedno zadnje pitanje hehe :) ako uradim backup jeli moguce preko njega vratiti aplikacije ili postoji li neka mogucnos da spremim save game od igrica i toga sto mi treba.. :)

E preko ovoga navifirm 111.30.609 -jeli to belle oficjalni ili ovaj iznad i ovo sljedece koju varijantu izabrati ima vise ovih balkans ili ako preporucujete neku drugu i dali da koristim ovaj fenix 2011 ili 2010 citao sam negdje da ovaj 2011 je stvarao neke probleme pa ako moze link od 2010. Hvala

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

d@r123, ja sam nasao link od 2011 ali i dalje koristim 2010 jer nisam imao nikakvih problema a sto se kaze ne mijenjaj ono sto dobro radi. :) To je oficijelni belle a za varijantu gledaj da bude znaci balkans_dg ako je crna odnosno tamno siva N8 jer ti dg oznacava dark grey i neces pogrijesiti. To za vracanje aplikacija sa backup nisam bas siguran da li ce ici a sto se tice cuvanja save game od igrica ima negdje procedura da se to izvuce iz telefona i sacuva ali ne mogu se sjetiti kako bas ide... Poslao sam ti link na pp pa tu pogledaj negdje jer je pisano kako ide al ne sjecam se tacno gdje. Uglavnom tu ces naci sve sto ti treba. :) Pozz

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Meni je sinoć sama od sebe umrla moja N8 bez ikakvog razloga....u sred razgovora se samo ugasio i neće da se upali. Pritom, ništa nije bilo ne njemu osim zvaničnog Belle apdejta i par sitnica instaliranih sa Nokia Store. Odnet u servis danas, pa ćemo videti. Već se psihički pripremam na standardno servisersko šikaniranje, bez obzira na garanciju i sve to. Nadam se da grešim i da će ispasti korektni.

Jedno je sigurno....razočarao sam se u Nokiu debelo. Telefon koji je mažen i pažen, sedam meseci star, da se tek tako samoubije... :x

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

E jbg, saučešće, nije ti ispadao?
Meni je juče pao sa metar i po na pločice, bez one futrole, prekin'o sam se. Srećom ni ogrebotina, zasad ok radi.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

araphel slično se desilo i mojoj kod sadašnjeg vlasnika.samo se ugasila i ništa više.ali sam mu ja rekao da drži taster za paljenje i uradilo je plodom.ono 10sec.čovek se oduzeo.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

d@r123
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:02
:: Sony Xperia Z1
:: HTC One X

Post od d@r123 »

janka_88 -kod ovoga Phoenix izbaci mi gresku kad ga pokrenem
Error loading component
HRESULT 0x80040154 (-2147221164)
This means:
Class not registered
Sad nezz jeli to ista lose ili neka trial (neregistrovana) verzija nezz uglavnom jeli mi bolje da nadem krekiranu verziju ili orginal i dali 2010 ili 2011. Mob. mi je bijeli odn. sivi onda pretpodstavljam da bi trebao izabrati variantu Balkans_wh i ako moze uputstvo gdje trebam staviti skinute failove sa navifirm -a znam da trebam kreirati folder sa RM-596 nazivom e sad gdje njega treba staviti http://www.youtube.com/watch?v=c7k-OPiXWmg evo upravo sam ovdje gledao gdje sa failovima ako moze netko neka pogleda video pa da mi javi jeli dobro odradeno jer nije koristio dead phone flashing ili kako vec i dali ako idem to dead phone treba ga ugasiti a ako ne kao sto je na videu ostaviti upaljenog. Vlada zem joj da ne spominjem padove moga pogotovo za novu godinu :) . Znam da sam i mozda najdosadniji na forumu ali sigurnost ide prva haha.. :) Jos malo me trpite
:)
Poslednja izmena od d@r123 u Pet, 17. Feb 2012. 19:17, izmenjeno 1 put ukupno.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Nažalost, kod mene nije upalilo ni držanje tastera, ni bilo šta drugo što mi je palo na pamet. Javili su mi već danas da je telefon popravljen, pa ću sutra otići da ga pokupim i vidim šta mu je to bilo. Pohvalno je da je servis reagovao tako brzo, to svakako moram da kažem, mada sasvim moguće da je neka glupost u pitanju.

rock85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 17. Jan 2012. 20:19

Post od rock85 »

Koja je verzija najnovija? Na navifirm-u ima 24.1 25.7 i 25.8. Pre toga ima i 22.14 ali to je verovatno Anna. U 25.8 ima najmanje produkt codova tako da mislim da je Belle 25.7 ali bolje da pitam nekog ko ima vise iskustva. Hvala unapred

Odgovori