Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Re: Nokia N8

Post od milanovic986 »

Verovatno mora da se menja cela ona gornja ploca sa konektorima. Cenu ne znam, ali to moze i od nekog polovnog N8 da se uzme. U svakom slucaju, za to moras da odes do nekog servisa...
NOKIA E7 User

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Nokia N8

Post od darkonda »

decko iz servisa me je ubedjivao da je bolje da uzmem polovan Galaxy2 nego nov n8 :disgust:

ljudi nasao sam telefon, star 5 dana samo proban, kompletna oprema. decko tvrdi da ga je dobio i odma prodaje veoma povoljno, 200e! zanima me vase misljenje

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Re: Nokia N8

Post od milanovic986 »

Sta zanm. Ja sam kupio Android Tablet, a ostajem na Simbian OS-u sto se tice telefona.

Pogledaj mu life time i opste stanje. Ja bi za te pare odmah kupio taj N8.
NOKIA E7 User

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Nokia N8

Post od darkonda »

ma kaze da mu je lifetimer 0, samo ga je izvadio iz kutije i probao dali radi na sve mreze. uzecu ga pa sta bude :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

I da ga uzmes ako je sve uredu, znas kako simbian treba da radi pa ti i nece biti tesko da isproveravas radi li sve kako treba .
Kamera, wifi, blutut, zvuk zvucnika i slusalice itd. da te neucim znas vec. Nece nokia skoro izbaciti dostojnog naslednika za n8, neznam samo sta cekaju i kad ce neki ozbiljniji qwerty telefon sa 2.6 ekranom i naprednijim hardverom.

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Re: Nokia N8

Post od milanovic986 »

Uzimaj to slobodno. Ipak je to telefon koga odkikuje kvalitet, za razliku od pojedinih nasminkanih androida.
NOKIA E7 User

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Nokia N8

Post od zoreli »

darkonda to je odlična cena i uzmi ga , veruj za 200 evra ne postoji bolji fon na svetu :wink:
16 godina na forumu MOBILNISVET

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia N8

Post od Fox »

Ovaj model se pre nekih mesec dana prodavao u jednom lancu prodavnica tehnicke robe u Italiji za 170€.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Re: Nokia N8

Post od milanovic986 »

U tim lancima prodavnicama moze da se nadje svasta po nizim cenama. Fora je u tome sto je to obicno sve original sa full pakovanjima, a ne svercovano ko zna odakle.
NOKIA E7 User

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Nokia N8

Post od zoreli »

Imam AdriaROUTE 4.00 NT i SCG Route 2.60 NT i sad se dvoumim šta da ubacim u N8 , da li ih je neko koristio i koje su mape preciznije ovde kod nas ?
Poslednja izmena od zoreli u Uto, 17. Jul 2012. 21:23, izmenjeno 1 put ukupno.
16 godina na forumu MOBILNISVET

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia N8

Post od Fox »

zoreli,pa napravi od obe .IMG fileove,imenuj ih razlicito i ubaci ih u Garmin folder pa aktiviraj koju hoces i kad hoces.
Imas Srbiju detaljno i u Garmin City Navigator Europe.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Nokia N8

Post od zoreli »

Fox , imao sam u N8 Garmin City Navigator Europe NT 2012.40 i baš kad sam išao za Grčku pre 20-tak dana trebao sam da skrenem u Niš , pre Niša sam ukucao ulicu i broj , međutim Garmin je promašio skretanje sa autoputa (sreća pa sam samoinicijativno skrenuo na Niš-Jug inače odoh za Sofiju :? ) a takođe i u Nišu pobrljavio skroz ulice i nikakva vajda od njega , zato sam i skinuo AdriaROUTE 4.00 NT i SCG Route 2.60 NT , reci mi kako si mislio da preimenujem IMG fajlove , misliš gmapsupp1 i gmapsupp2 ili kako ? i kako misliš da biram koji ću ?
(imam naravno unlocked IMG fajlove)
16 godina na forumu MOBILNISVET

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

U mapi AdriaROUTE Srbija je mnogo losije uradjena nego u SCG mapi. Obadve sam ih isprobao i po tim putevima gde sam ih ja isprobavao AdriaROUTE je neupotrebljiva.
Ja sam jednom coveku iz Slovenije ubacio obadve mape na kartici i dok vozi kroz Srbiju u folder garmin ubaci SCG kad izadje iz Srbije onda ubaci AdriaROUTE, naravno SCG tad izvadi iz foldera garmin.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia N8

Post od Fox »

zoreli, da,mozes ih tako imenovati,kod sebe trenutno imam,1.gmapprom,2.gmapsupp,3.gmapsup2,i sve radi bez problema.
Koju ces mapu koristiti mozes izabrati u samom programu,
tools -> manage my data -> map sets -> mapsource,i tu cekiras mapu koju hoces da koristis.
P.S. Necemo vise o Garminu ovde,imamo temu o GPS-u u drugom PF.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Nokia N8

Post od zoreli »

Hvala Fox uradio sam kako si napisao i radi , samo mi nije jasno čekirao sam samo SCG Route a i dalje mi daje u izboru država i one iz AdriaROUTE :? ... ali ok :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Slazem se i ja da nepisemo ovde ali bi se trebala otvoriti nova tema o navigaciji za symbian telefone u ovom delu foruma ali da ta tema bude i lepljiva.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Nokia N8

Post od darkonda »

e uzeo sam n8, super je. nego stoji mi broj 1 stalno gore na vrhu ekrana, ne znam sta znaci :?
moje drugo pitanje: posle pola sata se vratim u sobu, i sat i dalje sija. kako to da se regulise

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

darkonda, ne znam sta predstavlja ta 1,meni to nije izbacivalo,a u vezi drugog pitanja,fora je ta sto si ti stavio da ti cuvar ekrana bude "Veliki casovnik" koji non-stop svetli,a da bi to iskljucio moraces da odes u podesavanja>teme>cuvar ekrana,i tamo da stavis(tj da cekiras) prazno...Cestitam na telefonu,da te dugo i odlicno sluzi..neces se sigurno pokajati sto si ga uzeo..

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Nokia N8

Post od darkonda »

evo ovako, kad udjem u podesavanja/pozivanje/poziv/ na kraju dole imam opciju "aktivna linija" i mogu da biram linija 1 ili linija 2 :o ovo prvi put vidim :D kad izaberem liniju 2 onda mi ne rade pozivi

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Nokia N8

Post od VeNoM »

darkonda ja te linije imam na starom 063 broju.promeni karticu i biće ti lakše.ili i ne moraš ako ti ta jedinka ne smeta.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori