Najvece mane Nokia telefona

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Ka
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 08. Avg 2005. 15:46
Lokacija: Beograd

Najvece mane Nokia telefona

Post od Ka »

Dakle, ovde mozete da navedene najvece mane vasih Nokia telefona ili generalno, mane bilo kog Nokia telefona. Mene je na ovu poruku navelo to sto sam posle 4 meseca koriscenja 6670 uvideo neke za mene ogromne mane. Njih ima vise, ali posto je tema vezana za NAJVECE mane ja cu da kazem sledece:

- najveca mana ovog telefona po meni je to sto on kao da je pravljen za levake sto je po meni uzasna dizajnerska greska. Na primer, ako pisem poruku desnom rukom (znaci, samo njom) nema sanse da iskrivim palac toliko da bih mogao da pritisnem taster C na primer... jeeeeeeedva da uspem posle dosta grcenja a telefon samo sto mi ne ispadne iz ruku... ista situacija je i kod prekida veze ili odbijanja poziva ili slicno... kada drzim telefon u desnoj ruci, nema sanse da palcem (sto je logicno i normalno) pritisnem taster za prekidanje veze.

Aj' sad' malo vi... :)
Nokia 6670

Vulle_NS
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Sre, 06. Jul 2005. 23:33
Lokacija: Novi Sad

Post od Vulle_NS »

Ovo je neiscrpna team,svaki nokia tel ima bar po jednu manu...
Ima da se postuje...
Bice zanimljivih odgovora :D
MNJIH!

Resident
Banned
Postovi: 25
Pridružio se: Ned, 18. Dec 2005. 09:10

Post od Resident »

6680 poklopac za kameru-labav i taster 2 cesto umesto njega pritisnem taster na dole.
6630-dzojstik kada snimate video zapis i zumirate,posle pustite video klip i cuje se veoma glasan odziv dzojstika dok ste zumirali.
6230i kamera,po specifikacijama ista kao na 6630/6680 ali pravi losije slike i dugmici tvrdi.


Tema,da se covek malo isprazni.
Sa ove strane groba od vas ocekujemo samo jedno,da vasa dobra strana spozna onu mracnu.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

mene je iskreno malo razocarao displej na 6630 tj. pozadinsko osvetljenje na vrhu
a kod 3510i me je uzasno nerviralo sto mu se softver brisao od malo vise surfovanja po internetu :)

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Pa zar neko da nadje manu najboljim telefonima :lol:
Bas ste cjepidlake :roll:

Koristio sam par nokia, ne symbian, i mogu reci da su siromasni funkcijama, tj. da su preskupi za ono sto nude. Isto tako sve su imale isti meni, kad se naviknes na jednu poslije je svaka ista. Prilicno su spori telefoni i mogu reci da ih cjenovno uporedivi siemens CXV70 nadmasuje u svim parametrima. U pitanju su bile 6610, 6100, 3220 i 3200. Cak i za to vrijeme kad su izasle imale su ekran od smijesnih 4096 boja i katastrofalne 4 kanalne polifone melodije.( osim 3220)
Naravno da imaju i dobrih strana, ali ovdje su tema mane :D
Sve u svemu, puno para za malo muzike.

Ka
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 08. Avg 2005. 15:46
Lokacija: Beograd

Post od Ka »

I mene izluduje sporost kod 6670.

Ipak, bas me zanima da li nekoga nervira ovo sto mene nervira kod tog telefona. To je po meni najveca mana. To me toliko nervira da mi dodje da ga nekada razlupam o zid! :shock:

Nervira me i ono sto sam jednom ovde pisao u vezi poruka, sto se slova uvek automatski prebacuju na velika posle svake tacke, sto posle reci koju napisem velikim slovima pa odvojim on mi automatski prebaci na mala slova (!?) nervira me sto po default-u moze da se namesti samo jedan alarm, nervira me sto nema automatsko zakljucavanje tastature (po default-u) itd. Ali ono sto sam prvo naveo me ubedljvo najvise nervira.
Nokia 6670

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Ne postoji idealan telefon,ni telefon bez mana,propusta,gresaka,pa teko ni najbolji i najaci proizvodjac mobilnih telefona Nokia.Cinjenica da odnos cena-kvalitet nije na strani ovog proizvodjaca jer za odredjenu kolicinu novca mnogo vise daju SE i Simens telefoni.Ekrani su dugo bili slaba tacka Nokia telefona(kada se setimo koliko su dugo bili sa 4096 boja,a Samsumg,sharp,motorola,se,65000)zatim melodije midi (4 -kanalne,simens 16,se 32-kanalne).Sada je situacija malo bolja ali i dalje u multimediji zaostaju za konkurencijom.Posto ovde pricamo o losim stranama necemo pominjati vrline.Ne bi trebalo da nas nerviraju sitnice jer njih imaju svi proizvodjaci.Recimo pisanje poruka mi se svidja kod nokie,ne kasne slova,lepo je sto posle tacke ide veliko slovo jer je to pravilno,sporost je mana telefona sa simbian o.s-om ali sve sto nema po defaultu lako se nadoknadi.
Samsung telefoni imaju mnogo krupnih i sitnih mana.Evo jedan primer-nema spikerfon a ima video.Kao da gledas i slusas istovremeno.Mnogo bi moglo da se pise o takvim stvarima pa bi zauzelo mnogo mesta....

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

e mene na 6680 strasssnnnooo nervira sto po zavrsetku razgovora moram da izlazim iz Log. ma uopste me nervira sto moram iz svega da izlazim na exit a ne na slusalicu tj. odjednom :shock: :cry:

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

N6630 a i kod n6670 i n7610 ima slab/nekvalitan zvucnik i donja maska nema staklo preko kamere sto je jako "brainless" , jes' da 6630 ima zastitnik ali ipak ako se ogrebe ne moze da se promeni a ovako da ima prosto bi se promenila maska i to je to. Jako me razocarala nokia zbog ovoga :(
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

impi_aggrobg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 29. Nov 2005. 10:32

Post od impi_aggrobg »

Mene je nerviralo kod nokijevih telefona to sto video secka,zasipaju kockice,taman...(6670,7610..) :P :P :P

-Hide-
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sub, 05. Mar 2005. 10:33
Lokacija: No man's land

Post od -Hide- »

Ka napisao: sto posle reci koju napisem velikim slovima pa odvojim on mi automatski prebaci na mala slova (!?)
dobijem nervni napad od toga :dry:

moram ngage da drzim sa dve ruke, treba da kliknem dugme za gasenje (koje je zesce kruto) da bi mi osvetleo display kad je screensaver...

Boris Bila
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pet, 25. Feb 2005. 19:00
Lokacija: Beograd

Post od Boris Bila »

Nemojte bre da mi vredjate Nokia telefone! :angry: Ubednjivo su najbolji! :P Ja imam Nokiju 6630 i imam par kritika ali nista posebno...
NOKIA RULES :P

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

Po meni mu je najveca i jedina mana sto je skup! :lol:pa da to mu je najveca mana i jos koji karakter 8)

gaghy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 19. Nov 2005. 22:24
Kontakt:

Post od gaghy »

Ja imam N70 i jedina mana koju bih pomenuo jeste polozaj dugmeta C, jako je tesko palcem desne ruke pritisnuti ga dok se kuca poruka samo desnom rukom.
Ostalo... perfekcija.

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Mene najviše nervira to što je Muzički plejer na Nokijama tih (u suštini nije loš ali može bolje i glasnije)! Ni jedan od Nokijinih telefona (a bilo ih je mnogo u mojim rukama) ne može ni da prismrdi SonyEricsson-u na ovom polju... :smutny:
make. believe

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Pročitao sam ovu temu, zaista je neiscrpna. Tačno je to da Nokia zaostaje za drugim proizvođačima po pitanju ekrana i polifonije. Danas je situacija malo bolja, ali ne mnogo, npr. nokia 3100 košta isto kao i SonyEricsson J200, a SE nudi ekran sa više boja i IC port koji je potpuno funkcionalan. Tačno je da je Nokia jako brza za pisanje poruka, imao sam ih nekoliko, dok je SonyEricsson sporiji (imam SE T630). Mada, sve ovo što je rečeno u ovoj temi se, pšo meni, mnogo više odnosi na Samsung telefone-neki modeli koštaju jako skupo, a ne nude gotovo ništa za te pare osim lepog dizajna i polifonije-imao sam priliku da vidim neke Samsung telefone i jako sam se razočarao, veoma su komplikovani za upotrebu i neko ko je imao Nokiu ili SonyEricsson bi se jako teško navikao na njega.Možda bi neko mogaoi da pokrene temu o manama Samsung telefona, tu bi tek imalo šta da se napiše. Sve u svemu, Nokia telefoni su i pored svega navedenog, jako pouzdani, rade pravilno i kad se u dekodirani (takvi se kod nas uglavnom i nalaze).
Ghost

EsCoBaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 20. Feb 2005. 06:30
Lokacija: Vrsac - SRBIJA
Kontakt:

Post od EsCoBaR »

Kako i kod NOKIE tako i kod drugih.. Ni jedan telefon nije savrsen.. Tako da bih ja licno izbegao ovu temu.. :uhuh: :wink:

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

ni jedan telefon nije savrsen, svaki ima neku manu, mada se nadam da n80 i n92 nece ih imati mnogo.kod software-a iz 2004 na nokii 6630 je ustanovljeno mnogo mana pa je dolazilo da toga da se telefon sa restartuje poruka svima NE KUPUJTE NOKIIE 6630 SA SOFTWARE-OM IZ 2004 GOD.
takodje nokie imaju najloshije video snimace npr. nokia 6230 snima najloshiji video i vide se ogromne kocke. takodje i dizajn kod nekih nokia je uradjen da budu sto ljepse a nisu mislili na funkcionalnost.....ima tu jos mnogo sitnih mana kao na primjer t9 na starijim nokiama.
zaboravio sam i da spomenem velicinu i tezinu nokiinih telefona svaki dobar fon je velik i tezak(3650,3660,6600 , n90 , n92....)



i pored svega navedenog preferiram nokiu jer mislim da proizvode najbolje i najkvalitetnije telefone

max_power
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 02. Nov 2005. 15:20

Post od max_power »

:D :D :D a dobro je ljudi vise..... pa to su telefoni, ono kao razgovor, javljanje i to.... ;) ;)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Low Rider napisao:e mene na 6680 strasssnnnooo nervira sto po zavrsetku razgovora moram da izlazim iz Log. ma uopste me nervira sto moram iz svega da izlazim na exit a ne na slusalicu tj. odjednom :shock: :cry:
Pa ja na mom 6680 mogu iz svega da izadjem na crvenu slusalicu...Ne znam da li sam te dobro razumela ali ako je to problem onda ti mozda nesto softverski nije u redu...Koju verziju softvera imas...Ja imam V 4.04.07...
Jedino kad izadjem iz neke aplikacije na slusalicu, a ne na exit ona ostaje otvorena u pozadini sve dok je nekako ne prekinem...

Odgovori