Kako sakriti folder?

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
BlackHawk
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 31. Dec 2005. 19:57

Kako sakriti folder?

Post od BlackHawk »

Zna li neko kako mogu da sakrijem ili zakljucham folder, i da li postoji neka symbian aplikacija za to ?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

BlackHawk, bolje koristi novi FExplorer, kompletniji je program a takođe ima mogućnost da menja atribute fajlovima i folderima... :wink:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Miskoni, koji je novi FExplorer,jel 1.15?! :roll: ili ima josh nek noviji od toga ?! :roll:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Jeste, verzija 1.15 je poslednja a zvaničan sajt je www.gosymbian.com
Tamo ima i koje su izmene i noviteti u ovoj verziji. :wink:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Dobro je,imam taj FExplorer, nego sam samo hteo da proverim dal je to ta verzija,da nije mozda izashla neka druga... :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

malo je laicko pitanje ali me zaista zanima,kako se to sakriva folder??? :oops: :oops: :oops: mislim deluje nesto kao,sad ga vidis sad ga ne vidis!!! :lol: :lol: :lol:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kad dodjes do fajla u FExplorerupotrazi u opcijama da ga sakrijes,nisam jos cackao ali trebalo bi da sam u pravu a i logicno je tako?
Pozdrav 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hm,ne moze folder da se sakrije,mozesh samo faj po fajl...nadjesh odredjeni fajl preko FExplrera->options->file->set attributes i tu stavish da ti bude Hidden...tako da fajl necesh moci da vidish u galeriji vec samo preko FExplorera... :wink:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ja nisam uspeo da sakrijem ceo folder,na slike mislim..ostale foldere nisam probao...:roll: samo sliku po sliku hoce.... :roll:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ja sam uspio i folder sa slikama sakriti..... ali mislim da to toliko i nije nesto korisno kad se ti folderi opet mogu vidjeti u file manager-u.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa dobro,korisno je kad neko uzme da ti gleda fon mozda,kad hoce chisto da vidi shta ima,nece on da gleda preko file managera nego ce uci u galeriju najverovatnije... :wink:

dziggy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 15. Sep 2005. 20:27

Post od dziggy »

@Dexter
gde si ti nasao u FExploreru (v.1.15) opciju "set attributes" za sakrivanje foldera?
da nije neka starija verzija u pitnju...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

dziggy, označiš folder koji hoćeš da sakriješ, pa Options>File> i tu je poslednja opcija Set Attributes, listaj na dole i videćeš... :wink: Zatim staviti Hidden na On i to je to! :)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

dziggy, eto Miskoni ti je dao odgovor..A mozda ti imash neku drugu tj stariju8 verziju pa nemash to,al ako imash v.1.15 onda eto ti postupka.... :wink:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Jel ima josh neki program,ne mora da sakrije,neki koji ce da lock-uje folder sa slikama ?! Nije mi jasno zashto FExporer na 6630 nece da mi hide-uje ceo folder,jedino svaku sliku pojedinachno... :dry:

Isprobao sam par programa al uglavno su bzv,imate li neki predlog?chisto da ne bih preturio na stotine programa za lock-ovanje dok ne nadjem neki koji valja... :roll:

zeemax
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Ned, 08. Jan 2006. 04:09
Lokacija: Slavonski Brod,HR

Post od zeemax »

ja koristim handy photo safe,ali isto ide 1 po 1 sliku
možda da probaš sa smart guard pro 3.0 (skinuo sam ga,ali nisam stigao isprobati
dotsis

Obren
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 09:47
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Obren »

Može FExplorer v1.15 da posluži za skrivanje - jednostavno napravite folder "Hidden" ili kako već ime hoćete unutar foldera Images i podesite ga da bude nevidljiv.

Sve slike koje kasnije prebacite u njega takođe će biti nevidljive u galeriji, čak i bez posebnog setovanja atributa "hidden".

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mislim da je za skrivanje slika i vaznih podataka bolje koristiti FExplorer nego neki program...Jer ako slucajno zaboravite sifru ili izbrisete program, nestace vam i slike i podaci koje ste tamo stavili...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ne kapiram zasto bi iko sakrivao folder ili neke podatke u svom telefonu...i od koga...moj telefon niko ne moze da koristi osim mene ili nekoga kome ja to omogucim... 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A sta ako ti neko od ukucana uzme telefon,ili neki mali brat ili sestra od tetke,strica... i vidi nesto sto nebi trebao (sta mislis sto uglavnom muskarci pitaju kako da sakriju folder sa slikama i video klipovima?) :wink:
Pozdrav 8)

Odgovori