Nokia N95 8GB

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N95 8GB

Post od acamatic »

Hvala bogu pa meni to nije trebalo,jer sam ja prvi vlasnik na telefonu pa je sifra fabricka,a niti zelim da cackam sifru tu..Ali je to bilo potrebno drugim ljudima sa ovog foruma,pa je clan d@r123 pronasao nacin kako se to radi..
A evo i nacina..
1) Skini klik
2) Instaliraj zadnji nokia suit i drajvere za nokiju
3) Poslije instalacije spoji mobitel (n8) u nokia suit modu i idi na Connect u SFI Flasher -u
4) Imati ces za izabrati BB5 i Support. Idi na Support koriraj HW -id i registriraj se tu klik za licencu
5) Kada dobijes kljuc na e-mail (kazu traje do 2 sata) registriraj
I 6) Nadi u programu Factory reset i odradi

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia N95 8GB

Post od toda81 »

acamatic, hvala na uputstvu. Ja cu poskidati sve sto treba pa cu da cuvam za crne dane ;)
Note IV N9100 dual

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N95 8GB

Post od Deksi »

acamatic, ali sta je to na tom linku "SFISetup_0.17.0.exe" i velicine je 39 mb. ja poceo da skidam pa sam otkazao skidanje. Ako je nokia suitit to vec imam.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N95 8GB

Post od acamatic »

Deksi, pazi ovako,nisam isprobavao ovo ja vec nase kolege sa foruma,valjda taj fajl sto treba da se skine pa to je glavni program preko koga se i radi..

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Nokia N95 8GB

Post od mare-ss »

Probao usb od n73 i ista prica, ne radi nikako, dizem ruke od njega necu da se nerviram bez potrebe, nacicu u oglasima neki e71 ako ima za sitne pare i gotovo, hvala svima u svakom slucaju :wink:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia N95 8GB

Post od toda81 »

Samo da imam tel u rici siguran sam d abih mu odradio hard reset. Sto ne probas foru kao mozes da vratis fabricki lock kod na 12345 pa d aonda odradis hard reset lako? Ja ne bih odustajao. Ako hoces mozes mi poslati telefon AKS-om d aja probam da ga sredim. Polivan e71 u dobrom stanju se moze naci za 55-60e. Ja sam razmisljao o njemu, ali se na kraju odlucio da uzmem n82
Note IV N9100 dual

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Nokia N95 8GB

Post od mare-ss »

Lapsus, kabl je od 6300 ali nebitno :oops: ako mislis na ovo sto je acamatic napisao opet mora da se kaci preko kabla, probao sam i dead phone flash preko phoenixa i nista, mislim da sa usb konektorom nesto nije u redu, mogu da ti posaljem ali o tvom trosku :D :D :D :wink: razmisljao sam i ja o n82 ali trenutno nema nista povoljno u oglasima, sve neki krsevi sa kineskim baterijama i dead pixelima na ekranu a i vise mi znaci duze trajanje baterije od dobre kamere

Edit: acamatic ova poruka mi je stigla Ovu poruku je uklonio njen autor pre nego što je isporučena :)
Deksi pa kad drzim trojku zvezdicu i zelenu slusalicu upali se najnormalnije, nemam pojma zbog cega
Poslednja izmena od mare-ss u Pet, 14. Dec 2012. 14:05, izmenjeno 1 put ukupno.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia N95 8GB

Post od toda81 »

Ond aje definitivno za tebe e71 ako ti je baterija ajbitnija, a i kvalitet izrade je na strani E serije
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N95 8GB

Post od acamatic »

Daj ljudi stanite polako sa tim telefonima i serijama "E".Kolega nam ima ovaj telefon i ajde da maksimalno izvucemo iz njega i da mu pomognemo kako da popravi telefon.Ali to je problem sto i za ovu metodu sto sam izbacio,potrebno je da se telefon kaci na usb..Ne znam sta da ti kazem osim da mi ovo sve vise mirise na servis,a nemoj nesto da se ljutis meni ovaj telefon lici ko da je kineski,pa nereaguje na nista..
P.S. izvini molim te sigurno sam greskom izbrisao tvoju poruku,sto se kaze svi smo mi ljudi i svi mi gresimo..

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia N95 8GB

Post od loki13 »

E71 što se sad vrte po oglasima sa povoljnom cenom su vrlo verovatno iznjakani primerci sa promenjenom maskom...gledao sam ja par takvih za 50e, ali vecina je imala kineske baterije i kinesku masku, ostale što sam gledao bili su toliko uništeni da sam momentalno odustajao od kupovine. Lakse ćeš naći očuvanu e72,za nekih 40e više.
D500&E71

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia N95 8GB

Post od toda81 »

Ocigledno je da se coveku ne moze pomoci ni na jedan nacin. To da li j ekineska n85 moze lako d avidi kad pokusa sa neta da skine neki sis program i da ga instalira, naravno neki program za koji ne treba potpisivanje. Sto se tice telefona E serije sigurno ce njima duze da traje maska jer je mnogo kvalitetnija nego na n95 cija je maska kao igracka z adecu. Ni n82 koji ja imam nije nista bolji. Ja imam, u stvari sad amoja suoruga moj stari E71 koji je bukvalno kao nov i nema da zaskripi nigde. A n95 cisto sumnjam da moze civek da nadje polovnu i zategnutu. Svakom n95 se slajd trese kad ase kucaju poruke, a to je smesno i zalosno. Ima na netu fora kako to da se utegne, ali i to ne traje dugo. Druze, tebi je najpametnije kada vec ne mozes d auradis hard reset da odenses telefon u servis i da vidis da li oni mogu nesto da urade jer i sam vidis da ovde neces naci ni jedno drugo resenje jer ga nema
Note IV N9100 dual

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Nokia N95 8GB

Post od mare-ss »

Sta vam je ljudi nije kineska ali ga je koristila sestra od tog poznanika od kog sam je uzeo mislim oko 4 godine pa verovatno zato i radi ovako :) hocu da ga resetujem i odradim update jer pomalo stuca i wifi radi katastrofalno i mnogo nervira a slajd sam odmah sredio (prema onaim klipovima na yt, skines tri srafa i gotovo) sa parcetom izolir trake i sa njim nema problema a nemam nameru da se mlatim sa servisom uopste, nacicu neki drugi e71, e72 ili nesto slicno. E da toda81 hakovao sam ga tvojom metodom za n82 posto ni sa jednom drugom nisam uspeo :oops: :wink:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia N95 8GB

Post od toda81 »

mare-ss drago mi je da si ga haknuo tom metodom koja je proverena. Iskreno ti kazem da je najbolje da odes u servis i samo da trazis da ubace najnoviji sw, mada mozda mozes da
probas i preko phoenixa da ga flashujes (znam da ces sada da kazes kako kad nece da se poveze preko usb kabla, ali svakako ces morati da pobrises sve nokia drivere iz kompa pre instalacije phoenixa) Ja bih probao, nista te ne kosta. Kad abi kupovao tel, koliko para bi maksimalno dao?
Note IV N9100 dual

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Nokia N95 8GB

Post od mare-ss »

Sve sam brisao i instalirao sto sam mogao, n79 i neki stari digitalac koji isto ima mini usb rade bez problema, samo n95 zeza a kada ga konektujem preko bluetootha glupi nokia suite kaze da nema update :angry: sto se tice para pa trazim nesto do 10.000din mada sto manje to bolje, iskopacu vec nesto u obzir dolaze sve nokije koje nisu touch screen :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia N95 8GB

Post od toda81 »

Pazi samo na e72 jer se zale da ima malu ram memoriju sto se meni sikreno ni malo ne svidja. Sto se izrade tice isti su, slicni, ali mi je opet bolji tu e71 jer su oni tasteri oko kursora laksi za kucanje nego na e72
Note IV N9100 dual

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N95 8GB

Post od Deksi »

Za te pare ces naci odlican e72 stvarno vrhunski uradjeno kuciste, kad ga uzmes u ruku oseti se moc i kvalitet. Da na njemu radi internet kako treba ja ga nebih menjao nikada. Kome god sam se pohvaluo njime svako je bio odusevljen njegovom izradom.
Danas sam na jedan n86 ubacivao garmin i ostao ali covek koji mi ga je doneo kupio ga je polovnog (nezeli vise da koristi TS imao C6) i kupio njega i ajde posto je polovan pre svega ja sam mu predlozio da mu uradim reset. I naravno pokusam sa testerima i telefon se upali normalno bez reseta ali kodom *#7370# se odradi reset. Ovo mi je prvi put da nije na nekom telefonu hteo da radi reset tasterima.

Dulinjo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Uto, 24. Apr 2012. 23:38

Re: Nokia N95 8GB

Post od Dulinjo »

imam problem. radio sam update novi V35 na telefon. i pobeleo mi ekran i slucajno sam izvukao usb i ekran mi je ostao beo sija. sta da radim?

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Nokia N95 8GB

Post od mare-ss »

Daj meni usb :lol: Pa nista probaj dead phone flash preko phoenixa i ako nece nosi ga u servis :P
Deksi pa imas operu sta ce ti taj fabricki browser

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N95 8GB

Post od Deksi »

mare-ss, da ali kada otvaram link iz meil poruke otvara je fabricki brosver. Krene da je otvara i ugasi se. I onda pomocu stapa i kanapa, u operi mini pa u gmail gde kopiram link kog zatim zalepim u google i tek onda mogu da otvorim zeljenu stranicu, sve se to mora odradeti u operi mini. Ma dobro pomirio sam se stime da nista nije savrseno i da bog nikad nedaje sve i teramo dalje. Ne menja mi se e72 opet napominjem odlicna izrada.
Dulinjo, da jedino preko phoenixa da probas.

Dulinjo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Uto, 24. Apr 2012. 23:38

Re: Nokia N95 8GB

Post od Dulinjo »

Deksi, a kako preko njega da popravim jel znas mozda? Nece da se konektuje preko kompa, kad prikljucim usb kabl cuje se samo onaj zvuk da je prikljucen i nista nece dalje, nema konekcije, ne pojavljuje se ikonica na kompu da je konektovan.

Odgovori