Da li je toliko velika razlika izmedju 1.9 i 1.3 megapixela

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Da li je toliko velika razlika izmedju 1.9 i 1.3 megapixela

Post od MilančeBGD »

Da li je ovolika razlika izmedju pixela slika:Slika
Slika

BurekUSvemiru
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 18. Mar 2005. 21:02
Lokacija: Sremska Kamenica
Kontakt:

Post od BurekUSvemiru »

razlika jeste velika, ali to se na ovim slikama ne moze zakljuciti , slika ovde bolje izgleda na n90 prvenstveno zbog zverskog ekrana.... znaci odgovor je sledeci: zakljucak je dobar ali je naci kojim se stiglo do zakljucka los... :D :lol: :) :oops:

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

Bilo bi dobro da neko baci na komp pa da uporedi :lol: , stvarno N90 ima zverski ekran, voleo bi da vidim poredjenje n90 i n70!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mislim da ce biti male razlike u prikazu na telefonu,zbog razlicitih ekrana na N70 i N90,a i kad se prebaci na komp mozda bude male razlike u kvalitetu slike u korist N90!
Pozdrav 8)
Poslednja izmena od Lomnica_city u Pet, 06. Jan 2006. 15:44, izmenjeno 1 put ukupno.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Sad sam skinuo neke slike,koje su slikane n70 i slikane 6680 i nema razlike samo sto je veca rezolucija na n70.

Na mom telefonu nemam ovakve kockice kao ovde na slici,mislim da su oni tu nesto zeznuli.A razlika je samo u svetlosti na ovom poredjenju.To moze valjda da se podesi.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Bitnija razlika ce se moci utvrditi(iako se i vidi trenutno na ekranima telefona) tek ako bi se fotke odstampale na papiru ili kao sto je Drobnjak predlozio da se bace na komp.
Pre nekog vremena u jednom casopisu je bio test kamera raznih telefona(VGA do 1 Mpix) i jasno se mogla uociti razlika izmedju jednog Sagema(1 Mpix) i SE K700(VGA kamera) gde je SE "ubio" Sagem u kvalitetu! :)
Da li je takvo nesto moguce s manjom rezolucijom?Mozda... :dry:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

na onim slikama gore se radi o identicnoj fotografiji jer je slikana istim telefonom. navedeni primer sluzi samo da se uoci razlika izmedju displeja n90 i 6680. ako se dobro secam komentar je bio tipa: "zbog vece rezolucije ekrana, slike na n90 izgledaju ostrije". a sto se tice same rezolucije cmos cipa, nema sumnje da je 1.9 u odnosu na 1.3 bolje, jer su oba telefona Nokia, tako da i ako ima neke razlike u kvalitetu cipa, to je u korist n90. da se i ne govori o tome sto n90 ima Zeis-ovu optiku sto znaci da prakticno nema distorzije slike.

poz.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

N90 ima sjajan ekran... 6680 me razocarao! (mislim na njegov ekran) :roll:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma daj stefank,ne izgleda ovako ekran na 6680 u prirodi!Ovo je slicna pojava kao kad slikas neku sliku sa monitora pa vidis one linije kao posledicu"osvezavanja"slike i onda kad nekom pokazes on pomisli kako imas njesra monitor! :roll:
Pozdrav 8)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ne govorim prema slici, naravno, nego kad sam uzivo vidio oba telefona... :roll: I to me zestoko razocarao! :|

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ni mene nije bas odusevio displej na 6630, a to je u principu isti kao na 6680. najvise ni smeta neravnomerno osvetljenje i kako prikazuje crnu boju ...... mada, nije tako strasno :D

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

pa nokia ionako ima losije ekrane u osnosu na SE, sharp, samsung, motorolu :dry:
naravno kad se porede ekrani u istoj klasi.
................ali koooonacno i nokia pocinje vise paznje da obraca na kvalitet ekrana.
:lol: :D 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

pa do nedavno su ugradjivali one sa 4096 boja :D
a sto de tice onih "kvadratica" sto se vide na gornjoj slici, oni se vide i uzivo ...... doduse ni blizu tako izrazeno .... ali se naziru kada se covek zagleda ..... verovatno posledica osvezavanja ekrana, sta li... :?

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Da kvadratici se vide, ali poprilicno izrazeno, ili ja imam neki super-vid... :D Mislim da je jedan od gorih 262k ekrana ovaj na 6680... :roll:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ipak ti tripujes za kvadratice,jer hvala bogu imam dobar vid ali ne vidim ove kockice kao na slici,mozda kad bih se duboko zagledao ali sigurni nebi bile ni priblizno ovako izrazene,da jesu valjda bih primetio!?Cudi me da nisu u N70 ubacili neki bolji ekran!?
Pozdrav 8)

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

e ljudi tek sada sam video: pogledajte u onaj koverat na ekranu 6680. to znaci da je slika prebacena porukom (preko bluetootha) tako da se na ovim slikama ne mogu uporedjuvati kamere jer je slika slikana sa n90 i prebacena na 6680 samo da bi se dokazao kvalitet ekrana (o kome ste se vi toliko raspricali u ovoj temi :D)

pozz 8)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

E hellboy ja to ne bih nikad primetio,Bravo!!!!!!!! A ja sam se pitao zasto je na 6680 gore koverat a na n90 nije.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

hvala,hvala...:) :) ako hocete da uporedite kamere slikajte sa n90 i 6680 pa to okacite i onda istampajte slike i skenirajte ih pa ce se videti razlika.

p.s. to je moj laicki predlog i nemojte se ljutiti ako sam rekao nesto pogresno :)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Lomnica_city napisao:Ipak ti tripujes za kvadratice,jer hvala bogu imam dobar vid ali ne vidim ove kockice kao na slici,mozda kad bih se duboko zagledao ali sigurni nebi bile ni priblizno ovako izrazene,da jesu valjda bih primetio!?Cudi me da nisu u N70 ubacili neki bolji ekran!?
Pozdrav 8)
Ovo mi lici na ono svaki ciga svoga konja hvali... :lol: Nisu toliko izrazeni ali se vide... Svejedno ne moze ni da prismrdi ostalim 262k ekranima bilo kog proizvodjaca, bar tog cjenovnog ranga... :dry:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Daj bre,valjda me znas bolje,a i sta ja imam od toga da hvalim 6680!?!Samo kazem da nije ovakva slika,ko bi pobogu hteo da kupi ovaj telefon kad bi slika bila ovako kockasta,ovo kao da je neka rezolucija 52x44 piksela a ne 208x176!
Ovo za"bilo kog proizvodjaca"nisam bas siguran da i ti verujes,jes da nije nesto ekstra ali je ipak neka srednja klasa a ne ipak najgori skart!
Pozdrav 8)

Odgovori