Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N8

Post od janka_88 »

Što se video sadržaja neka ti neko odgovori ko ima telefon sad jer ja se i ne sjećam ako ćeš iskreno... Što se tiče sistema može se bez nekih problema hakovati i mogu se instalirati aplikacije čak i da ga ne hakuješ ali ima dosta onih koje se inače plaćaju pa nisu potpisane a da bi ih mogao instalirati treba ti biti hakovan telefon. :) Uglavnom za većinu ti ne treba hack ali i da odradiš nije problem. :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Miloske83, pa pazi ovako za prvo pitanje: sve zavisi koji je to sadrzaj,ako mislis na yt,i takve njemu slicne sajtove onda hoce,a sto se tice onih sajtova koji zahtevaju flash player,onda neces moci da gledas,jer nemamo mogucnost skidanja FP za telefon..
Naravno da moze da se hakuje,i o tome imas u temi za hakovanje telefona..Mada ja cu ti poslati sve na PP,sta sve treba za hack,naravno sa upustvom.Pa potreban ti je hak da bi mogao da instaliras krekovane(narodne,piratkse verzije aplikacija)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od lesa0208 »

Imam pitanje za ljude koji imaju N8, rodjak je kupio danas telefon medjutim nema Srpski jezik a njemu je to jako bitno, pa ako moze neko uputstvo za ubacivanjeg istog jer ja zaista slabo znam sa Symbianom. Hvala unapred.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Moze, naifirm-om skines potrebnu balkansku verziju fw... u kojoj ima srpskog i onda phoenix-om flesujes telefon i to je to.
Standardna procedura za symbian.
Ah da gledajte onu u kojoj postoji trans miter.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od lesa0208 »

Ne vredi naifirm mi izbacuje error com.nokia.posti.server.caresuite.webservice kada pokrenem naifirm ne znam bas da li moze na neki drugi nacin to da se odradi?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Auu brate vidi stvarno ja nisam ni gledao,ovaj navifirm vise ne radi.. :wacko:
Sale ajde vidi koju verziju softvera ima tvoj rodjak(to moze da se vidi kada ukucas *#0000#),pa mi javi,pa cu ti ja upload-ovati da skine belle(ili belle refresh,naravno balkan sa Fm transimetor),posto sam to sacuvao u kompu jos pre kada sam skinuo..
Dobro je da nisam to brisao.. :wink:

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od lesa0208 »

acamatic, ima belle refresh software version 111.0401511. Hvala ti puno za to :D

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Evo sada cu da pocnem da uplodujem,ubacicu i upustvo i saljem ti sve.Ako se ne snadjete cujemo se preko PP...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od lesa0208 »

e hvala ti puno :D .

rock85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 17. Jan 2012. 20:19

Re: Nokia N8

Post od rock85 »

Bedak navifirm ne radi ne mogu da flesnem n82 zeza me nesto. Da nema neko fajlove za njega?

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Nokia N8

Post od ssrki »

kako da izmerim brzinu neta na n8? Da ga prikacim na komp kao modem ili drugacije?
Huawei p30 aurora

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N8

Post od janka_88 »

Ja mislim da ima verzija speedtest aplikacije za N8 jer sam i ja koristio. Nije zvanična ali radi pristojno i precizno. Potraži na nokia store, besplatna je bila.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Nokia N8

Post od ssrki »

hvala ti, nasao sam. Solidno radi, nije mi ni padalo na pamet da je ima na store-u
Huawei p30 aurora

Arlto
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 15. Maj 2013. 07:38
:: nokia e61

Re: Nokia N8

Post od Arlto »

Ja sam zadovoljan sa telefonom. Nemam ga dugo i kupio sam ga polovnog, videcemo.

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Re: Nokia N8

Post od radashin »

Pozdrav svima!Imam jedan problem!Skoro sam kupio nokiu N8 i ubacio nokia mape za Srbiju, ali kada udjem u mape stalno mi pokazuje moju lokaciju - POGREŠNU, npr. Mike Vitomirovića 81, a mapa pokazuje Mike Vitomirovića 51.U čemu je problem i kako da ga otklonim?Hvala unapred. :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Ako sam te lepo razumeo,kada upalis aplikaciju mape,ona ti pokazuje pogresnu adresu,npr ulicu ispod ili iznad,ili nekoliko kuca od tebe,al tako?
Ako je to,onda moze da bude problem,jedino da ne pronadje dovoljno satelita,jer si u zatvorenom prostoru pa tako pobrljavi,da znas i meni se to desava,kada se nalazim u kuci i npr hocu da vidim pocetnu lokaciju,a ono me izbaci na pocetku ulice(neki put i dve-tri ulice od moje),umesto pri kraju gde mi se i kuca nalazi..Ali je meni sve u redu kada se nadjem ispred kuce ili na otvorenom prostoru...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od znemanja »

radashin, Na otovrenom prostoru ne bi trebao da imaš takav problem, jer bolje hvata satelit na otvorenom nego u zgradi. Znači izađi ispred kuće/zgrade aktiviraj mape i vidi da li će te precizno locirati.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N8

Post od janka_88 »

Problem može biti i ono najjednostavnije a to je da npr. taj broj nije unešen pa prikazuje najbliži broj koji ima u mapama u toj ulici. :D

sale0230
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 19. Maj 2013. 17:52
:: Nokia N8

Nokia N8 (kamera)

Post od sale0230 »

Pozdrav. Kupio sam Nokiu N8 i imam jedno pitanje u vezi kamere. Kada slikam u 9 Mpix ili kad stavim na 12 Mpix, slika mi bude jedva 1.3 mb velika. Kao da slika u 5 Mpix. Nesto nije u redu. To mi je nesto malo za toliku rezoluciju od 4000x3000, jer mi je na prethodnom mob od 5 Mpix bila nekad skoro 2 mb. Sta je to u pitanju?

sale0230
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 19. Maj 2013. 17:52
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od sale0230 »

Imam jedan problem....Interna memorija od 16 gb mi se zaglupljuje stalno, sve je u redu, i odjednom kada odem u galeriju, nestanu slike sve prikazuje ono kao "broken ikonice", kada odem u File Manager, i otvorim E: Mass Memory, kaze da je prazna. Posle nekog vremena ili kada restartujem mob, vrati se u normalu. Isto mi i pravi nekad probleme kada ga povezem USB kablo preko Nokia PC SUITE, koci i nece pravilno da prekopira fajlove..Nzm u cemu je problem?. Formatirao sam Memoriju, vratio sistem na fabricko stanje. Instaliran je najnoviji Belle. Nemam memorijsku karticu.

Odgovori