Nokia Lumia 920

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

makala, ako je otkljucan od strane operatora, tj. dobio si kod, i time otkljucao uredjaj, taj uredjaj je SIMFree i to ce i ostati.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

makala
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 21. Jan 2009. 19:22

Re: Nokia Lumia 920

Post od makala »

ok hvala @miodrage ,to me malo kopkalo posto znam kad operateri pustaju update ima da se nacekam ko .... a ovako ako je sim free verovatno ce brze stici

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 920

Post od iLuka »

Mozda zavisi kako je otkljucan,a?! :|

makala
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 21. Jan 2009. 19:22

Re: Nokia Lumia 920

Post od makala »

to vec ne bih znao,znam samo da prima sve kartice i da ima logo na pocetku t mobilee sad u dubinu nebi ulazio,posto stvarno nemam :) pojma

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 920

Post od iLuka »

Ako je ostalo nesto oznaka od te mreze onda je verovatno samo otkljucan kodom ali nije "upisan" novi softver... Ne razumem se bas ali mislim da bi mogao da ga flesujes cistim softverom i budes miran :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Naravno da moze da se flashne novim software-om, i to nije problem. Treba samo naci ROM koji je bez bloatware-a. I da, ne postoji trenutno drugi nacin otkljucavanja osim kodom, jer hack WP8 sistema nije moguc.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

Luca se kleo u 920 i zameni je za iP5 c c c, kakav covek :D

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Nokia Lumia 920

Post od fannY »

Zna covek sta valja,pravi premium. :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 920

Post od iLuka »

hahahaha, pa da l'je moguce?! ...ccc
kombinacija vrhunska, nisam odoleo.

ostaje da je lumia 920 vrhunski telefon, softverski mozda napredniji tj. funkcionalniji od ip5 ali sve vreme od kupovine lumie sam podsvesno mislio na ip5, odustao sam u startu saamo zbog cene :)

Jacbri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 28. Dec 2012. 00:25
:: Blackberry Passport
:: Nokia E52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920

Post od Jacbri »

Upravo skinuo 6tag. Instagram klijent za wp8. Zaista vrhunska, probajte.
Jos uvek cekam update na Amber, nadam se da ce uskoro. Nedostaju mi sat i ostala obavestenja na standby ekranu, kao sto sam imao na n9.

archi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 24. Avg 2013. 07:20
:: nokia n8

Re: Nokia Lumia 920

Post od archi »

pozdrav, trenutno sam u americi, i razmisljam da kupim neki lumiu 920. e sad, ono sto sam do sad ukapirao da nije isti telefon za evropsko i americko trziste, razlika je vrlo mala, ali da oba rade u srbiji jer podrzavaju frekvenciju na kojoj rade nasi operateri...tako mi je receno, ne razumijem se dosta u to pa sam dosao ovdje, malo citao i nisam nasao odgovor a posto sam u skripcu sa vremenom rekoh ajde da pitam. mogu za pristojne pare da kupim at&t otkljucanu lumiu 920, e sad, ona je factory unlocked ali nisam siguran da je pravljena za evropsko trziste, samo da mogu u nju da ubacim bilo koju sim karticu. da li je to isto kao i kad bih kupio neku polovnu lumiu at&t i otkljucao je preko nekog online servisa - da li je to onda na kraju isto sto i factory unlocked i da li bi to radilo u srbiji. ono sto sam ukapirao je da tada nastaje neke komplikacije sa softverom, da se u srbiji ne apdejtuje bas najbolje ili redovno ili kako vec. hvala na pomoci. izvinjavam se ako vec nedje postoji detaljan odg na ovakvo pitanje:)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Nokia Lumia 920

Post od jerkann »

Evo da iznesem današnje iskustvo. Naime posle normalno korišćenja telefona dogodilo mi se to da se sam od sebe ugasio. Iako sam pre toga proverio bateriju mislio sam da je do nje (oko 30%). Došao kući stavio ga na punjač i ništa... Ništa da zasvetli, zasvira apsolutno kao da ga nisam stavio na punjač.
Googlao malo i došao do rešenja, a to je: VOlUME DOWN, CAMERA i POWER/LOCK key držati. Telefon će se sam upaliti posle 10-ak sekundi. Da napomenem da ovo nije nikakav soft/hard reset jer ništa sa telefona nije obrisano.
Tako da sam posle 2 meseca korišćenja uspeo da ubagujem Lumia-u.

sunecar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 04:26
:: Lumia 920
Lokacija: Sombor

Re: Nokia Lumia 920

Post od sunecar »

Dva meseca u "cugu",lepo,lepo.Evo ja da iznesem moja zapazanja o bezicnom punjacu koji sam narucio preko e-bay-a.U pitanju je ovaj punjac http://www.ebay.com/itm/171069026263?ss ... 1497.l2648
Znaci nie orginalni Nokia punjac ali po nekim testovima jedan od boljih.Taj punjac za moju Nokiju je sra.e.Moram da priznam da je @miodrage bio u pravu sto se tice ovoga punjaca ne znam kako bi bilo sa orginalom ali ovaj punjac ne moze ne da napuni nego ne moze ni da odrzi nivo baterije :o :shock: Pazi ovako uvece stavim telefon da se puni ima oko 78% ujutru se probudim kada nivo baterije 74% :ohmy: :lol: :lol: Da je taj Hong Kong malo blizi otisao bi kod prodavca i gadjao bi ga sa ovim punjacem :cry:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

jerkann, to sot si ti uradio jeste HARD RESET, i iskreno me cudi da nista nije obrisano sa uredjaja. Ja samu nekoliko navrata radio VOl down + power 12 sec, i to je soft reset sa kojim se nista ne gubi. Kao i svaki drugi uredjaj sa OS-om, i Lumia moze da se zabaguje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

miodrage napisao:Ja samu nekoliko navrata radio VOl down + power 12 sec, i to je soft reset
Ala laguje i baguje WP8 :lol: Uzmi ko čovek nexus 4. Još ni jednom nisam radio reset niti je zabo. Nexus 4 pwna sve, android u punom zaletu, iskreno, PARANOIDANDROID 3.99 (23.Aug) sa HALO 2.0 pwna sve, bilo wp ili ios. Sve je počistio sa opcijama, personalizacijom (ako korisnici WP znaju šta je to), izgledom, radom, fluidnošću, sve. Važna napomena, ovaj komentar je upućen Miodragu, ostali korisnici 920 neka ignorišu. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Baraba, a ja se zdravo potresao :D
Rekao sam ti, drndroid NIKAD makar mi zivot od toga zavisio. Pre cu na vesala!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sunecar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 04:26
:: Lumia 920
Lokacija: Sombor

Re: Nokia Lumia 920

Post od sunecar »

Stigao update! Windows Phone 8 update i Nokia update,trenutno sam u procesu update-ovanja :roll: ,javljam utiske
Update:
Stigao Lumia Amber
Windows update OS version 8.0.10328.78
Firmware revision 3047.00001326.2002
Ujedno dobi neki Data sense
Inace programi koje sam skinuo pre par dana koji su zahtevali update da bi radili sada rade bez greske Nokia Pro Cam,Nokia Smart Cam,Nokia Video Trimer

Tako da mogu da kazem da sve radi kao sat :roll: :roll:
Poslednja izmena od sunecar u Ned, 25. Avg 2013. 20:08, izmenjeno 2 puta ukupno.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Nokia Lumia 920

Post od jerkann »

miodrage, ne znam i ja sam se sam zbunio kakose ništa nije izbrisalo. Naravno da može i ja sam prezadovoljan ovim vremenskim rokom za bag.
Inače ja sam stvarno prezadovoljan ovim OS-om joše neki update da ispravi neke gluposti i biće full.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

sunecar, zavidim ti. Meni jos nije stigao update, ali ga cekam i nadam mu se uskoro :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sunecar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 04:26
:: Lumia 920
Lokacija: Sombor

Re: Nokia Lumia 920

Post od sunecar »

Duble tap to wake up i glance rade bas dobro,bez greske evo masem rukom po kuci misle da sam puk`o :lol:
Posebna prica ce biti ovi programi tipaNokia pro cam ili smart cam mislim da je tu Nokia pogodila u centar
Eh pa skoro da zaboravim Radio je ubacen :D

Odgovori