Nokia Lumia 1520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Adams »

Baraba, ma citao sam o aplikacijama ali nisam bas ocekivao da ce FB da bude ovako losiji u odnosu na iPad2. To mu je za sada jedina mana. Sto se tice vibera ja to nisam koristio ranije a velika vecina ljudi sa kojima se druzim koristi Vacap koji radi super tako da ono.
Dobra stvar je sto je IE veoma odlican tako da kad udjem na FB imam cak i onaj klasican chat sto mi je bilo neverovatno.
Ja sam u svakom slucaju prezadovoljan, razmisljao sam izmedju 1520 i Note 3, ali na duze staze mislim da nisam pogresio sto sam uzeo Nokiu. :)
Znas da sam ja prilicno sitan, i sake su mi male tako da je stvarno izazov koristiti jednom rukom, ali verujem da ce drugima biti mnogo lakse.
U ponedeljak mi krece ispitni rok, bas sam u ucenju tako da ces sacekati za poredjenje. :)

Slika
WP_20140118_004.jpg by MrJohnnation, on Flickr

Evo jednog malog primera, znaci sve na auto, samo sam opalio po kameri.
Nokia Lumia 1520

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 1520

Post od iLuka »

Slike sa bilo koje nokije su fantazija :) ovaj model konacno ima i jak hardver "u koraku sa vremenom" tako da je pun pogodak :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Baraba »

Adams, označio si da je slika This photo is private. i ne možemo da je vidimo. Edituj :)

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Adams »

Baraba, sad valjda mozes da vidis, pogresan sam link prvo kopirao.
Nokia Lumia 1520

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Baraba »

I dalje isto:
Slika

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Adams »

Baraba, sad treba da je ok. :) Karakteri itd. Lumia zakon.
Poslednja izmena od Adams u Sub, 18. Jan 2014. 13:25, izmenjeno 1 put ukupno.
Nokia Lumia 1520

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Baraba »

Adams, mislim da je on komentarisao nokia uopšte, jer je imao 920.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Adams »

Baraba, da da ukapirao sam. Ne znam sto mi je stavljena bila u private.
Nokia Lumia 1520

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Baraba »

Štikliraj da su javne pri up:
Slika

Sada ovu izmeni i stavi da je javna.


Edit:
Ispravio si, vidi se.

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia Lumia 1520

Post od RandjaPO »

Adams, a kakva je izrada u odnosu na 808? S'obzirom da je 808 kao tenk da li i 1520 odaje takav utisak?

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Adams »

RandjaPO, uh, tesko je porediti, dve potpuno razlicite koncepcije. 1520 je ogroman, jako tanak i sa lepo rasporedjenom tezinom dok je mi se 808 cinio tezi jer je nabijeniji.
Izrada je odlicna, sve odlicno utegnuto, ne bih mogao nista da izdvojim.
Nokia Lumia 1520

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia Lumia 1520

Post od RandjaPO »

To mi je bitno, da je sve lepo utegnuto. Pitam pošto planiram i ja da pazarim 1520, ima nešto u sebi što nas vlasnike 808-ice privlači :D Sačekaću sledećeg meseca Barselonu pa ako ne predstave ništa pametno idem i ja na 1520, naravno samo da pojačam 808 pošto ovu kameru ne dam :wink:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Sale_M »

Adams napisao:Slika
2014-01-16-4039(0).jpg by MrJohnnation, on Flickr

Jutros mi je stiglo nesto zuto, nesto veliko i nesto mocno. :)
Prvi utisci kad mi Telenor izda nano-sim karticu! :)

Cestitam na mashini,nek te dugo sluzi. :) Kamera jee odlicna.
Koliko si ga platio?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Adams »

Sale_M, hvala, hvala. :)
Platio sam ga 480 evra. :)

Da dodam hos par stvari posle jos jednog dana koriscenja.
Sto se tice slikanja u mrklom mraku(recimo sobe), tu sam prilicno nezadovoljan slikama sa blicom, sa vece udaljenosti jednistavno ima previse suma. E sad, to ne znaci da su slike lose, vec sa me je razmazio xenon na 808. Sa druge strane, slike bez blica u nekom polumraku, tipa, radi televizor , su mnogo bolje nego na 808, izgleda da OIS tu dolazi do izrazaja. Slike su nekako prirodnije, jer sa vece blizine xenon je nekako umeo da unisti boje.
Sto se tice klasicne upotrebe, jos uvek bisam prodao iPad i jutros kad sam se probudio bekako mo je lakse bilo da citam vesti sa 1520 jer ekran je dovoljno veliki a oper lakse mi je da baratam sa 200 nego sa 600 grama.
E sad, iako sam ja bio ostrog stava da je visoka rezolucija na telefonima glupost i bio sasvim zadovoljan sa nekih 160ppi na 808 i iPadu, sad kako uzmem iPad i na safariju nesto zumiram odmah mi upada u oci, jaoj sto je niska rezolucija, bas vidim piksele. :/ Mozda je ovo samo psiholoski efekat, ali svakako ekran na 1520 je perverzija.
Sto se tice baterije jos je rano da sudim jer non stop skidam aplikacije i muziku ali po svemu sudeco bice fenomenalna, u nivou Note serije. :)
Nokia Lumia 1520

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Sale_M »

Pa nisi ga uopste mnogo platio :) obyirom kakav je fon i da se tek pojavio.Aj postavi jos neku sliku kad budes mogao :) :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Adams »

Posle desetak dana koriscenja moram da kazem da je na mene licno najjaci utisak ostavilo surfovanje i full verzije sajtova, kao sto je FB, gde cak imam dole i onaj mali chat koji je na iPadu bio nezamisliv. :) Sve je brzo kao munja, baterija je fenomenalna itd itd... :)

EDIT:
Slika
Sneg by MrJohnnation, on Flickr

Stigao sneg. Malo nocnih mogucnosti. Sve na auto, nista spec. :)
Nokia Lumia 1520

milosmeda
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 08. Sep 2009. 19:45

Re: Nokia Lumia 1520

Post od milosmeda »

Pozdrav ljudi,kupio sam lumiu 1520 pre nekih desetak dana i zaista sam prezadovoljan jedino sto me malo kopka je sama velicina telefona. Ja imam veliku saku i mogu da ga koristim jednom rukom ali ono sto me interesuje da li zaista vredi menjati lumiu za iphone 5s? Pre lumie sam imao galaxy s4 i sam android mi je jakooo dosadio. Moze li neko vase misljenje da kaze vredi li menjati za iphone ili ne... Jako se dvoumim i mozda ovaj post bas i nije vezan 100posto za ovu temu ali reko ajd cisto da pitam ima li neko nekakvu sugestiju...
hvala unapred na odgovoru i misljenju
ps:znam da je tematika samo lumia 1520 ali sam i sam korisnik iste :roll:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Baraba »

Zašto se dvoumis da menjas, to je pitanje? Ta dva telefona nisu za poredjenje jer nisu ista kategorija uredjaja. Sa ovim možeš da poredis Note 3. Ako si zadovoljan ovim telefonom i imas velike sake zašto bi ga menjao? Pusti sta okolina kaže. Koristiš sta tebi odgovara. Jedini razlog zašto bi zamenio je ukoliko ti je ovaj telefon velik za svakodnevno koriscenje. 5s ko 5s, najbolje iz apple. Najbrzi na bencmark testovima jeste jer jedini ima 64 bitni procesor, sa tim je oduvao konkurenciju. Ali to nije razlog za prelazak ako ti odgovara veći ekran.

milosmeda
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 08. Sep 2009. 19:45

Re: Nokia Lumia 1520

Post od milosmeda »

Upravu si sto se tice da nemogu da se porede,nego jednostavno sam se toliko nacitao po netu oko poredjenja i navodno na kraju se ispostavi da je "kao" iphone bolji kako ljudi pricaju. Slazem se da ne treba slusati druge sta pricaju ali jednostavno nisam pametan sto bi rekli :unsure: . Odlicna stvar mi je kod lumie sto mi baterija traje tri dana sa normalnim tj umerenim koriscenjem,sto do sad koliko sam izmenjao mobilnih telefona nije bio slucaj.
Inace da se nadovezem na temu da i navigaciji nokijina uhvati satelite u roku od par sekundi sto je zaista impresivno i jedino sto me nerviralo kod s4 je otvaranje dial pada i poruka,na s4 trajalo sekundu dve, aovde odmah otvori.
Sto se tice kamere slike su ekstra preko dana dok kada se slika uvece ima malo suma,verovatno zato sto nema ksenonski blic.
Ako mogu nekako jos da pomognem o tome kakva je lumia slobodno pitajte :roll: .

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Baraba »

To sto je za mene 5s bolji od 1520 ne znaci da je i za tebe bolji. Ako si zadovoljan onda nemaš razlog da menjas, pogotovo jer baterija toliko drži.

Odgovori