Nokia Lumia 1520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

E ovako... ne znam odakle da krenem...

DISPLAY: Zaista odlicna stvar. Recimo da sam u kuci na jakom svjetlu ( ako mi je podeseno na automatski ) svjetlo se pojaca, a cim sam malo u mraku, svjetlo se smanji... Gledanje bilo kog videa u HD modu predstavlja uzivanje. Ako bih uz ovo vezao grafiku koja je ( za sada sto vidim ) odlicno uradjena, onda ikonice koje je stalno "mrdaju"... zaista odlicno!

PROCESOR + RAM: Mislim da na ovo ne mogu nista da dodam. Dovoljno reci Quad-core + 2GB RAM-a, savrseno odradjuju posao. Pokusao sam da pootvaram masu ikona, ali nema kasnjenja. Nisam primjetio nekakvo trzanje, a u pozadini su bile otvorene app poput, Skype-a, Vibera, Explorera i onda sam otvorio jos Youtube da pogledam nesto...

USER FRIENDLY (win 8.1): Zaista, nisam imao Android pa nemam s cim da uporedim, ali ako poredim Symbian i ovo, onda je bas tesko da se poredi. Pristup aplikacijama je odlican, brzo instalira, jos brze uninstallira... Jeidno mi malo nervira sto su promijenili imena nekim applikacijama kao sto su recimo CONTACTs ---> people :( pa onda recimo GPS ---> Location... Malo se teze snalazim za recimo profilima ( mada to jos nisam ispitao pa ne mogu da tvrdim ), recimo silent mode i tako dalje...

BATERIJA: E sad, ovo je slag na torti. Danas sam ako mogu tako da kazem "patio" telefon, bivajuci na netu, cura igrala Mahjong onda gledanje na Youtubeu... Pricanje na skype, viber, whatsapp... i baterija na 60%!!! Samo sad koliko skontah ne mogu da iskljucim telefon i da ga onako iskljucenog punim, jer se on sam ukljuci?

KAMERA: Sta da kazem ? Ne mogu reci da su slike lose, naprotiv. Slike su odlicne, ali mislim da ne bih bio objektivan jer imam N8 pa me malo hvata na foru blica, ali ... Pokusacu jedan dan da uzmem oba aparata u ruku, slikam nesto i onda cemo da vidimo sta cemo da dobijemo, pa cu da pokusam da sa vama podijelim slike... pa cemo i da vidimo! Sto se tice, PURE View tehnologije, za sada... sjajno!

E sad i nekakve zamjerke... Kod druga koji ima 920 vidio sam da ikonice na desktopu moze da "stavlja" jedne u druge i tako pravi foldere... Rece mi da je to update na 8.1. Uradim to, ali i dalje nemam tu opciju. Vjerujem da je to do REGION koji sam odabrao, a odabrao sam Veliku Britaniju, ali eto... Telefon je pravljen u Hong Kongu, Kini, ali zaista sad ne vidim nekakve falinke...

Sto se tice svega, sve u svemu... 4+/5! To je za sada!!!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 1520

Post od rock9855 »

Foldere imas samo ako imas 8.1.1 D.P na regularnom 8.1 toga nema tako da opusteno :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1520

Post od miodrage »

Nema profila, to zaboravi. Sto se foldera tice, drugar ti ima Preview for Developers. To je Lumia Cyan verzija software-a, Update1. Legalni je za sada izasao samo za 930, dok sa 830 i 730/5 dolazi fabricki. Uskoro i 1520 dobija Update1. Ako zelis odmah, odes na visualstudio, tu se registrujes kao developer za dz, dobices odredjeni sertifikat na mail (otvoris ga na fonu i sam se instalira), potom odes na Store, skines Preview for Developers, pokrenes, ispratis sta treba, i kad sve uradi, ides u settings, phone update i puknes ga. Nakon toga - imaces Update1, iliti WP8,1,1,
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Challenge »

Ako imaš garanciju, sčekaj regularan update. Ovo ti kažem iz iskustva, jer sam se ja opekao zbog nestrpljenja.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Challenge, pa iskreno da ti kazem, nije mi to sad toliki problem, tako da cu malo da pricekam :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Re: Nokia Lumia 1520

Post od tolero »

Challenge napisao:Ako imaš garanciju, sčekaj regularan update. Ovo ti kažem iz iskustva, jer sam se ja opekao zbog nestrpljenja.

Kako si se "opekao" ? Imao si win dp na telefonu i nisu ti uvažili garanciju ?

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Challenge »

Da, nakon što sam skinuo drugi update, ugasio se telefon i kada sam zvao ovlašćeni servis rekli su mi da pošto je u njemu dp win ne mogu ništa da učine, ali da i mogu garancija mi ne važi.

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Re: Nokia Lumia 1520

Post od tolero »

Nisi trebao uopšte to da pominješ , to se ne radi nikad :) . Baš će oni da proveravaju , uopšte se ne provaljuje na prvi pogled , treba baš zagledati build i brojeve. Možda si mogao preko Nokia Software Recovery Tool .

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Challenge »

Nisam mogao ništa, ali svejedno, u pravu si da nisam trebao da im govorim.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1520

Post od knezevic76 »

kako si rešio problem?

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Challenge »

Nikako, kasnije se ispostavilo da je otišao bootloader, pa se mora menjati ploča, što je skuplje nego dva telefona :roll: . Ali, to je na L920, nije na L1520, da se narod ne poplaši. L1520 je veoma ozbiljan uređaj i nema takvih problema. Ipak, treba biti oprezan sa dp Windowsom. Nema potrebe za žurbom, može se živeti do redovnog apdejta.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Deksi »

Challenge, to i ja kazem, bolje sacekati zvanicni i sredjeni update nego zuriti za nekim beta verzijama.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Za sada sve savrseno radi,ali me jedino Viber zeza ili ga ja ne znam podesiti!Znaci,unio sam kontakte u Viberu sinoc i danas dodjem s posla i kontakti su se pobrisali... :angry: Mora da sam ja nesto naopako uradio,ali za sada,telefon me zaista odusevljava... :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Naravno,jos me zanima par stvari...Koje app koristite za muziku,video...E naravo,da li je moguce kao na N8 da imam PLAY VIA RADIO?
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 1520

Post od znemanja »

zavodnick, Mislim da je FM transmiter bio rezervisan samo za par Symbian Nokia (N8, E7, C7), inače kao korisnik N8 moram da kažem da je to sjajna stvar, šteta što nije zaživela i na drugim modelima i OS-ovima.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Behemoth »

Ja ga imao na n97,odlicna stvarcica
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

znemanja, e sad me jedino zanima da li je to moguce na ovom fonu,a koliko iz vasih postova mogu da zakljucin,to je nemoguce :angry: U sustini,nije sad da mi je nasusno potrebno,ali...N8 i dalje imam pa kad putujem negdje,a putujem cesto,lijepo je sljsati muziku koju zelis :cry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Baraba »

Ja ga i dalje imam (FM transmitter) na 808, kao i HDMI port 8)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Odg: Nokia Lumia 1520

Post od znemanja »

Da, zaboravio sam N97/97 mini kao i PV808. No, FM transmiter je bio rezervisan za Symbian uređaje, sada nema više Symbiana pa nema ni uređaja koji podržavaju ovu, po meni, korisnu funkciju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia Lumia 1520

Post od cvoruga »

Najveća glupost proizvođača je izbacivanje FM-a :cry: .

Odgovori