Original 6630

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
shone1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 06. Apr 2006. 16:16

Original 6630

Post od shone1 »

Planiram ovih dana da kupim nokiu 6630... E sad, pitanje je kako da prepoznam orginal mob (koji nije skidan sa nikakvih mreza)? I koja je najnovija verzija softvera za ovaj mob? HVALA UNAPRED

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Auuuu to ce tesko da ide :) Prepoznaces ga po ceni, duplo je skuplji od ostalih :D .Ima ga u svakoj sezdesetoj radnji itd.
Nema realne potrebe za preplacivanjem aparata, dosta se pisalo ovde da su telefoni skidani saTIM-a saaaasvim u redu, isto kao i 'cisti'.
Na poledjini aparata kada se skine poklopac mora da bude vodeni znak i mora pisati made in finland i nikako drugacije, pa cak i tad ne mozes biti siguran da telefon nije bio vec u 'upotrebi'...(pisala sam o tome negde da nasi prodavci neretko umeju da uvale second hand...) Tu zbog toga treba preduzeti jos par akcija pre kupovine.
Sto se firmware-a tice mislim da je to 6.03.08, ali ne znam da li je dostupan tako da je ok i 5.0503.08...

marko07
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 21. Okt 2005. 13:55

Post od marko07 »

Sto se tice da li je original...srecno
Primera radi:znam coveka koji je uzeo 6630 u nokiinom predstavnistvu i nije imao hologram na bateriji!
a dali je koriscen proveri sa *#92702689# tu ce ti izaci life time timer
A istina je da oni sa TIM-a ok rade i da ne prave probleme...

Maverick_
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 22:06

Post od Maverick_ »

shone_1 nema ti neke bitne razlike izmedju 6630 koja je sa TIM mreze i neke koja je "clean",u sustini ova TIM-ova ima nekih stvari sa TIM mreze, ali ti to nece smetati sigurno,plus je puuuuno jeftinija,sto je sigurno jako bitno :). Znaci neces imati problema sigurno ako je kupis,nemoj jedino kupovati neku koja je skidana sa Vodafone-a,koliko sam cuo problematicne su,dok su ove TIM-ove totalno OK. Ustvari imas o tome ovdje na forumu, puno puta je pisano,procackaj malo. I kao sto ti je Oljica napisala za firmware,mada uvjek ga mozes flashovati na neki noviji firmware.

Doolentije
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 03. Mar 2006. 13:34
Lokacija: NBGD

Post od Doolentije »

Moj ti je savet Nokia 6630 koja je skidana sa TIM mreze (ili ako imas kesa za full, koja nije skidana sa mreze, onda ok, mada ni one ne garantuju...), samo gledaj da je full pakovanje, znaci aparat, sluske, USB kabl, punjac, upustvo, CD... I da, naravno, gledaj da je garancija godinu dana!
Poz! 8)
p.s. U svakom slucaju, ako do problema i dodje, oni se uglavnom javljaju u prvih mesec-dva, tako da pravac firma u kojoj je kupljen, imas garanciju...

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

ja imam timovu nokiu 6630 od januara i da chuknem u drvo (kuc,kuc,kuc) :) nisam imao nikakvih problema... gledaj da nadjes full pakovanje. Timove ikonice se uklanjaju flesom ali to nije neophodno jedino ako ti bas smetaju.
HTC Desire S

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

shone1, ljudi pogresno veruju da ce kupovinom telefona koji nije skidan sa mreze biti postedjeni problema i bagova .... pogledaj malo iskustva ljudi van nase zemlje i videces da i na originalima imaju iste ili slicne probleme ..... slobodno uzmi sa TIM mreze, ja ga imam 5 meseci i radi k'o zmaj :D

pozdrav

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

shone1, da pokusam i ja da te razuverim od kupovine "Clean" telefona, mnogo je skuplji a razlika sa telefonom sa TIMa je samo u 3 ikonice i znaku na masci! Ja ga imam od nove godine i radi extra, te ikonice sam zavukao u neki folder da ne smetaju. Znaci N6630 sa TIMa je definitivno best buy! :)
HOX Titanium gray

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

shone1, evo i ja se priključujem ostalima, i ja imam Tim 6630 od septembra meseca, i odlično mi radi, do sada da kucnem ni jedan problem :wink: Timove ikonice sam sklonila, masku promenila, i to je to :wink: Uzmi slobodno i uživaj :)
Vodafon nemoj nikako, jel on pravi probleme i ima neke softverske zabrane :wink: :roll:

Odgovori