Nokia 6630

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Skinuo sam sve lepo radi odlicno je,hvala mozete procitati moje zadovoljstvo sa 6630 u forumu Kafic,tema Da li neko zna neko ko se bavi otkupom polovnih telefona
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

Gargamel, hvala za savet, ali mislim da cu iskoristiti za sledeci put...
taman sam se setio 'klin se klinom izbija' i opet ubacio SIM u phone i formatirao ga, i sada radi normalno, ali sasvim normalno... Imam signal, sve je cool! :D
da kucnem u drvo! :D
a i moze biti da je zbog onog 'dual mode'...
hteo sam da ga premestim na gsm i od kada sam ga prebacio, ne radi...
kasnije kad sam ga formatirao, sve se vratilo na default...

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

stefm
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 23:56
Lokacija: Indjija

Post od stefm »

Imam problem sa USB kablom. Nekad mi se desavalo da nece da registruje telefon, ali nakon restartovanja kompa sve bude ok. Medjutim pre nedelju dana nije hteo da registruje telefon uopste i tako traje do danas... U cemu je problem?

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Mozda je problem do kompjutera, sa drajverima, ili tako nesto?
Deluje mi da je lakse da se prvo provere ti detalji pa de se onda zalazi u probleme vazane za sam mobilni...

PozZ

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Probaj stavi u drugi usb port,probaj tako nesto,ako nece izbrisi drajvere pa ih opet instaliraj,ako ni to ne upali onda je mozda nesto do usb,ili telefona.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

I ja sam imao taj isti problem i kod mene je bila potpuno banalna stvar, zaprljali se kontakti na telefonu, vidim nece da ga registruje sa data kablom, prekida mi jedan kanal dok slusam muziku i ja lepo ocistim kontakte i radi kao nov!!! :lol: Probaj, ne skodi 8)
HOX Titanium gray

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

imam jedan problem

u meniju mi se odjednom pojavila ikonica ttmobile i nece da udje u nju
danas mi se to pojavilo a i danas sam instalirao programe about,tom tom i prebacivao slike sa zidanom koke je dexter zakacio na pod forum proba i posle brisanja istih programa ikonica se i dalje nije izbrisala. u menageru nema nista sem mojih programa. a i da kazem to da sem pokusao i da je izbrisem (ikonicu) pise da nemoze.

sta da radim???
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

E ljudi imam veeliki problem...imao sam problema se mrezom(ali to je prica za drugu temu) i uradio sma format fona.. to je resilo probleme sa mrezom ali kada sma pokusao da uradim restore form card telefon kaze unable to restroe one file. aj rekoh ma kakve evze ima za jedan fajl nije veliki gubitak...ali ispada da jeste. taj fajl mi je telefonski imenik. na kartici imam neku prastaru verziju imenika... da li neko ima resenje za ove probleme(tj kako da restorujem memoriju telefona kako valja)???

Imam jedno resenje ali zahteva puuuuuuuuuno cimanja tako da ako imate neku ideju iznesite...

pozz

edit
uspeo sam. ponovo sam uradio format pa restore i nije prijavio gresku...:)

Komplikovana ideja je bila da uzmem drugrov 6630(najkomplikovaniji deo bi bio ubediti ga da dozvoli tkao nesto:D) uradim restore to mem. card na njegovom fonu, formatiram njegov fon onda tu uredim restore form memoru card mojih podataka i tu se nadam da ne prijavi gresku onda preko opcije transfer prebacim kontakte i resim stvar...onda opet format kod njega pa vratim njegove podatke...ali srecom uspelo je i jednostavnije:D
Black Sabbath!!!

marebrus
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2006. 19:55
Lokacija: bg, brus

Post od marebrus »

moze li neko da mi pomogne? kupio sam 6630 ali nisam dobio cd uz nju, kada sam pokusao da prebacim slike na komp preko usb-a nesto sam poremetio i telefon sada na prepoznaje karticu?sta u ovom slucaju da radim? tel je sa tim mreze. ako neko ima neke interesantne stvari u vezi 6630 moze da mi posalje na obradovic.brus@gmail.com. HVALA :cry:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

marebrus, moguce je da si skinuo kabl pre nego sto je prebacivanje fajlova bilo zavrseno ..... ako imas citrac kartica vidi da li mozes da pristupis podacima na kartici - ako ne mozes onda pokusaj da je formatiras..... mislim da je neko vec ima slican problem pa potrazi po forumu (imas opciju "trazi" na dnu strane)

pozdrav...

p.s. ako ti ne uspe mogu ti poslati neki freeware program za formatiranje neispravnih kartica ...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa ako nisi dobio CD uz nju kao i ja onda lepo odes do nokia sajta www.nokia.com i skines lepo pc suite kad skines instaliraj i gotovo

Evo direktan LINK za skidanje pc suite i samo to ti je potrebno:

http://nds2.nokia.com/files/support/glo ... ng_web.msi
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

jel moze jedno pitanje..? :roll:
koliko vam traje bat na ovom phonu..? :?
meni je trajala uz normalno korishcenje 1 dan, 1,50...
ali, od juche me neshto zeza... :o :blinky: :shock: :shock:

imam phone 2 meseca...
napunio sam ga oko 19h danas, i evo sad je 23h a on vec skinuo 3 crtice, a nisam ga 'otkljuchao' , a kamoli koristio... :dry:

ne kapiram... prebacio sam i sa dual mode na gsm, i za net when needed, nisam ga 'pipao' i opet troshi bat kao nenormalan... :shock:

molim vas, pomagajte ako boga znate! :o

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Evo meni traje ceo dan malo se igram i jos sve crtice,i cim dodje drugi dan od punjenja ono krenu da se smanjuju crtice sve manje i manje,a isto ga koristim,jbg sad imam symbian toliko traje baterija jedva 2dana uz koriscenje,na k750i sam mogao da izguram i 4dana,e slusaj idi smanji osvetljenje displeja to sam ja radio na k750i,sad sam to uradio i na 6630,i stavio na gsm,i za net when needed.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

jesi li prochitao moj post...
"prebacio sam i sa dual mode na gsm, i za net when needed, nisam ga 'pipao' i opet troshi bat kao nenormalan..."
a osvetljenje mi je na 50%... :unsure:
sad sam ga malo testirao, igrao neku igricu jedno dva sata, pa cemo da vidimo... do sada nije pala ni jedna crtica...
trajao je meni i 2 dana uz normalno korishcenje, zato mi je sad i chudno... :dry:

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

vlaki, jesi probao varijantu iz mog posta? Čišćenje kontakata?
:)

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

zar to ima veze sa bat..? ako ima, please (ako te ne mrzi), objasni ceo postupak... :wink:

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

vlaki, ne nači da je to, može i da bude kineska, i da je drastično lošijeg kvaliteta, ali z početak probaj ovo, kao što sam ja na fixnom, u momentu kad sam već hteo da je menjam.

Skineš bateriju, i malo je očistiš nečim suvim i oštrim (ne preterano, važno je da se skine ona mikroskopska rđa, jer dotična ne propušta struju). Obriši čak i sa tkaninom kontakte i na bateriji, i na samom telefonu, samo pazi da ne pokriviš one feder kotakte. Ne znam da li sam bio jasan, ali nadam se da jesam.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

E da sad sam se setio, može i priključak za punjač na telefonu da bude pun đubreta. Na 3330 mi se to desilo, da sam jedva uspevao da ubacim punjač . . . . . Probaj i ovo sa nekom iglicom . . . . .

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

hvala ti gargamel4... :roll:
probacu...
mada phone chistim redovno nekom krpicom... e sad, jel moze to da se izlize, iskrza, unishti ili shta vec ako dugo trljam..? :roll:

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

macko_^
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 06. Jun 2006. 18:45
Lokacija: Makedonija

Post od macko_^ »

treba mi pomos:) pojavio mi se problem sa prebacivanje slike od telefon na racunar pojavlja se poruka "The mobile phone rejected the operation" posto mi je telefon nov 1 nedela neznam sta to znaci??? unapred hvala

Odgovori