6233 VS 6280, POMOC!!!!

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Peter_Forsberg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Pon, 25. Sep 2006. 23:08
Lokacija: Bgd, zvezdara

6233 VS 6280, POMOC!!!!

Post od Peter_Forsberg »

Ovako stoje stvari: pre par dana ostao sam bez drage 3510i nokie i sad se dvoumim izmedju ova dva telefona....

Ako uzmem 6280, dobijam vecu intagrisanu memoriju, a kracu bateriju (ovako deluje dosta kracu). Nisam siguran u kvalitet slajdera, tako da mi je u opticaju i 6233 koja, kako se cini ima sve kao i ova gore pomenuta, nema slajder, ali mnogo manju memo. Takodje, procitao sam u komentarima da kod 6280 ume i prasina da se uvuce kod slusalice, dok kod 6233 (zato sto je fon hromiran) ostaju otisci prstiju....

Pomagajte, vec 3 dana ne mogu da se odlucim koji da uzmem, kartica ce mi biti gotova za dan-dva, a ja ne znam sta da radim.

Koja je bolja? Vredi li dati 30e vise za 6280, itd?!!!!

Puno hvala na pomoci!

Sn1p3r
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 18:59

Post od Sn1p3r »

Hmm... Da sam na tvome mjestu uzeo bih 6280 jer mi je dosta ljepsa, ima dvije kamere i slider je, jest da je slider malo klimav (nije kvalitetno odradjen kao kod naprimer samsung modela) ali boze moj...
HTC Touch Diamond, Vertu Ascent Ferrari 1947, LG KC910 Renoir, Nokia e90, SE P990i.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nikako,6280 nije lepsa,to sto ima 2 kamere jos uvek nije i nece biti dugo jos neka prednost,a i kad dodje taj 3G bice vam minut 2-3 puta skuplji nego dosad,nece biti vredno toga!Slajder je klimav,ima solidan luft,baterija nista narocito,jedino su ekran i meni kako treba ali to je nedovoljno,zato ustedi 40 eura (gde si video 30 eura) i za te pare kupi 1GB memorijsku!! :wink:
Pozdrav 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

6280 je krsh...Nije uopshte tako dobar telefon,lomnica ti je naveo neke nedostatke....

Ni 6233 ne odushevljava preterano al bi svakako pre uzeo nju nego 6280...

Hmm,razmisli i o 3250,N70 i SE W810..

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

6233 podrzava 3G tj. moze da se koristi za video razgovore tako da to nije mana u odnosu na 6280 a i sve ostalo je bolje na 6233 ali po meni tu ipak odlucuje da li vise volis slajder ili monoblok.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Zaboravio sam da spomenem da ja jos uvijek imam SE W800 ali me je poprilicno smorio a i dosta je bio po servisima tako da planiram da ga vrlo brzo mijenjam za 6233, znaci jos uvijek nemam 6233 bez obzira na sliku... :D
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

RMF1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 26. Sep 2006. 10:20

Post od RMF1 »

Ja imam nokiu 6233 i mogu reci da je sasvim solidan tel, ono sto mene zanoma je sto na njoj pise (ispod baterije) NOKIA KORPORATION MADE BY NOKIA, zasto ne pise made in finland, germani ili bilo sta drugo? Da li treba da formiram bateriju ono 3x12 sati, inace baterija je original.
bla, bla

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ne morash da je formatirash...A to shto pishe ispod baterije,tu mozesh svashta naci tako da...

RMF1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 26. Sep 2006. 10:20

Post od RMF1 »

Ja se samo nadam da nije neki felerican zbog toga sto mi tako pise, bateriju sam proverio i original je ali sam za ovo bas skeptican!!
bla, bla

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Imash temu o formitanju baterija na forumu pa prochitaj ako si skeptichan...Inache ako ne radi mig33 na tvom fonu ne znachi da je felerichan,jednostavno taj model nije kompatibilan sa programom kao i masa drugih fonova i to je to...

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Mig33 radi odlicno na 6233 kao i Opera i drugi gprs programi samo je malo komplikovanije podesiti ih!!!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

RMF1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 26. Sep 2006. 10:20

Post od RMF1 »

Sensei, da li bi mogao da mi posaljes ta podesavanja za mig33? sta recimo tebi pise na fonu made in ...

jeste da je ovo pitanje sad glupo al sta cu, cemu sluzi opera, jel to neki internet pretrazivac kao recimo FIREFOX?

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Da si malo bolje pratio ovu temu vidjeo bi da sam napisao na nemam 6233(vec w800) ali da planiram da uzmem 6233 i naravno koristio sam ga neko vrijeme da bi vidjeo da li mi odgovara i tada sam uspio da podesim mig33, jimm, operu(svi koriste gprs) ali ne sjecam se tacno kako, mislim da je bilo nesto u settings, personal configuration, pa onda dodas novi acces point i tu uneses user name i password(kod telenora su "internet" i "gprs") onda se vratis nazas i aktiviras. To radi kod telenora ali nisam siguran za telekom, mnogo vise ljudi se zalilo na 6233 koji su korisnici Telekoma.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma nema veze sta ti pise,ne pise na svakom telefonu isto,zavisi da li je proizveden u Finskoj,Madjarskoj i slicno a moze pisati stvarno svasta!
Meni je na prvoj N70 pisalo Made in Finland,na ovoj drugoj Fabrique in Finlande ili tako nesto,nisam jos od doba 6210 i 6230 video da na nekoj pise Made in Germany pa sumnjam da uopste vise i pise odakle je osim za one iz Finske,tako da ono Made by Nokia moze svasta da znaci!
Pozdrav 8)

Peter_Forsberg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Pon, 25. Sep 2006. 23:08
Lokacija: Bgd, zvezdara

Post od Peter_Forsberg »

Lomnica_city, hvala!!!! Cim sam procitao post odmah sam odlucio za 6233 (mada ga jos nisam kupio :D )

Jos jedan maaali savet: nisam siguran koliko ce memo kartica od 1Gb da mi uspori fon, pa jel mozda bolje da uzmem 512Mb????
Sometimes we hurt the ones we love, other times we just hurt those who get in the way!

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Vidis to i mene JAKO interesuje, isto planiram da uzmem 6233 ali ne znam da li da uzmem karticu od 1gb ili da zadrzim onu od 512mb sto mi je ostala od jednog proslog fona. Mada u specifikaciji pise da podrzava do 2gb tako da mu valjda nece smetati duplo manja.
Da li neko ima iskustva sa microSD karticom od 1gb na 6233?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma gde ce mu smetati,ovo je 2006 godina ljudi,kad je nekoliko godina stara 3650 (i slicne) mogla da radi za 256MB,moci ce i ove najnovije od 1GB!
Usporenja ce UVEK biti,nisu one nesto ekstra brze fles memorije (kad vidite da postoje,na primer,Apacer USB fles memorije koje imaju do 30MB/s upis a nase memorijske 6-8MB/s,vidite koliko jos imaju da napreduju) a posto i to usporenje zavisi od broja fajlova i njihove velicine... uopste ne mora biti znacajno primetno usporenje!
Pozdrav 8)

speed
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 89
Pridružio se: Uto, 30. Maj 2006. 09:25

Post od speed »

Znam da je van teme ali ja imam n70 i sad dolazi drugar sa 6280 i ja na operu da vidim specifikaciju i gledam slajder trka la la bla bla glavna kamera bla bla poocna 0.3 mpx aha i ja onda gledam i ne mogu da nadjem drugu kameru? Ili sam glup toliko da je ne vidim ili je negde skrivena ili ima jednu ne znam. A jeste 6280 proverio sam sa *#0000#. Shta mislite?
Speed! Brzina je odlika velikih!
Pametan covek ne govori sve sto misli, ali misli sve sto govori!

Peter_Forsberg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Pon, 25. Sep 2006. 23:08
Lokacija: Bgd, zvezdara

Post od Peter_Forsberg »

Ok, kupio sam 6233 8) , ali nisam uz telefon dobio USB kabl.... Jel to ok :unsure: ?

Jos jedno pitanje:dobio sam memo karticu od 64mb uz njega i jednu veliku (tkz. 'micro adapter')koji nemam pojma za sta je i gde da ga ubacim u fon :oops:

I da, jel mogu negde da skinem uputstvo, jer ni njega nisam dobio....

Malo sam bio srecan pri kupovini, pa nisam bas obratio paznju na ove sitnice :oops: :unsure: ....
Sometimes we hurt the ones we love, other times we just hurt those who get in the way!

RMF1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 26. Sep 2006. 10:20

Post od RMF1 »

Trebao si da dobijes USB kabl, cd, slusalice, karticu od 64 mb, vidis ja nisam dobio taj adapter ali sam ostalo sve dobio cak i original slusalice (nisam ih dobio odma posto su mi spakovali naj naj naj najlosije slusalice koje su bile katastrofa nista se nije culo na njima, ali sam posle otisao kod njih i samo rekao da hocu da zamenim slusalice sto su oni to i uradili i izvinuli se, zanimljivo),

Uputstvo mozes da skines na nokijinom sajtu, imas ja mislim, i na hrvatskom!
bla, bla

Odgovori