Nokia IMEI šifre

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Nokia IMEI šifre

Post od Schkomi »

Na Internetu sam video da se Nokijin IMEI sastoji iz 15 cifara od kojih izvesne "srednje dve" :? :unsure: označavaju šifru zemlje u kojoj je vaš primerak telefona napravljen.

E sad, sledi enigma.....

moj prethodni telefon je imao imei 357062/00/618397/3, dve "srednje" cifre su 00, a na telefonu je pisalo da je "made in Finland" :smutny:

Sadašnja 6233 isto ima "00" kao središnje cifre, a piše "made by Nokia" :smutny: :unsure: :?

Jako me interesuje u čemu je caka, pa ako neko zna....nešto više na ovu temu... :ohmy: a ono što me zaista interesuje je GDE je moj sadašnji telefon napravljen i da li se to može provaliti na osnovu imei broja?

Inače, drugar mi je juče kupio 6233, piše "made in Germany"... malo mi deluje kvalitetnije izrade, a kad sam upoređivao SW, video sam da on ima 2 opcije više od mene :smutny: :smutny: :unsure: iako je oboma SW verzije 3.70, a telefoni su čak napravljeni ISTOG dana?! :?

Podaci sa neta:

XXXXXX/YY/ZZZZZZ/A

XXXXXX = Type Appoval Code

ZZZZZZ = serial number

A = check digit

10 = Finland
20 = Germany
30 = Korea
40 = China
50 = Brazil, USA, Finland
60 = HK, China, Mexico
70 = Finland
80 = Hungary
91 = Finland

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Istog dana napravljeni,ali na dve posebne proizvodne linije u dve razlicite zemlje.Drugarova u "Germany",a tvoja mozda u "Hungary"?! :wink: To sto ima dve opcije vise je mozda za neko drugo trziste...
Mislim da uopste nema veze u kojoj drzavi je napravljen telefon,jer proizvodjac broj 1 (Nokia) ne bi dopustio da im telefoni proizvedeni u Finskoj budu kvalitetniji od onih u Kini ili Mexicu zbog bilo kakvog razloga.To uopste ne bi trebalo da zavisi od cene radne snage i drzavnog budzeta maticne zemlje :)

Evo jedan slican primer: fabrika Daimler-Chrysler ima pogon u Kini,a BMW ima pogon na Tajlandu.Zar bi sad neko pomislio da su Mercedesi i BMW-i losijeg kvaliteta tamo nego oni u Nemackoj??? :uhuh: :uhuh: .Jok vala! Tako je i sa telefonima,a i bilo cime drugim sa poznatom robnom markom.Pa svi vec znaju da je to zbog jeftine radne snage,ali kontrola kvaliteta je svuda na jednako visokom nivou... :wink:

Moja Nokia E50 ima IMEI sa srednjim brojem "01" i "Made by Nokia".Sad gde je ona proizvedena pitaj Boga Isusa... :) Inace isporucena je iz HK...

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Re: Nokia IMEI šifre

Post od bela »

Schkomi napisao:
iako je oboma SW verzije 3.70, a telefoni su čak napravljeni ISTOG dana?! :?
Mislim da gresis da su telefoni napravljeni istog dana, kako znas?To ce biti pre datum verzije SW, i meni se promenio datum kada sam ubacio novi SW na n6630...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

miskoni je negde postavio generator za imei gde ukucas svoj imei i vidis sve podatke pronadji to pa ce ti sve biti jasno

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

nbnebojsa napisao:miskoni je negde postavio generator za imei gde ukucas svoj imei i vidis sve podatke pronadji to pa ce ti sve biti jasno
Ja trazio, ali ga ne nadjem :( Ajd molim te, posalji link...
inace, moja e60 ima "00" kao srednje cifre...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

mrzi me da trzim :) koristi search pa ces naci na ovom forumu je, trazi sve miskonijeve poruke :wink:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Evo je tema, još sa početka 2005... :wink:
viewtopic.php?t=1806&start=0

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ali koliko znam on ne prijavljuje gde je napravljen telefon,nego izbacuje neke gluposti o telefonu koje retko kome nesto znace,ali mislim da sam negde nasao spisak brojeva (ona srednja 2 broja) gde je objasnjeno koja dva broja oznacavaju kombinaciju za"tu i tu"zemlju!?Ako nadjem postovacu vam link!
Pozdrav 8)

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Ja probao link i stvarno je po IMEI-u nasao da je to Nokia E60 :) Dao je jos neke podatke, sve u svemu nista revolucionarno, ali vredelo je ukucati :)
Onaj drugi link, za proveru da li ti je telefon ukraden mi nije radio. Unesem IMEI i izbaci praznu stranicu...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da, onaj drugi link za proveru ne radi. Što se tiče ta "dva broja", lepo sam napisao u onom postu:

"NOTE: From 1st January 2003 a new IMEI allocation procedure is in place. The changes relate to the format of the IMEI; the Final Assembly Code (FAC) will be obsolete and be set to 00 for the period from 1st January 2003 until 1st April 2004. After that the FAC will be obsolete, and the TAC will be eight digits in stead of six digits. The numerical format of the IMEI code will then be: 11111111-222222-3"

Ne znam dokle su dogurali sa tim izmenama, ali očigledno da se i dalje koristi stari format...

Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Post od Schkomi »

:unsure: :? da.... očigledno..... Otvorio sam ovaj post, jer me interesovalo da li se na osnovu IMEI-a može skontati gde je telefon sklapan i kojem je tržištu namenjen. Onaj link za proveru IMEI mi kaže da je namenjen za Evropu....

Odgovori