Savet u vezi kupovine E60. HITNO!

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Savet u vezi kupovine E60. HITNO!

Post od nikoola »

Citao sam puno tema vezano za ovaj model, uglavnom reci hvali, ali me interesuju neke konkretne stvari.

Imam 6630 (vec drugi put) i prezadovoljan sam. Danas mi je sasvim slucajno iskocila solucija da uzmem E60. Pa moram brzo da razmisljam i odlucim.
Zanima me sledece:
1. Generalan uisak o telefonu, kako od onih koji ga poseduju tako i od ostalih (prepostavljam da ce odgovor biti: extra)
2. Kakav je u odnosu na 6630 (brzina, kvalitet...)
3. I kolika je njegova realna cena (nov a koliko star 2 meseca u garanciji)
4. Kako se krece cena u poslednje vreme? Vrlo brzo pada ili...?
5. Preporucujete li da ga uzmem?

ps. kamera mi nije presudna jer imam fenomenalan digitalac, a ni WiFi trenutno nije od preterane vaznost jer zivim u Cacku (zaostajemo malo, jbg)

Stvar je hitna i unapred HVALA svima na odgovorima

poZz

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

1. Imao si pravo... generalni utisak jeste EXTRA! :)
2. Nisam imao prilike da testiram 6630, ali jesam 6680. U biti su to isti telefoni, izuzev toga sto je 6680 3G sprava. Opsti utisak je da je brzi u svakodnevnom radu. ubedljivo najbrzi symbian koji mozes imati sada je 3rd edition, bez obzira za koji model se odlucis.
3. Realna cena mu je oko 250 za 2 meseca star telefon, ali da je BESPREKORAN i da ti daju sve sto ide uz njega. Vise nikako ne vredi dati.
4. Pre skoro 3 meseca kada sam ja kupio svoj E60, bilo ih je po "jeftinim" radnjama koje su svoje zalihe rasprodale i sada ih ima samo kod "skupih". Cena mu dakle RASTE !!! Ovo ti govorim na osnovu cena koje vidim na ovom sajtu. Preko mobilnisvet.com sam i ja pronasao radnju koja ga je imala, otisao za BGD i obradovao sebe :)
5. Ukoliko ti zaista nije bitna kamera veoma topla preporuka!!!!! Odusevices se ekranom! Dakle ubedljivo najnajbolji ekran koji sam ikada video na mobilnom telefonu! Cak ni novi N95 nece imati ovaj ekran, buduci da su u Nokiji izjavili da im je proizvodnja ovih ekrana veoma skupa...
Ukoliko pak zelis kameru, a i kucas mnoooogo poruka i/ili emailova, preporucio bih ti E70. Jeste skuplji, ali tu razliku u ceni po meni apsolutno opravdava.

P.S. Wifi ces koristiti itekako, pre ili kasnije. Nije uopste bitno sto zivis u Cacku. Ja zivim u Subotici koja nije nista dalje odmakla po pitanju opste razvijenosti interneta, veruj mi :) Ja koristim wifi kuci, prvenstveno za VoIP i radi ko zmaj! :)

P.P.S. Da ipak ne bude sve tako ruzicasto: budi spreman na mnogo manji broj dostupnih aplikacija nego sto je to slucaj sa starijim symbian telefonima. No, stvar ide polako "u ruzicasto" :) Sve veci i veci broj aplikacija izlazi za 9.1, a i njihova dinamika se povecava. Ja sam licno sasvim zadovoljan aplikacijama koje imam. Vise od toga gotovo da mi i ne treba. Ok, ima par sitnica koje zivot znace, a zaista ih jos uvek NEMA za 9.1 (FExplorer, npr), no i to ce pre ili kasnije biti dostupno...

Mnogo srece sa novim telefonom, koji god da pazaris :) i ako zatreba pomoc: tu smo! :)

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Jager, takav sam odgovor i ocekivao sa tvoje strane posle loma procitanih poruka na forumu. :D

Recimo da si mi pomogao i da cu ga uzeti (ako mi se ne svidi, Boze moj, prodacu ga... valjda :smutny: )

3. Telefon je star 2 meseca, kupljen je u radnji, decko je izgustirao, prodao njima i sad ga oni preprodaju. A ja bih dobio garanciju od 6 meseci na svoje ime.

A za aplikacije se ne brinem. Imam lom za 6630, ali koristim samo one najosnovnije i najpotrebnije. Prezivcu neko vreme bez FExplorera.
Jager napisao:5. Ukoliko ti zaista nije bitna kamera veoma topla preporuka!!!!!
nikoola napisao:ps. kamera mi nije presudna jer imam fenomenalan digitalac
Hvala puno. Svaki komentar je dobrodosao.
iPhone 3G[s] 16GB

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Slazem se sa svim sto je Jager, napisao,dodacu jos da je telefon tvrd i izdrzljiv,nije jeftino uradjen,ne skripi ili krcka.Odlican model za te pare,najbitnije ako si poslovan korisnik imas vec u njemu app. instalir. i ne treba se zamajavati sa piratima.

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Hvala vam na sugestijama i komentarima, ali nista od kupovine. :smutny: :cry: Prodat je 15 min pre nego sto sam ja dosao.

poZz
iPhone 3G[s] 16GB

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

nikoola, e steta a bas vidim da si se zestoko nalozio :wink:
Fon je extra, cackao sam ga i nekako stekao utisak kao da je od nekog metala izradjen, ili je jeko kvalitetna plastika. Lik s kojim sam pricao kaze da mu baterija drzi oko 4 dana da li je to moguce pored onakvog ekrana?
5130+Koss the plug....

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

nikoola napisao:Hvala vam na sugestijama i komentarima, ali nista od kupovine. :smutny: :cry: Prodat je 15 min pre nego sto sam ja dosao.
Oooooooo, DAMN :(

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Meni se cini na slikama da je i suvise mali ekran???Mozda uzmem i taj fon ako je stvarno dobar ali ipak bih uzeo i kameru tj n73.Ma sta te briga sto je prodat jer ipak je novo bolje.Sto bi neko tako brzo prodavao tako dobar telefon?

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

Pa licno mislim da kao telefon N73 nema sta da trazi pored E60 jer je u odnosu na njega igracka za decu.
A sto se malog ekrana tice...pa ekran nije mali, vec je telefon malo veci pa ti se samo cini. :uhuh: :uhuh: Inace ima veci (citaj:siri) ekran od npr. E50. O kvalitetu da i ne komentarisem.

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Malone napisao:Sto bi neko tako brzo prodavao tako dobar telefon?
Ja sam K750 hteo da prodam 2 sata posto sam sa 6630 presao na njega. Ali uspeo sam da isdrzim cele dve sedmice. ;)
Ima ljudi koji jednostavno menjaju telefone zato sto vole/smore ih/naprave s*anje...

Inace, ja NIKAD ne bih dao 400e za mobilni iako mi se N73 veoma svidja.

Sad jurim da nadjem neku N70, a ako ne uspem ostajem na 6630.

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

nikoola, pa sto ne uzmes e61? Rekao si da ti kamera nije bitna 8)
5130+Koss the plug....

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Masterokrata, tacno je da mi kamera nije bitna, ali velicina jeste. Nimalo mi se ne dopada E61.
iPhone 3G[s] 16GB

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Nabukodonosor napisao:Pa licno mislim da kao telefon N73 nema sta da trazi pored E60 jer je u odnosu na njega igracka za decu.
A sto se malog ekrana tice...pa ekran nije mali, vec je telefon malo veci pa ti se samo cini. :uhuh: :uhuh: Inace ima veci (citaj:siri) ekran od npr. E50. O kvalitetu da i ne komentarisem.
a zbog chega je kao igrachkica?Nebih se slozila,e60 izgleda mozda malo ozbiljnije jer je za poslowne korisnke,ali po chemu je toliko bolji?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ma gde bolji... :) nego svaki od ova dva telefona ima svoju ciljnu grupu, pa jedni hvale E60, drugi N73.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Pa naravno da svakoi od njih ima svoju ciljnu grupu i poslovnije izgleda e60 nego n73.
Ko jos misli da je nekom poslovnom coveku neophodna kamera? Pa na Zapadu zaposleni u nekim firmama ni ne smeju da nose telefone sa kamerom zbog eventualne industrijske spijunaze, kao da ne bi slikali i izneli iz preduzeca podatke o tehnologiji i projektima. Pa u neku ruku ima logike, setite se samo koliko je Simens napravio poslovnih telefona sa podrkom za sve zivo samo bez kamere 8)
5130+Koss the plug....

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

tanja, pa ako ne znas zbog cega je bolji pogledaj specifikacije jednog pa pogledaj specifikacije drugog. U E60 su ugradjene sve moguce tehnologije, ima najbolji ekran na svetu, tastatura je barem 100 puta bolja (kada sam isao da trazim E60 imao sam prilike da probam i N70 i zivot mi se smucio vrlo brzo...onaj nazovi dzojstik, a nije to, je jedno veliko sr... ja probam dole, on ide levo, ja levo, on ode gore...ma uzas!), sama ergonomija je mnogo bolja kod E60, ima noviji Symbian, ima wireless i IrdA...ne znam sta bih jos mogao da ti navedem kao razlog. A ti meni navedi jedan argument da me navede i da pomislim da je N70 bolji.

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Tanja je mislila kao i Nabukodonosor na N73 u odnosu na E60.Mene je odusevilo to sto ima autofokus pa je slikani tekst stvarno vidljiv i citljiv.To mi treba jer mi je lakse da na faksu nesto uslikam nego da prepisujem necijih par stranica.Doduse lepse bi mi bilo da imam dobar fotoaparat sa optickim al nekako je prakticnije mobilnim nego da vadim aparat.Al verovatno ce da izadje i n77 dok ja kupim n73...

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

da,ja sam mislila na n73,osim shto e60 izgleda ozbiljnije i ima eto taj malo bolji ekran,meni ne izgleda da je po nechemu bolji.A shto se n70 tiche,meni navigacioni tasteri rade sawrsheno,ne preskachu,isto wazi i za swe ostale tastere tako da ja sa tim nemam problema na swu sretju :)
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Apsolutno nevidim neko ogromno odusevljenje sa modelom E 60,za nas,standardne korisnike i ljubitelje smartphone-a...Baterija nema sanse da traje 4 dana,maximum je 2 dana,to je baterija od 970 mah,kao i u vecini aparata N serije.Za pohvalu je odlican ekran,dobra ali dosta sitna tastatura,kvalitet izrade,event wifi kome treba i ko ima mogucnosti da ga koristi,a u svemu ostalom je po meni(ponavljam za nas standardne korisnike)inferiorna u odnosu na N seriju,N70,N80,N73...Jednostavno poslovni telefon konzervativnog izgleda,koji ima specificnu ciljnu grupu i to je to.pozz 8)

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

Mislis za vas korisnike mp3 muzike i fotoaparata? Tako reci brate. E60 nikako ne moze da bude inferioran u odnosu na ne koje si nabrojao.
ali dosta sitna tastatura
Sitna?!?! :o :o :o :o :o E sad sam sve cuo. Pa E60 ima najbolju tastaturu na planeti! Savrsena je! E60 ti ima sitnu tastaturu a ovi N70 i ostali koje si nabrojao nemaju?!? Auu brate mili.

Odgovori