Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

Sale2322 napisao:Ljudi molim Vas recite mi kako da skinem prednju masku na N73. Veoma mi je hitno. Hvala unapred! I znate li gde ima da se kupe maske za N73?
bolje idi u servis da ti to odrade jer nije jednostavno da se zameni maska.....
ima u Mobisu ;)

Sale2322
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 13:56

Post od Sale2322 »

Posto nisam iz BG-a bilo bi pozeljno kada bi mi rekao gde se nalazi ta radnja (ulica, broj) ili broj telefona da ih pozovem!

Izmenila Ninolina:: nepotrebno si citirao post iznad
Uskoro: P990i + 2 GB

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

kocapro napisao:Meni treba konkretan naziv za ova dva programa .....za zakljucavanje poruka i za diktafon koji ce moci da snima telefonski razgovor vise od minut ;) Pa ako neko zna nazive za ove programe nek ih napise
za snimanje poziva BestCallRecorder v3
za zakljucavanje poruka nisam nasao program ;)

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

mislim da njega interesuje diktafon a ne za snimanje poziva. . .

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

Tanja ,
megatron napisao: za snimanje poziva BestCallRecorder v3
za zakljucavanje poruka nisam nasao program ;)
cuo sam da ovaj BestCallRecorder slabo radi pa zato probaj
eRecorder ili CallRecorderPro

Sale2322
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 13:56

Post od Sale2322 »

E da pitam da li se vama dzojstik rasklimao. Meni treba malo jace da stisne da bi usao u nesto ili nekad ode u pogrsnu stranu. Desava li se i vama da mora malko jace da se stisne da bi reagovao ili je na minimalan dodir osetljiv. Isto ima li lufta u njemu kada se ne koristi ili malo sam landara.
Uskoro: P990i + 2 GB

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Sale2322 i meni se druze dzojstik razklimao ,a tek mu je mesec dana i nisam ga preterano drndao.Dali to moze nekako i negde da se sredi? Dali vam se cini da N73 pravi za nijansu losiji video od N70,nekako pod losijim svetlom ima vise suma na snimcima!Inervira me sto kada se video pusti nijebas u full ekranu,steta za ovoliki ekran a slika smanjena ako me razumete "od ivice do ivice".I zasto kada se stavi nka slika kao wallpaper ne razvuce sliku lepo od sata do slova od skracenica tastera kao na N70 nego koristi samo 1/3 ekrana.Po meni bez veze i velka steta za ovoliki ekran ista situacija je i za video.Neznam dali je to samo kod mene sto imam staru verziju softvera onu sto pocinje sa 2 i da li ce se to malo redukovati novom verzijom!
>> N7100 <<

Sale2322
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 13:56

Post od Sale2322 »

JA imam noviju verziju softvera i ista je situacija kao kod Demiana. Mozda ti se nesto ispravi ugradnjom novog softvera, ali to za slike i video sigurno nece jer je i meni isto!
Uskoro: P990i + 2 GB

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Da, ove hardverske nesavršenosti su dečije bolesti novih modela, možda ih u kasnijim verzijama isprave, ili naprave novi model u svemu isti samo kvalitetnijeg kućišta ponovo za malo više para :angry:

Demian, Sale2322, neću da se pravim pametan jer nemam ovaj telefon, ali da li ste proverili da li je rezolucija sličice koju stavljate odgovarajuća. Kad ovo kažem ne mislim da je nedovoljna, nego možda malo neodgovarajući odnos stranica. Bila je već slicna tema oko N70. Da li se i sa sličicama u temama isto događa? Da li se isto događa i sa slikama koje slikate telefonom pa pokušate da postavite? Proverite tačnu rezoluciju samog wallpapera.

:)

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Video jeste za nijansu losiji od n70, to sam vise puta napisao.. Sto se dzojstika tice, imam n73 od septembra, i dzojstik je savrseno precizan i uvek ide tamo gde treba. Tacno je da se malo "rasklimao", ali to stvarno nije nista nenormalno i nista mnogo.. znaci sasvim normalno..isto to mi se desavalo i na 7650 jos davno...na primer...

Sale2322
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 13:56

Post od Sale2322 »

A da li je potrebno malo jace stisnuti dzojstik kada se ulazi u nesto. Meni radi savrseno kada idem u stranu i tu je precizan, ali nekada ne reaguje kada treba da udjem u neki folder/aplikaciju!
Uskoro: P990i + 2 GB

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Sale2322

Nije potrebno, sasvim normalno mi radi (i dalje)...kao na pocetku

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Cim sam ugledao N73, odmah sam ga spazio :oops: :D Zeleo sam da kupim ovaj telefon jer mi se cinilo da je lep,pravi, muski,da ima odlicne karakteristike, da ima vise pozitivnih strana nego negativnih ali iz prethodno procitanih utisaka,molbi,pitanja,pohvala,zamerki sam zakljucio da se ljudi vise zale na njega nego sto ga hvale. E sad zeleo bih da cujem razna misljenja pogotovu jer su vise subjektivna nego objektivna, sto se tice symbiana tu sam da vam odmah priznam laik, blago receno slabo poznajem materiju. Kapiram da je to nesto kao windows operativni sistem. Imam puno pitanja vezano za ovaj telefon jer bih stvarno zeleo da ga koristim, pogotovu sto je jedini na trzistu koji mi se svidja! Cini mi se da je kamera bolja na K800i ali i dalje mi je N73 favorit.

1.Da li je N73 od 350 eura (koji je predpostavljam skinut sa neke mreze) losiji od onog od 400 ?
2.Da li je uploadovanje software-a neophodno i da li je besplatno?
3.Da li su programi besplatni i gde se mogu naci?
4.Da li je dzojstik stvarno toliko kvarljiv, i da li se moze popraviti?


Sto se tice finansija, znaci max mogu da izdvojim 350 eura za telefon i mislim da bih N73 bio pravi pogodak,mada sa druge strane se opet dvoumim.Bilo kakav savet bi mi koristio, unapred zahvalan !
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Sale2322
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 13:56

Post od Sale2322 »

VladaII slusaj:

1. Ako je 350 evra sigurno je skinut sa mreze i nije losiji nista od onog od 400 evra. Moja preporuka je da uzmes skida sa TIM mreze zato sto nema nikakvih komplikacija. Jedina razlika je sto ces mozda na masci imati nalepnicu izmedju tastarure i ekrana sa oznakom TIM i UMTS. Takodje i softver ce ti biti TIM-ov, odnosno imaces temu TIM i jos neke sitnice.
2. Ako kupis skidan sa TIM mreze trebalo bi da dobijes noviji softver (3.0638.0.0.1) koji nema velikih problema. Iskreno ja sam juce uploadovao softver i to za N73 Music Edition koji je odlican. Mada nije neophodno uploadovati, ali je korisno (mp3 player je odlican) i zvuk na zvucnicima je glasniji (sa starim softverom kada pustim muziku na vrhu telefona radio mi je samo desni deo zvucnika, ali sada rade oba podjednako jako). I ono najbitnije update softvera je BESPLATNO. Ako kupis ovaj tel. i odlucis se za update softvera (sto ti ja preporucujem) pogledaj 8. stranu teme: Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater" i prati uputstva, ali samo u slucaju da zelis softver za Music Edition, ako zelis klasican softver za N73 samo idi na nokijin sajt i snaces se vec!
3. Sto se tice programa zavisi kako koji: Postoje besplatni, ali i oni koje je potrebno krekovati ili zahtevaju "activation code". Posto je postovanje drugih linkova zabranjeno poslacu ti na private link na kome mozes naci preko 300 programa (besplatnih ili sa activation code-om) i preko 500 igara.
4. Ja telefon imam nekih 30 dana i kada sam kupio tel. dzojstik je bio malo raskliman, ali je radio odlicno. Bez problema sam zamenio za drugi primerak i sada radi dzojstik odlicno. Ako se nesto promeni u okviru dzojstka javicu ti, ali imam 12 meseci garancije pa ako budem imao bilo kakvih problema sa dzojstikom uvek ce mi napraviti u servisu (naravno besplatno).

Izvini za malo duzi post, ali nadam se da sam pomogao. Ako jos nesto treba trazi! Ako sam nesto pogresio voleo bih da me iskusniji isprave!

Poz!
Uskoro: P990i + 2 GB

samo-partizan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 10. Dec 2006. 00:46
Lokacija: Novi Sad

Post od samo-partizan »

Sto se tice wallpapera za ovaj telefon.Nadjite neku sliku u rezoluciji 300x300 i videcete da ce vam se slika prostirati od sata do one dole dve opcije (kod mene kontakti i poruke).

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

OK, znaci telefon je vrh. Naravno da si mi pomogao.:) sale2322 Ali ne znam puno je to para, kapiram kada bih ga uzeo ne bih menjao tel jedno 3 do 4 godine. Ali takodje ocekujem da me tel. sluzi da se ne kvari, blokira, imam ortaka ima nekog samsunga non stop ide nesto u servis ffs, ne bih da zavrsim tako.
E sad cuo sam da ima problema sa pristiglim porukama, tacnije ne pokazuje pravo vreme. Da li ti se to desavalo sa starim softverom ili se to ispravlja novim softverom, i da li se uopste ispravlja?
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

To sam vremenom pristiglih poruka je boljka nekoliko symbian telefona, a ne samo n73 koliko sam primetio. Meni recimo uvek prikazuje sutrsnji datum i neke bezveze sate. Sto je najgore, mislim da jos nisu resili taj problem!

Sale2322 kako to mislis da ti je proradila druga polovina zvucnika? N73 ima stereo zvucnike ali tako da je jedan na gornjoj strani a drugi na donjoj strani telefona. A zvucnik nije komponenta kod koje moze pola da radi! On ili radi ili ne. E sad jedino ako si mislo na to da je radio tise ili tako nesto, jedino to bi moglo da ima veze sa softverom. Ajde malo to pojasni?

PozZ

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

Koren, znash da gore imash proreze za zvuchnik sa leve i desne strane dugmenceta on/off! e kroz desne proreze se chuje zvuka a kroz leve ne! ja kontam da je zvuchnik stavljen na desnu stranu a ne da tu gore ima dva komada i da sve radi normalno a ne nako shto neki misle da jedan radi a drugi ne!

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Znaci problem sa vremenom pristiglih poruka se ne moze nikako otkloniti? :dry:


Cini mi se da sam negde na fourmu naleteo da je neko uspeo to da popravi instalirajuci novu verziju softwera?
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Pa to je jedino logicno objasnjenje. Meni na primer kada pokrijem prstom jednu stranu, pa drugu, ispadne stvarno da se desna glasnije cuje, ali to je kao sto kazes zbog pozicioniranja zvucnika, i stvarno ne vidim kako bi softver to mogao da popravi.

PozZ

Odgovori