N76 - ultratanki

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

N76 - ultratanki

Post od mdenic85 »

Slika

Na ovogodišnjoj CES manifestaciji Nokia je predstavila i N76 - ultratanki model debljine svegaa 13.7 mm.
Možda je Samsung šampion u dizajnu "običnih" telefona, ali je Nokia svakako šampion u dizajnu smartphone aparata. Sa N76 to je svakako i potvrđano!

Telefon je izrađen od aluminijuma i najviše podseća na Motorolin V3 model. Ipak, "srce" ovog telefona čini Symbian 9.1 S60UI OS, ali i kamera rezolucije 2 magapiksela, pristup FM radiju, MP3 plejeru ili drugim aplikacijama samo jednim klikom i još mnogo opcija.

Prva među njima je standardni USB priključak, koji se po prvi put susreće na N seriji ovog proizvođača. Dalje, tu je podrška za 2.5 mm slušalice, video pozivi preko 3G standarda, ubacivanje microSD kartica do 2 GB, GPRS/EDGE klase 32, 20 MB interne memorije, napredne internet opcije itd.

Nokia N76 ima dva displeja - interni (320x240 piksela) dijagonale 2.4 inča sa 16.7 miliona boja i eksterni (128x160 piksela) dijagonale 1.36 inča sa 262.144 boje. Na tržištu će se pojaviti tokom prvog tromesečja ove godine u crvenoj i crnoj boji. Najavljena cena je 400 evra.
Izvor: PC Magazin


Ima je vec na sajtu, ali sam morao da ja postavim ovde.... Meni se BAS svidja!!!
Vama?

Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

Telefon super izgleda,a uz to symbian.Samsung mozda ima lepe telefone,ali su ocajni.Ovo mi sve vise lici na trku softwerskih kuca u '80im kada je Microsoft pobegao svim ostalima.
nokia n80

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Očigledno se i Nokia ponela za trendom da ponudi ultra tanki telefon i to je za pohvalu...ali previše podseća na motorolu V3... :? ...mogla je Nokia da bude malo originalnija...Ako ovo stavimo sa strane...Telefon extra izgleda i s obzirom da je symbian, zaista je zanimljiv i meni posebno interesantan, a verujem da će biti mnogima, posebno ako se pojavi i u malo tamnijim i mirnijim bojama... :wink: :D :lol:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Ja volim i cenim Nokiu ali ovaj je cist promasaj! :lol:
Ali to je trka pa ko stigne! :roll:!!!!!!!!!!!
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Ninolina, ti moras mene uvek da ispravis i dopunis!!??
:unsure:
Salim se :) Meni se svidja ova Nokia, ima je i u crnoj boji i ona mi se vise svidja.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mdenic85, ne shvataj to lično...ja ispravljam svakoga ko greši i krši pravila ... a ako si prepoznao da te uvek ispravljam, onda malo pripazi kako postuješ... 8)

E, a ako postoji i N76 u crnoj boji onda je stvarno super...Sviđa mi se kombinacija OSa i elegantnog dizajna... :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ko ono bese rece da je ovo fake??? Ne mogu da se setim sa kim sam se raspravljao... :D

Meni se dizajn ne svidja, doduse ja inace ne volim tanke telefone... nekako su mi oni za zene... :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Akki, mislis na ovu temu viewtopic.php?t=7306 tu smo svi govorili da je fake jer se stvarno vidi zuti papiric ispod tastature :D :D
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »


Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Fino upakovan telefon...Mada me dizajn ne odushevljava previshe jer k'o da su uzeli ideje od nekih drugih telefona...

Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

Ljudi,u danasnjem svetu jako je tesko novo.ali meni telefon izgleda super.Nokia retko gresi(u poredjenju sa drugim proizvodjacima.)
nokia n80

metak86
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 22:47

Post od metak86 »

imace ovaj tel prodju isto kao sto je imala i ima motorola v3...mada vreme ce pokaazati mada je fora za tel ukradena od motorole a i od lg ja po mmalo...ipak nokia je nokia 8) 8) 8) 8)
E71 je moj trenutni izbor:)

mirza82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 02:36
Lokacija: Cuprija

Post od mirza82 »

Telefon je prelep i fenomenalan :) :) :)

Jedva cekam da izadje u prodaji kod nas, videti kakav je ovako a i softerski.

Mada mislim da se "Nokia" oko tog pitanja malo vise pozabavila.

Sigurno cu ga imati u rukama makar bio i tudj :D :D :D

Dajana
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:36

Post od Dajana »

Ja sam se odmah "zalepila" za dizajn ovog modela, ali sam odustala od kupovine, jer mu je baterija toliko slaba da ne verujem da bi izdrazala 1 dan uz normalno koriscenje, a jos kada se doda slusanje muzike, pa ne zelim da punjac nosim uz njega. To me je jedino zacudilo kod modela koji tek treba da izadje.

mirza82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 02:36
Lokacija: Cuprija

Post od mirza82 »

Pa nije valjda da si zbog baterije odustala da posedujes ovaj lepi telefon????? :blinky: :o :uhuh:

Meni to nebi bio razlog,mislim da u opste nema razloga da ovaj tel kad tad ne bude moj ljubimac!!! :) :) :)




POZz

EsCoBaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 20. Feb 2005. 06:30
Lokacija: Vrsac - SRBIJA
Kontakt:

Post od EsCoBaR »

Definitivno cu moju N70ku zameniti ovim cudom... jedina mana 2MP kamera! Mogli su da stave bar onu sa N73 modela... :unsure:

mirza82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 02:36
Lokacija: Cuprija

Post od mirza82 »

Naravno da su mogli da stave tu kameru, ali da 'NOKIA' nije 'NOKIA' sve bi bilo tako lepo i zabavno :) :) :) !!!

To je politika ove 'institucije', svi smo se toga dosta nagledali i cudili sto nisu ovo ovde ili ono onde, i tako u beskonacnost!!!!

Ipak je dobar i veoma lep i sa ovom od 2mPx, jos i sto u meniju podseca na s40.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Onaj USB prikljucak nista ne znaci ako ne bude postojala podrska za USB flash drive, stampac, skener, tastaturu... :)
Ozbiljan sam...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Dajana
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:36

Post od Dajana »

Da, ali dok se telefon ne uzme u ruke nikako ne mozemo znati da li je bas to to. Sto se tice kamere meni ne smeta sto ima 2mp jer za fotografisanje koristim foto aparat. I ne moze se uporedjivati sa Motorolom, jer ipak je ovo Nokia.

s2pido
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Pon, 06. Nov 2006. 06:01
Lokacija: Srbija,Coka

Post od s2pido »

mirza82 nisam hteo da se javljam u ovoj temi ali si me naterao!! Sta ti znaci to nije valjda da si zbog baterije odustala?? aj mi prevedi na srpski!!pls.! pa mi kazi za cega ti koristis mobilni?da bi bio fensi u drustvu ili da bih ga mogao maximalno iskoristiti znaci sve njegove funkcije?!? mislim koja ti je svrha takvog telefona kad mu pukne baterija nakon pola ili jednog dana?ni da zoves ni internet ni poruke... pre bih furao 3310 gde baterija duze traje i u koju mogu da se uzdam da mi nece ^odmah^ puci baterija nego ovaj telefon a ugasen!!doduse to je samo moje misljenje,ali se nikako neslazem sa tobom!!To je jedan od par razloga zasto ne koristim (vise) nokie,slaba baterija,a necu da kad bash zatreba da imam ugasen fensi telefon u dzepu.... pOz!
By s2pido

Odgovori