Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

procitajte test nokie n73 u casopisu MobilMega gde ga je na tri strane opisao g-din Zoran Kocic i sve ce vam biti jasno. sa najnovijim softverom kamera na n73 nema premca i glatko pobedjuje svog jedinog konkurenta (konkurent je samo zbog kamere, ostalo uporedjivati nema smisla, k800 je klasa ispod) k800 po kvalitetu fotki,sa ekstremnim blicem ga dere cak i u mraku. koji je fon bolji vidi se i po prodaji ova dva artikla gde je n73 skoro duplo prodavaniji iako je skuplji ( i to bogami prilicno) od k800i. pravi odnos ova dva telefona videcemo za godinu dana kada ce kao polovnjaci n73 biti duplo skuplja od k800i. izvinjavam se svim ljubiteljima se-a, ali istina cesto zna da zaboli. p.s. i ja sam inace veliki ljubitelj sonyericssona (ne volim nokiu ali svaka im cast na n73) pozz :)
A N D R O I D

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Pitanje: Zasto stalno zvoni Default melody na Nokia73 kod moje devojke? Kad god promeni i stavi drugu vrati se na ovo!

Jel imao neko taj prob? Ili jel zna neko kako da se to popravi?
...shit happens... keep d smile!

Bull Terrier
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Pon, 17. Jul 2006. 15:27

Post od Bull Terrier »

Ja sam imao taj problem na staroj 6600 i nekad je zvonio po Default-u a nekad kako namestim :o ........ubrzo posle toga sam ga flesovao... :D i sve je radilo !
Ako ga ne mozes pobediti....gadjaj ga telefonom !

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@dojlimi: meni je zao tog coveka koji je radio taj kamera test cim je doshao do zakljucka da n73 tuce k800 po kameri (i to josh kaze da sa eksternim blicem je mnogo bolji!. Pa i nabudzeni yugo sa dodatnom opremom je u stanju da ide brze od golf-a :wink: ), ne moze on to tako da ocenjuje, kao ovaj nema blic, evo dodacemo mu da budu ravnopravni :lol: :lol:.

Za ostalo necu da komentarishem, ali po pitanju kamere je k800 boji, a to sto se njemu vishe svidjale te prenaglasene boje na n73 to je njegov problem, ja iskreno ne bih voleo da su mi slike takve.
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Ako pogledamo po forumima videcemo da je ogroman broj korisnika presao ili prelazi sa K-800 na N-73 a nisam primetio nigde obrnut slucaj.Dario ne voli lepe a nerealne slike a ja na primer volim da ulepsam sliku da ona izgleda lepse,doterana.Lepa je slika na posteru ali da li je realna?Uostalom korisnici biraju sta zele.
LG G2 Black,16GB

albumag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 119
Pridružio se: Ned, 08. Okt 2006. 23:13
Kontakt:

Post od albumag »

blade_bre napisao:Pitanje: Zasto stalno zvoni Default melody na Nokia73 kod moje devojke? Kad god promeni i stavi drugu vrati se na ovo!

Jel imao neko taj prob? Ili jel zna neko kako da se to popravi?
Deshava se to,zavisi od SW koji je u fonu. Update SW bi trebalo da reshi rebus.

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

izgleda da mora na flash... steta, nov fon. :uhuh:
...shit happens... keep d smile!

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

albumag napisao: Deshava se to,zavisi od SW koji je u fonu. Update SW bi trebalo da reshi rebus.
ne mora da se flesuje, vec u profilima namesti istu melodiju i u ringing tone i u video call tone i to je to.
a sto se tice slikanja, slike su extra i ne verujte svemu sto pisu ljudi jer treba videti i uporediti oba fona.
ja sam prema savetima sa foruma hteo da kupim k800i, jer su navodno slike za klasu bolje od n73, ali kada se podese svi parametri kod n73, postaje pravi foto aparat!
pozz

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

@-MRKIXXX...je l' mozes da kazes na koje parametre mislis i kako da ih podesim? nekad mi se na slikama pojavljuje blago ljubicasta svetlost...telefon je N73ME a softver je V 3.0638.0.0.30 30-10-2006 hvala unapred...pozz 8)

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

mrkixxx, ne moze, uradio sam to... opet zvoni po defaultu! :smutny:
...shit happens... keep d smile!

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

luca napisao:@-MRKIXXX...je l' mozes da kazes na koje parametre mislis i kako da ih podesim? nekad mi se na slikama pojavljuje blago ljubicasta svetlost...telefon je N73ME a softver je V 3.0638.0.0.30 30-10-2006 hvala unapred...pozz 8)
I ja koristim pomenutu verziju softvera i kod mene radi ok.Moj drugar je juce skinuo zadnju verziju za n73 me pa mozes sa njom da probas,trebalo bi da radi ok i da ne pravi probleme.To je neka verzija koliko se ja secam v 3.0705.0.0.31 mislim da je ta ali nisam sto posto siguran.Datum kada je izbacena je kraj januara 2007.
Pozdrav.

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

ja samo ne znam dokle ce ljudi da uporedjuju n73 i k800?!! n73 je u svemu bolji i tu je stvarno kraj raspravama. pozz :) :) :)
A N D R O I D

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

luca napisao:@-MRKIXXX...je l' mozes da kazes na koje parametre mislis i kako da ih podesim? nekad mi se na slikama pojavljuje blago ljubicasta svetlost...telefon je N73ME a softver je V 3.0638.0.0.30 30-10-2006 hvala unapred...pozz 8)
moj fon je verzija v3.0638.0.0.1, pa verujem da je to do softvera, inace moras malo da experimentises sa kamerom, tj f.aparatom, da bi otkrio kako se prave najbolje slike. ima dosta opcija! ne mogu konkretnije da ti pomognem.
pozz
zamalo da zaboravim,
jel postoji neki program kao galerija, ali u kome cu ja da odredim koji folderi mogu da se gledaju, kao play lista, a ne da svako ko mi uzme telefon odmah u galeriji moze da vidi sve slike koje su u fonu, a neke i nisu bas za svacije oci? :oops:
hvala unapred

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@dojlimi: samo sto se svi zale na kvalitet izrade, dosta sporiji (za one kojima symbian nije bitan), krace traje baterija, nema blic, nema AF assist lampu, cena je malo veca... itd... A od prednosti: symbian i zvucnici i symbian i ponovo symbian nista vishe (a neko symbian S60 ne smatra kao prednost, vec kao manu) tako da...

Ne kazem, nekima vishe odgovara n73, meni svakako ne, ali ne moze da se kaze da je N73 bolji od k800 kad nije! Ja bih bash rekao suprotno.

Tako da, zaboravite na OVAJ JE BOLJI ili ONAJ, ili JA IMAM BOLJI TELEFON OD TEBE, nego prosto kupite ono sto vam se vishe svidja i razmisljajte o drugim (pametnijim) stvarima a ne o telefonima....
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

ja bih od prednosti pored symbiana i extra 3d stereo zvucnika jos naveo: ekran (i velicina i kvalitet prikaza), mem. kartice (ipak su mini sd dosta pristupacnije), video mod (mozda je bilo bolje da ga se na k800 uopste nije ni stavljao nego da je onakav praistorijski)..... brzina je sasvim ok za jedan symbian (n73 i dalje brze kuca poruke od bilo kog se-a), a sto se baterije tice cisto sumnjam da ce k800 izdrzati nesto mnogo vise od moje n73 me. pozdrav :)
A N D R O I D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

jedno pitanje...da li je moguce da kada stavim slicicu u GIF formatu kao wallpaper ona ostaje nepomicna i ne mrda se? da li postoji neki program ili tako nesto da se to ispravi? hvala unapred...pozz 8)

Cacanin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 25. Maj 2006. 20:05

Post od Cacanin »

dojlimi,Hvala , tako sam i ja cuo ja 064789 ne mogu da dobijem , da li je neko zvao da pita da li ce te njihove satove podesiti ili sta vec ?
bojke1I da li radi bolje v 3.0705.0.0.31 softverom? Ja kada ukucam kod koji pise na telefonu koji se nalazi ispod baterija na nokijinom sajtu ispise da moj telefon poseduje ovaj softver ali medjutim NE jer je telekom ustvari njegov serviser za N-73 me ubacio Srpski i automatski se vratilo na verziju stariju gore pomenutu V 3.0638.0.0.30 od 03.10.2006????

Izmenio i spojio:gameforce:Ne citiraj bespotrebno cele postove i ne postuj uzastopno!Sve to može u jednom.

Sale2322
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 13:56

Post od Sale2322 »

Moras da promenis Product code, odnosno taj kod koji ti se nalazi ispod baterije! Onda ce Nokia Software Updated da ti instalira novi softver. Mozes i da stavis product code od Music Edition, pa ces dobiti i bolji program za MP3.
Uskoro: P990i + 2 GB

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

dojlimi, sto se tice poredjenja k800 vs n73 mislim da je potpuno apsurdno (isto je kao i da poredis dzipa i limuzinu)!
A sto se tice opaske da su mem kartice jeftinije i to je pogresno iz razloga sto je n73 u startu skuplji za 50-60e (a za taj novac se uzima 1gb m2),pored svih symbiana n73 ne moze da nadoknadi blic (tj lampu)!
Rezime: najbolji ne-symbian k800,a najbolji symbian n73 (ali tek kada bude vise dostupnih programa-inace je n70/72)
D500&E71

Cacanin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 25. Maj 2006. 20:05

Post od Cacanin »

Sale2322 napisao:Moras da promenis Product code, odnosno taj kod koji ti se nalazi ispod baterije! Onda ce Nokia Software Updated da ti instalira novi softver. Mozes i da stavis product code od Music Edition, pa ces dobiti i bolji program za MP3.

Slusaj legendo , kada ukucam taj kod iza baterije dobijam na NOKIA sajtu naj noviju gore pomenutu verziju v 3.0705.0.0.31 iz januara 2007 cak sam je i downloadovo na racunar , sta dalje ? Treba li da se flesuje tel. ili samo da se preko stare verzije iz 3.10.2006 preinstalira???

Cak i na nokijinom sajtu mi nudi da updajtujem direktno sa sajta preko kabla i verovatno PC suita???

Sta raditi?

Odgovori