Problem Nokia 6233

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Sale2322
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 13:56

Problem Nokia 6233

Post od Sale2322 »

Jedan drugar ima Nokiju 6233 i ima sledeci problem. Cesto mu se desava da se u toku rada telefona (slusanje muzike, pregled klipova...) sam od sebe restartuje telefon. To se ne desava u stand by modu, vec samo dok nesto radi sa njim. Ako je neko imao slican problem, kako ga je resio ili ako neko zna kako resiti problem!!! Hvala unapred!!!
Uskoro: P990i + 2 GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Zvuci kao neki zesci bug telefona. Pa teoretski moze da pokusa da uradi hard format telefona (zeleno, 3, *, power ON), mada iskreno mislim da ovo nece nista pomoci. Druga varijanta bi bila da uradi flash, i ubaci najnoviji firmware. Ako ni to ne pomogne, problem je definitivno hardverske prirode.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Hardverski problem 100% ja imam iskustva sa tim.Pakovan tel verovatno je namacki!Ne pomaze fles jedino zamena ploce a to se bas i ne isplati.Srecno 8)
>> N7100 <<

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Sale2322, odgovorio sam ti na drugom forumu :wink:
Demian, sta lupas kakav hardware,zamena ploce :uhuh: nije tebi lako
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

mirza82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 02:36
Lokacija: Cuprija

Post od mirza82 »

Ja sam imao isti problem na 6233,odneo ga u servis ,flesovali ga i karaj price.

Telefon je radio bez tog baga!!!!!!!




POZz

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Imas gore tred o flesovanju preko NSU-a,procitaj pa navali na flesovanje (ako vec nemas najnoviji softver a sumnjam da imas cim je tako bagovit,ukucaj *#0000# pa nam kazi koji softver imas)?
Pozdrav 8)

Sale2322
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 13:56

Post od Sale2322 »

Softver je:
V 03.70
15.5.2006.

Postoji li noviji softver??? Hvala na pomoci verovatno cu instal. novi softver.
Uskoro: P990i + 2 GB

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Treba da je 4.91 najnoviji,ako nisam pobrkao sa nekim drugim modelom,ali prikljuci ga na kompjuter i pokreni NSU,pa ce ti on sve odraditi,ali da znas da ces cekati i do par sati ako koristis dial-up konekciju!
Pozdrav 8)

Sale2322
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 13:56

Post od Sale2322 »

Ma znam za flas, pa ja sam moju N73 flasovao na bezicnom netu i to sam promenio product code, tako da nema potrebe da mi objasnjavate kako se to radi. Postoji li neki drugi nacin da se to popravi ili je jedini nacin update software???
Uskoro: P990i + 2 GB

mirza82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 02:36
Lokacija: Cuprija

Post od mirza82 »

Posto znas kako se to sve radi, uzmi odradi to i telefon ce ti raditi bez problema.

Provereno, samo ja sam zaboravio koju verziju je moj 6233 imao :unsure:


POZz

alf_yu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 14. Feb 2007. 12:46

Post od alf_yu »

Ja imam slican problem tako da cu isoristiti ovu temu da ne otvaram novu.
Imam problem da kada hocu da pokrenem video klip telefon zablokira i posle par sekundi se sam restartujem (zabeli ekran i vrati na pozadinu telefona). Jeli neko imao slican problem ili neko mozda moze da pomogne.

btw v.04.91

hvala unapred

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Zanimljivo je to koliko se virusa moze pokupiti preko jave a niko ne obraca paznju na to. A opet sa druge strane mi nije jasno cemu sve to bespotrebno trpanje svakojakih gluposti u telefon koje ces pogledati jednom ili cak neces ni pogledati a eto sta moze da ti se desi..Moja preporuka u svakom slucaju je da ako vec hoces te klipove ili sta vec da gledas na telefonu, skidaj ih preko kompa pa onda prebacuj na telefon, sigurnije je :wink: a svi na kompu imamo kakav-takav antivirus 8) Samo flesuj i to je to,nema ti druge

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Azimuth, kakav virus preko jave? :? Bagovi (restart, smrzavanje) se pojavljuju zbog NEkompatibilnosti programa sa telefonom, odakle sad virus?
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

alf_yu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 14. Feb 2007. 12:46

Post od alf_yu »

@azimuth NE verujem da je virus jer sve sto imam na telefonu imam i na kompu a nije mi nista prijavio.
@vlada zem Neki savet,kako da sredim to?!? btw zaborabvio sam reci da mi od tada ne radi ni kamera.izdaje mi poruka da je na stand baju

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Vlada Zem, nemam pojma, al se meni desilo pre mozda godinu dana da sam sa neke glupe java igrice pokupio virus.. Nemam pojma kako, i ja sam se isto tako cudio ali eto.. Shit happens all the time :dry:

Peter_Forsberg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Pon, 25. Sep 2006. 23:08
Lokacija: Bgd, zvezdara

Post od Peter_Forsberg »

Po 3. put, imao sam isti problem i posle fleshovanja sve je apsolutno, totalno i ne-znam-kako OK i radi kako treba!
Sometimes we hurt the ones we love, other times we just hurt those who get in the way!

Damjanic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 09:57

Post od Damjanic »

Samo druze odnesi nek ti isflesuju telefon i sve ce biti ok, to nije nista neobicno, mnogo tih 6233 imaju te probleme ali fles sve rijesava sigurno... nemoj se zamarati, to je sigurno.. pozdrav

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa alf_yu, isto, fleš. A o virusima - možda mogu preko Jave da se ubace na PC, možda mogu preko Jave na smartphones, ALI na 6233 - NE mogu, ma šta radio.
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

E sorry opet ja i offtopic, ali ne zamerite mi...
Odusevio sam se kada mi je drugarica rekla pre neki dan da ima virus u siemensu M55, lepo sam se ismejao :lol: :lol: :lol: , ali sam je ostavio u zabludi... neka misli da joj je do "virusa" mobilnog, a ne do toga sto je fon krs pa se glavi na pomisao da vidis koliko ima sati...
Jos jednom sorry za offtopic...
Nokia E65 + Logitech BT Headset

Peter_Forsberg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Pon, 25. Sep 2006. 23:08
Lokacija: Bgd, zvezdara

Post od Peter_Forsberg »

jevrem
:lol: :lol: :lol: :lol:
Sometimes we hurt the ones we love, other times we just hurt those who get in the way!

Odgovori