Nokia N72

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Malbaša
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 20. Feb 2007. 01:03
Lokacija: Begeč

Nokia N72

Post od Malbaša »

Imam problem sa novim telefonom. Kupio sam novu 512MB RS MMC karticu i koristeći PC Suite program pokušao sam da uradim backup sa ove fabričke od 128MB. Sve je prošlo OK, međutim kada sam probao da uradim Restore na novu 512MB karticu, nastao je problem.

Naime, kada se preko File Managera u telefonu pristupa kartici, slike i audio/video zapisi se vide, ali se ne prikazuju u galeriji. Ne može ni da se očita stanje memorije, onaj scan traje beskrajno dugo. I sve se nekako usporilo...

A još veći problem je sa SMS porukama, koje su mi "ostale" na 128MB kartici. Da li je ikako moguće sačuvati SMS poruke (ne u .txt obliku) i prebaciti ih na novu memorijsku karticu? Kada u opcijama izaberem da se koristi memorija telefona za SMS, neće da me pita da prekopira poruke sa kartice, tako da na telefon ne mogu da ih smestim. Bukvalno su ostale zarobljene na ovoj od 128MB.

PC Suite mi ne vidi SMS poruke ni na kartici ni na telefonu, kao updateuje inbox i to sve, ali ništa ne prikaže. (verzija PC Suita je poslednja sa sajta)

Hvala unapred na odgovorima.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Cudno je da se video i slike vide ali ostalo ne radi,da nije toga mislio bih da si pogresio i kupio karticu koja nije DualVoltage,mada to mora da pise na pakovanju pa proveri caskom i javi (mozda pise samo DV a mozda DualVoltage)!?
Pozdrav 8)

Malbaša
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 20. Feb 2007. 01:03
Lokacija: Begeč

Post od Malbaša »

Jeste DV. PC Suite ne vidi SMS poruke ni sa one originalne od 128 MB, tako da ne mogu ni da ih sačuvam nikako, a ni da ih prebacim na telefon (sa 128MB kartice), jer ne postoji ta opcija u telefonu. Da li je ikako moguće da se SMS poruke sačuvaju sa mem. kartice (i kasnije prebace na novu)?



Hvala.

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Negde gresis u proceduri cini mi se ali najlakse ti je da poruke zapamtis u memoriji telefona i posle ih selektuj i kopiraj na novu karticu :wink: nisam siguran ali bi to trebalo da uspe ili sa FExplorerom 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Malbaša
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 20. Feb 2007. 01:03
Lokacija: Begeč

Post od Malbaša »

Ne znam gde bih mogao da grešim... PC Suite radi odlično sve ostalo, osim SMS-a, koji ne vidi nikako...

Probao sam taj FExplorer sada, ali nemam predstavu gde bi (u kom folderu i fajlu) mogle da se nalaze SMS poruke na MMC kartici.

Probao sam i MessageSaver koji preko BT-a pošalje poruke na komp, ali samo u .txt formatu, tako da su mi neupotrebljive kasnije (ne mogu tako da ih vratim na novu MMC karticu)

Jel ima još neko neku ideju?

Edit:
Evo samo da javim da sam uspeo da rešim problem... Nisam znao da se SMS poruke u System folderu čuvaju pod "Mail"...

Sad sam sve namestio, uspešno kopirao i radi... Hvala svima koji su pokušali da pomognu :)

cmdr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 16. Mar 2007. 20:47

Post od cmdr »

Kupio sam n72 i prvo sto sam uradio vezano za konekciju sa PC-jem je da sam instalirao Nokia PC Suite.Kada sam povezao telefon sa PC on mi na ekranu izbaci da ne moze da nadje odredjene fajlove i zato ne moze da instalira drajvere za telefon.Pokusao sam i preko control panel-a ali opet nista.Takodje sam probao da repair-ujem PC Suite isl. ali opet nista. POMOC!!!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kako si instalirao? Pravilo je prvo program, potom driveri za telefon, potom nakacis fon. Probaj da uninstaliras pc suite sa nokia pc suite remover. I onda pazljivo ponovo da instaliras sve. Znachi nije ti dovoljan pc suite, trebaju ti i driveri za cable za tvoj fon, a trebalo bi da su stigli na cd-u sa tvojim fonom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cmdr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 16. Mar 2007. 20:47

Post od cmdr »

Imam jos dva pitanja pre nego sto isprobam ovo sto si rekao. 1.Jel nokia pc suite remover da skinem sa neta?2.A gde je uopste instalacija driver-a(cini mi se da to nije odvojeno nego bi oni trebalo da se instaliraju simultano sa pc suitom)? hvala unapred

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Remover ces naci u Start>All Programs>Nokia PC Suite> Uninstall Nokia PC Suite. A sto se drivera tice, ako imas Win XP trebao bi sam da ih prepozna i instalira, znaci bez nekih dodatnih diskova ili cega vec. Tako je barem kod mene bilo kad sam instalirao, znaci nikakve dodatne diskove koje sam dobio uz tel nisam turao i instalirao sa njih drajvere. Samo ti polako odradi instalaciju ponovo i sve ce biti ok. Ako ne onda se javi opet pa ce neko polako zajedno s tobom odraditi korak po korak

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nokia PC Suite Remover je program koji se skida za Nokijinog sajta, i pozeljno je da on ocisti prethodnu instalaciju. Nadalje, driveri za telefon treba da dodju u sklopu PC Suite-a koji si dobio na disku uz telefon. To ti je to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cmdr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 16. Mar 2007. 20:47

Post od cmdr »

Hvala momci. Problem je resen. Samo sam reinstalirao PC Suite a onda skinuo drivere sa neta i radi ko bog.

Zaključana tema