Nokia E71

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Phantom Lord, lep review,naveo si i mane,jer svako kad kupi nov telefon,vidi mu vrline a mane su nevidljive :) !,čast izuzecima :wink:
Evo štekam,ode ipod,do NG otići će i u900 i dolazi e71 (ili iphone,šta mi dođe)!
Znači mi puno ovakvo obaveštenje od iskusnih i zahtevnih korisnika. :wink:
Nokia C6

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

miodrage, cak i da jesu sitnija slova na ekranu Psiloc Font Magnifier to na odlican nacin rjesava. Ja ga koristim na 6120 classic iako mi ni nisu previse sitna slova bila na njemu...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Miodrage,jos uvek ne znam koliko drzi baterija jer telefon imam tek treci dan,ali napunio sam ga u petak preko noci i ostalo mi je pola baterije (inace indikator baterije je konacno precizan i ravnomeran,svaka kockica traje slicno) uz uglavnom koriscenje gps-a i cackanja telefona.
Slova su sitnija od e61,ali nisu bas sitna kao na e50.U svakom slucaju moze se podesiti njihova velicina direktno sa telefona,bez dodatnog programa.
Jos jedna prednost,konacno su ubacili alarm clock sa vise alarma :D
Jos uvek nema bugova...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

U pravu je Sensei da Font Magnifier totalno resava taj problem kada je font u pitanju.Npr kod mene na e65 su slova bila tako sitna tako da me je muka hvatala,ali sam taj problem resio sa gore navedenom app.Cak mi i u java app povecava font,dok drugu koji ima 6120 isto lepo radi,ali se o nekad desava da mu ne poveca font u java app
Note IV N9100 dual

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E pa to je konacno nesto. Hvala Bogu da su napravili sat sa multialarmom, nego da li ima mogucnost da za razlicite alarme zvone razlicite melodije? Meni je to najgotivnija fora u Verysoft NiceAlarm koji zloupotrebljavam :D
Znachi baterija tako a? Lepo, i to mi puno znachi.
Font vishe manje ok, a zaFont MAgnifier znam odavno, samo sto ne zelim da se opterecujem gomilom programa ako ne moram. I ovako imam na spisku 20-ak stalnih app :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Nema mogucnost razlicitih melodija za alarme...Ima jos jedna mala novina,kada se udje u meni mogu se koristiti precice preko tastera 123* 156# itd za odgovarajuce ikonice u meniju ali bez drzanja funckijskog tastera kao na e61,sto znaci da moze da se manipulise jednom rukom

Nelexije
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 09. Mar 2007. 15:47

Post od Nelexije »

Pretpostavljam da mislis na to da nema mogucnost da podesavanje melodije imas na svakom zasebnom alarmu, a ne da mozes da menjas melodiju alarma. Da, to je tacno, ali se secam da sam na NOKIA E50 imao neki programcic za alarm koji je imao tu mogucnost. Moracu da potrazim kako se on zove.
Juce sam i ja iznenada pao na ovaj telefon. Za vikend sam citao vase komentare i planirao da ga kupim za koji mesec dok mu malo padne cena. Kada sam sinoc usao u jednu prodavnicu mobilnih telefona, nisam mogao da odolim. Bio sam totalno odusevljen i nije mi bila potrebna prica i ubedjivanje prodavca.
Moji utisci su extra. Do sada sam imao telefone koji su imali klasicnu tastaturu, i malo mi je neobicno sada. Jos uvek se nisam navikao i trazim slova po telefonu, pritiskam po vise puta dugme itd.
Ne znam kako ce biti u perspektivi, ali ovaj telefon ima mnogo dobru servisnu podrsku. Garancija je godinu dana i sto me je obradovalo dobio sam ga u originalnoj kutiji na kojoj pise Made in Finland.
Sto se mojih shvatanja tice, ekran nije mali. Tastatura je extra - bolju nisam imao priliku da koristim. Tasteri jesu sitni, ali ja nemam problema sa pogadjanjem tipki (premda ja nisam merodavan jer imam poprilicno male prste). Telefon ima onu foru sa senzorskim paljenjem i gasenjem pozadinskog svetla na tasterima po potrebi, a pri tome mu se menja i jacina svetla na displeju.
Molim Boga da baterija bude dobra jer mi se vec smucilo koriscenje telefona koji ne mogu ni dva dana da izguraju sa napunjenom baterijom. Kad sam ga kupio, baterija je bila 40% napunjena i deluje mi da ce sa tim kapacitetom da izgura dan ipo (treba imati u vidu da ga ja ne ispustam iz ruku). Symbian odlicno radi. Pa bar je 5 puta brzi od NOKIA E50. Telefon je utegnut i po meni, ali i po onima koju su ga videli kod mene, veoma elegantan. GPS nisam koristio jer nisam skinuo mape za Srbiju.
Sve u svemu, prvi utisci su vise nego pozitivni. A za dalje cemo videti...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

E71 je sjajna spravica. Razmišljao sam se da ga uzmem ali je izbor ipak pao na E66. Što se tiče crvenog tastera - i meni je odmah zasmetao. Pronašao sam nezvanično objašnjenje da je namerno tako urađeno da bi se skrenula pažnja na "važnost" tog tastera :? a boja je usaglašena sa crvenom postavom futrole, zatim neke teme imaju razne crvene detalje, itd. Dakle, ima i modni razlog. ;)

2,5mm-3,5mm Hamin adapter (zakrivljenja bananica) imate za 177 dinara u raznim radnjicama, ja sam ga uzeo kod Pravnog fakulteta u Beogradskoj, radnja pored banke na uglu (zaboravih ime, čudno je), tačno preko puta tramvajske stanice ka Slaviji.

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Nasao sam juce 2.5-3.5mm adapter i povezao sa creative ep630 slusalicama......(tackice su odusevljenje),zvuk je neverovatno glasan,usudjujem se da ga poredim sa n91,dakle nisam mogao da izdrzim na 100% i najvise pojacavam do 80%
prosto neverovatno :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jooooj, malocas sam bio u prodavnici i drzao ovo u rukama. Generalno utisci su mi pomeshani. Sa jedne strane odusevljenje kompaktnoscu uredjaja, a sa druge totalna kontradiktornost, pa gde je tu ekran na koji sam ja navikao? Telefon koji sam imao u ruci sam ja prvi ukljuchio (dao mi je da biram ono region i ostalo), tako da nisam nesto uzimao da ga njakam, nisam nista na njemu ni zeleo da podesavam ni nista. Medjutim, nekako mi je polako radio, i to za telefon koji nije nicime uploadovan. Moguce da je to zato sto u njemu nije bilo ni SIM kartice, ali opet ne objasnjava da u meni>tools ulazi 10-ak sekundi.
Isprobao sam i tastaturu, i za divno cudo iako sam sve vreme imao utisak da pritiskam po 2 ili vise tastera, na ekranu je bilo vrlo precizno otkucano to sto sam hteo, a trudio sam se da kuckam sto je moguce brze, cisto da vidim da li ce da mi smeta sto su tasteri sabijeni, i pozitivno sam iznenadjen.
Za kameru mogu da kazem da je vrlo brza i da ima prilicno ostru i cistu sliku. Kako je meni to nepotrebna stvar, nisam vishe od ovoga obracao paznju.
E onda sam uzeo HTC Touch Diamond u ruke... joooooooooj... jooooooooooooooooojjjjjjjjjjj..... (ovo je odusevljenje uredjajem)
Na velikoj sam muci ljudi. Ali o ovome u podforumu o poredjenju modela.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

thepace
Banned
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 01:31
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od thepace »

@miodrage vrlo interesantno to je bio i moj prvi utisak da je sporiji nego sto bi trebalo :( , ali mislim da je to vezano samo za prvo paljenje :D . Cak i sa najbitnijim instaliranim programima telefon je surovo brz i svi koji su ga drzali u ruci su se slozili da je brzi od n95 ( 8gb ) . Sto se tice baterije meni je posle prvog punjenja izdrzala 1 ceo dan + cca 19 sati . U to je ukljuceno ~25min razgovora , 15-20 min gps-a , gomila mail poruka , skidanje mail poruka na svakih sat vremena , 10ak slika kamerom ( koriscenje blica na recimo pola od njih ) + cesto drndanje telefona instaliranje softwera i sl . Sto se mene tice to su izuzetno obecavajuci rezultati narocitom s obzirom da bi baterija punim kapacitetom trebala da radi posle treceg punjenja ( valjda :) ) . Velicina ekrana je ok ako sam se ja navikao lako posle n95 8gb mogu i ovi sto su imali telefone sa manjim ekranima :D . Ovo mi je prvi telefon sa qwerty tastaturom i generalno sam se jako brzo navikao, cak posle 2 dana vec uspevam da kucam dosta toga na slepo , naravno cesto se pojavljuju greske ali verujem da mi nece trebati dugo vremena da ih svedem na minimum kako je krenulo. Sto se tice GPS-a jos nisam stavio garmina ali samo lokovanje na satelite sa nokijinim softwerom mi deluje brze neko sto je islo preko n95. Kvalitet izrade je super kao sto je vec nebrojeno puta receno svuda po internetu. Sto se tice softverskih problema recimo, windows live messenger pravi problem. Kad god udjem u live messenger odeljak u imeniku i izadjem telefon zakuca i ugasi se . Sto se tice ostalih programa sve je ok i sve radi kako bi trebalo .

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Jeste,telefon je sporiji pri prvom paljenju,mislim da nesto instalira u pozadini,ali posle je munja brz,bez konkurenata.
thepace,ajde kad razgazis bateriju javi kako stoje stvari,da uporedimo trajanje,a i ostali sa e71 neka se ukljuce.Na koliko ti je namesteno osvetljenje,jer mislim da to dosta vuce energiju...?

thepace
Banned
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 01:31
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od thepace »

Ovako.... danas sam sredio garmina cim sam izasao na ulicu upalio ga i odmah je bio nakacen na satelite :D , znaci lock on time je 2 sekunde, recimo da mi je toliko trebalo da udjem u program i pritisnem ono "i agree" :P . Sad da li su menjali gps chipset ili nesto mutili ali ovo je dosta bolje nego n95 :) . @Phantom Lord sudeci po ovome sada 2-3 dana heavy koriscenja, i sigurno 5-7 dana ako izbacim stvari vezane za transfer podataka, naravno okacicu konretna iskustva vremenom ovo su sad pretpostavke :) . Osvetljenje je def znaci na sredini. Energiju vuku odredjena cuda koja se instaliraju sa aplikacijama ( appserv , licence mngr i sl ) , to su male kolicine ali kad se nakupi sa dosta programa sto cuda moze da bude znacajno, ovo su samo moje pretpostavke nikad ih nisam proverio jer cu uvek instalirati sve sto me zanima :D . Eh da, po jakom suncu stvari se bolje vide na n95 8gb nego na e71, u pitanu su nijanse ali mi ipak bode oci. @Phantom Lord, da li ti slike kad ih gledas na telefonu izgledaju kao da nisu u 16m boja , pricam o fotkama koje si hvatao sa telefonom naravno , nisam ih prebacivao na komp jer kapiram da tamo izgledaju normalno.
edit: neke aplikacije tj igre nece da se instaliraju ( skyforce reloaded)
Nokia E71 + 8GB microSD
LG KE970 - Shine + 1GB microSD

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

aa,to mene kolje,ja volim da pojacam osvetljenje,da sija :D
Meni baterija traje 2 dana,mada je nisam ni jednom praznio do kraja nego do 3 kocke jer se plasim da mi ne nestane pre veceri.Uglavnom koristim navigaciju,wifi i organiser
Inace hladan start gps-a je ipak malo duzi,oko 3-4 minuta,ali kasnije u toku dana se pokrece za par sekundi.
Slike izgledaju na ekranu tako jer su generalno lose,kamera ima slabu osetljivost na svetlost i skoro uvek ima suma,nadam se da ce bar malo da ublaze ovo narednim verzijama firmware-a

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Meni recimo baterija traje oko 4-5 dana jer ne koristim preterano telefon. Najcesce Wi-Fi, malo razgovora i poruka i poneka igrica...
Phantom Lord, ja takodje volim jace osvetljenje, meni je na maksimumu i ne primecujem mnogo vece trosenje baterije, ali opet kazem, ne njakam cesto po telefonu, mozda zato...Mislim da nemas potrebe da telefon punis onda kada indikator pokaze 3 crtice, meni je sa jednom crticom izvukao skoro ceo dan uz minimalno koriscenje.
thepace, kod mene Sky Force Reloaded fercera bez problema, bas sam je pre neki dan skinuo i ubacio. Ako volis skrolujuce pucacine takvog tipa, probaj jos i svemirsku igricu R-Type...

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Da,da trebace mi malo vremena da se naviknem na precizan indikator baterije.Kod e61 se znalo,prva kocka traje dva dana,a ostalih sest traju jedan dan,tako da cim vidim da su nestale prve 3,odmah me hvata nervoza :-D
Sada sam prvi put malo ozbiljnije probao kameru i nisu lose macro slike,postavicu par primera u odgovarajucoj temi u kaficu ;-)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Takodje kod nivoa baterije ima i onih sistemskih programcica gde se prikazuje stanje...sad koliko je to pouzdano pitanje je, ali moze da posluzi makar kao neki priblizni orjentir...

EDIT: jos bih da dodam jednu bitnu stvar koja ulazi u dobre strane ove Nokije, a to je sam Wi-Fi modul koga svakodnevno masovno koristim gde god mogu i mogu reci da nemam reci koliko je pouzdan. Uporedjivao sam sa N95 i N95 8Gb kod kolega i koji su, blago receno, totalno brljavili u nalazenju Hotspot-a i kacenju na iste...

thepace
Banned
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 01:31
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od thepace »

ti programi koji prikazuju stanje baterije su bullsh!t :) . sto se tice baterije samo da dodam da sam ostavio ukljucenu opciju za skeniranje wlana sve vreme bio i to treba dodati u one rezultate od gore :D , znaci ne ona sa glavnog ekrana nego ona opcija skeniranja poznatih mreza sto je u meniju , mislio sam da je to ista stvar ali ispalo je da nije , doduse imao sam gore ikonicu koja je pokazivala da je ova opcija iz menija ukljucena ali tek danas sam video u uputstvu sta to znaci :D, ja sam je objasnjavao novom opcijom psiloc connecta :( . Phantom Lord , sa jednom crticom mozes da ga ostavis celu noc i jos ujutru da razgovaras 15ak minuta minimum. Videcu narednih dana da iskljucim 3g pa da onda uporedim rezultate jer mi je iskljucivanje doticnog debelo podiglo standby na n95 8gb.
Nokia E71 + 8GB microSD
LG KE970 - Shine + 1GB microSD

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

thepace napisao:ti programi koji prikazuju stanje baterije su bullsh!t :)
Pa ne bih se bas u potpunosti slozio, no dobro...rekoh da moze da posluzi kao neki priblizan orjentir, jer svaka crtica predstavlja 14%, mada kad je baterija skroz puna ipak ce prikazati 100% napunjenosti iako je stvarna vrednost 98%.
Sve ovo treba uzeti sa rezervom, ali na koji drugi nacin biste mogli priblizno odrediti koliko jos energije imate u bateriji...?!

Nelexije
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 09. Mar 2007. 15:47

Post od Nelexije »

Bateriju sam do sada punio jedan put, telefon non stop drndam i vec 3 dana traju, a mislim da ce trajati vise od 4 dana.

Odgovori