Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
bpositive
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 16:35

Post od bpositive »

Sve je ovo super samo i dalje mslim da je za ovakve egzibicije 1200 mAh malo. Jedino ako nisu smislisli nešto revolucionarno u pogledu potrošnje... e to bi bilo stvarno super... inače baterija ima da traje 1 dan max... Npr. USB flash memorija zahteva 100 mA a kada priključim E52 na komp (u USB modu) prikazuje da tel zahteva 500 mA... pa računajte koliko će bateriju N8 da košta priključivanje USB mem a koliko drugog telefona...

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

jagoda napisao:Sensei,
Sumnjam da ćeš to moći zbog napajanja. Možda ako eksterni hdd ima posebno napajanje.
Napaja se preko usb-a, ali naravno postoji i poseban ulaz za adapter ukoliko je potrebno dodatno napajanje.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ako bude losa autonoija baterije onda ce se povecati prodaja Nokia Extra Power DC-11 i svi ce biti zadovoljni. :)
A kombinacija WD Passport i N8 su, izgleda, dobitna kombinacija za neka putovanja, letovanja... :)

jagoda
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 05. Dec 2009. 20:01
Lokacija: jagodina
Kontakt:

Post od jagoda »

Kada se prikači eksterno napajanje onda taj HDD vuče struju koliko i USB flash. Tako bi trebalo da proradi. Ostaje pitanje, ako proradi, koliko će mu vremena trebati da iscrpi bateriju na telefonu?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Sjajna funkcionalnost OS-a nema sta.Sto se tice pretrazivanja interneta,sve funkcije koje ima novi android ima i symbian 3.Posebno mi se svidja opcija biranja alubma u plejeru po cover-ima,a multitouch je bas gotivna funkcija.Bice ovaj symbian super OS. :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Samsung S8,Sennheiser CX300 II

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Jeeee, Nokia ima Cover Flow 4 godine posle iPhone-a! :disgust:
(Btw, Symbian ^3 mozda jeste funkcionalan, ali deluje toliko zastarelo, i laguje, da se sloboodno moze reci da je Nokia izgubila bitku sa Androidom i iOS-om....Davno). Zato su i stavili 12 MP senzor, da imaju barem nesto sto nije rasprostranjeno kod konkurencije, ali je nazalost to stvar koja nam najmanje treba. :?
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

vuchko987, "barem nesto sto nije rasprostranjeno kod konkurencije" ?!
Znaci citac usb-a(sto nijedan drugi telefon nema), hdmi izlaz, 12mp + xenon, hd video zapis + led, aluminijumska maska, pa i fabricka podrska za DivX...to su sve standardne stvari kod telefona drugih proizvodjaca?
Telefon mozda jeste malo zakasnio sa izlaskom na trziste ali ce definitivno oduvati konkurenciju, jer je realno daleko ispred nje!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Moguce je da sw cepka zato sto to jos nije finalna verzija i treba da se doradi. Svakako N8 treba da izadje u trecem kvartalu, tako da do kraja septembra imaju dosta vremena da istrebe softverske bubice.
Sto se tice kamere; ne istice 8-icu samo 12 mpx od konkurencije, vec postoje drugi zanimljivi foto elementi, a to su: F2.8, snimanje HD kvalitetom i ovaj ugradjeni objektiv se moze smatrati sirokougaonim, jer pocinje od 28 mm.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Realno neće oduvati konkurenciju jer malo ljudi želi više da kupi Nokia high end telefon. Android korisnici neće kupiti Nokiu, iPhone korisnici neće kupiti Nokiu, WinMo korisnici neće kupiti Nokiu. Te stvari koje si nabrojao su bitne, ali većina ljudi želi lep GUI koji je i funkcionalan i jednostavan za upotrebu (iPhone je dokaz toga). Voleo bi i ja da ponovo kupim Nokiu ali za mene trenutno ništa zanimljivo ne nude.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

telep, a odakle tebi informacija da android i phhone kupci nece kupiti ovu Nokia-u? U nekoj od proslih tema meni si rekao da sam subjektivan. Razmisli malo ko je subjektivan, a ko koliko toliko objektivan.
Kako cu posedovati ovaj telefon za nekih godinu dana kada se cena koliko toliko smiri, jao zlo. Posle ovoga ne znam sta bi moglo da me odusevi toliko. telefon ima bukvalno sve, osim hardverske tastature sto covek pozeleti moze...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pa nisam mislio na one kupce symbiana u Srbiji mislio sam na globalnom nivou, zato što oni koji koriste iPhone ili Android vole jednostavan UI (a ovaj symbian izgleda isto onako kao i prethodni), koliko uopšte Nokia prodaje high end telefona, koji im je zadnji hit a da je skuplji od 200 eura? Mene zanima šta će biti sa aplikacijama hoće podržavati stare ili će se morati pisati nove (po meni bolja opcija).
Poslednja izmena od telep u Sub, 12. Jun 2010. 00:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

telep, slazem se da ce korisnici drugih platformi vecinom ostati na njima(naravno ukrasce Nokia i dio njih), ali se nikako ne slazem da malo ljudi zeli da kupi Nokia high end telefon! Tome u prilog govore podaci sa trzista i udeo u prodaji, koji jeste opao ali i dalje ubjedljivo najprodavaniji smartphone-ovi su Nokijini!
Evo i podataka za 2009 godinu u kojoj Nokia i nije imala neke "ekstra" modele:
Slika

Izvor: http://www.a4aapl.com/2010/02/apple-iph ... lling.html
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

A sada mi iz te pite izvuci telefone koji koštaju 300+ eura ? Ne računam one Nokie od 100 eura koje se u inostranstvu dele džaba.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Nesto i ne znam nove smartphone-ove od 100e ali svakako da ovaj udeo nisu uzeli samo najskupljim modelima.
Moja poenta je bila da itekako ima korisnika koji su zainteresovani za N8, jer bez obzira na sve taj OS i taj brend su i dalje najprodavaniji u svijetu.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pa to sam i hteo da kažem da ovaj telefon (koji će biti 450 eura) pripada high end klasi a Nokia tu u poslednje vreme ne prodaje telefone. Nije loš telefon ali osim kamere već danas na tržištu ima mnogo boljih telefona.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

telep, druze zasto to moraju biti telefoni od 300+ eura?
Verovatno je u razmatranje uzeta i prodaja, uslovno receno, starijih Nokiinih smart modela.
Oni od 300+ eura mogu biti modeli iz E serije, pa po neki komad N900.
Nokia moze da drzi veliki deo smart trzista, jer ima veci izbor u tim vodama do Apple ima samo iPhone. HTC je cele godine belezio istorijski uspeh, sami su to izjavili, a vidimo i sami da polako povecavaju svoju ponudu.
Verujem da ce biti dosta promena na statistickoj piti (kao sto kaze telep :D ) za 2010 godinu.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

telep, hoces da kazes da symbian ima slozen tj. komplikovan UI? Ja bas mislim suprotno da je sve nekako prosto sto se meni i najvise svidja.
Lepo su ti u proslim postovima rekli da nije samo kamera inovativna na ovom telefonu koji je za sada presisao konkurenciju.

Odgovori