Nokia 6220 classic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Zuzobone, posto vidim da ne razumes sta te dostaje pita, objasnicu ti. Tema je ustvari arhiva kao zip/rar koja sadrzi wallpaper, ikonice za temu i ostalo i on je raspakuje u sistemskom delu. Taj sat odn. wallpaper cim je animiran, moze da bude gif, svg ili swf.
Nokia Lumia 630

Zuzobone
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 30. Jan 2010. 22:49
Lokacija: Pozega

Post od Zuzobone »

Kako ja to najednostavnije da proverim,pa cu napisati koji je format?Je li moze na telefonu ili na PC-u?

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Imam problem sa instalacijom PC Suite. Instalirao sam Win 7 x64, zatim sam skinuo verziju koja mi treba, instalirao, sve ok ali kada hocu da povezem 6220c i PC (click here to conect a phone) da se prepoznaju preko kabla jednostavno mi neda sledeci korak da izvrsi search tj pre toga izbaci prozor sa Get Connected - Troubleshoot.
Ovaj problem nisam nikada pre imao na XP, probao sam drugi USB i opet isti problem na mobu mi je podeseno PC suite za USB konekciju.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Jel ima bilo ko kavku ideju sta se ovde odigralo? :unsure:

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Otisao sam ovde: http://europe.nokia.com/support/downloa ... d-download
Gde i pise da je kompatibilno sa Win 7 x64. Danas sam opet probao da reinstaliram i probao sam rezervni fon 6131 i isti problem :cry: + drugi kabel je u pitanju, mada nisam ni sumljao na kabel jer sam par dana pre reinstalacije koristio PC suite na XP-eu. Neka nekopatibilnost postoji....

Taj program je nesto sasvim drugo od PC suite? Probacu ga sutra pa javljam.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

shocky, da program je razlicit od PC suite ali to je mojom greskom stavljeno (pogresan link) i to tebi ne treba. Pusticu ti PP sa nekim savetima kako da se instalira sute na 7-icu.

ulinsky
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 20:32

Post od ulinsky »

Ovako,zanima me da li je ko imao ovaj telefon i kakva su iskustva?Koja se mem. kartica stavlja u njega?Još nešto,čuo sam ima Symbioan verziju 9.3,a ja sam na jednom sajtu vidjeo programe,igre i ostalo ali piše Symbian 9.4,da li će to moći raditi na Symbian 9.3?
I naravno koliko je para?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Иде micro sd картица у 6220с.
Постоји много програма,игрица,тема за њега тако да не бринеш.
Јако добар телефон само му је квалитет израде дискутабилан.Виђао сам и утегнуте и оне који шкрипе и пуцкетају као кинеска играчка.
Слобода или смрт

ulinsky
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 20:32

Post od ulinsky »

Ja sam cuo da je telefon jako izdržljiv !?
Kolika mu je cijena? :D :D :D
I da li radi GPS na tome telefonu ili ću morati plaćati..ukratko..postoji li piratski način da ne plaćam?

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Telefon jeste izdrzljiv ali naleti se i na neke krdzave primerke, kao i kod svake modela ili neke druge robe. Mnogi imaju problema sa guljenjem N82 ja takvih problema nemam.
Cena novog je oko 150-160e u oglasima, a polovn su oko 120-130e. Sve zavisi od stanja telefona kao i trzista gde se kupuje (odnos ponude i traznje).
Radi GPS i nece ti skidati kredit ili naduvavati racun. Mape mozes legalno kupiti, a za sve ostalo Google je resenje.
O pirateriji je zabranjeno pisati na ovom forumu.

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

cini mi se da sam cuo za mape da se mogu preuzeti potpuno besplatno...da je nokia dozvolila i da ne kosta nista, naravno za program maps, onaj standardni uz telefon sto ide :)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

kostadin, mape mogu naravno da se preuzmu, mogle su i ranije. ja sam skidao na e50 uz pomoc Nokia map loadera. sada i da ih skine nece mu mnogo pomoci jer je pokrivenost ravna nuli.
ulinsky, googlaj malo, resenje je tu negde.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Kada povezem fon preko Nokia PC suite, odem u File manager, odaberem svoj folder u kojem hocu da copy/pastujem .txt fajlove jednostavno mi neda. Bilo koji drugi fajl da: ikonicu, folder itd. Prvo prvijavi da file nece moci da se procita a zatim odbija da kopira. Kada ubacim isti taj fajl u polje na main screen-u PC suita onda ubaci na e:\others\ (kartici) i tamo je i bez problema ga citam. Ok, nije ni ovo tolki problem da ovako koristim ali je malo zezanja a mozda je nesto na brzinu da se podesi. Moguce da ima neka fora zbog Win 7 (x64) koji koristim.

Dzanas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 15. Mar 2010. 20:01

Post od Dzanas »

E odma da kazem izvinjavam se ako se je vec neko pisao o ovome. Danas sam uzeo polovan telefon i od kad sam ga upalio treperi mi pisamce kao da mi je pun inbox a nemam skoro nista poruka ni na fonu ni na kartici. Da li imate ideju sta bi moglo biti? Hvala unapred

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Dzanas, neka poruka koju nisi pročitao ?
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Dzanas, pronadji ooruke na SIM kartici.. Obicno se ovo desava ako imas tamo neke zaostale poruke.. Sad kad je kartica u novom tel on ih vidi kao neprocitane.. Kad ih nadjes, ako ti ne trebaju, obrisi ih.. Trebalo bi da ti se tada izgubi to treperece pisamce.. :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dzanas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 15. Mar 2010. 20:01

Post od Dzanas »

Pre 6220 sam koristio 6100 ( ima se moze se (: ) i tamo nije pokazivalo da imam neotvorenu poruku. Samo sam vratio SIM u njega, obrisao ceo inbox i sent, vratio karticu u 6220 i vidi cuda sve oke :blinky: :D Hvala vam :roll:

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

da li je neko od vlasnika ovog telefona menjao masku ili bar neki njen deo? trebao bi mi prednji panel tj plastika iznad ekrana, izgrebao sam je kljucevima od auta... iskustva?
::luv phonez::

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

djoxie, moras menjati komplatan prednji panel,ne moze samo ekran to jje veoma lako zameniti otkacis zabice,samo ne ove donje (svi ih lome jer je nemoguce da se izvade) Pofom samo slidujes masku od gore prema dole to je to ;-)

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

Dostaje, jel znas mozda koliko bi to moglo da kosta? naravno, da je originalna varijanta a ne neki fals
::luv phonez::

Odgovori