Nokia 6220 classic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

djoxie, ja sam menjao maskicu na mom, veoma je prosto, a imas i razlicite tutorijale na netu. Ne moras menjati ceo predni deo, vec samo deo gde je plastika koja pokriva display i ona crna ispod i iznad iste. Cena A klase maskice je bila oko 15 eura cini mi se, a razliku izmedju nje i originala ne mozes da provalis.

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

djoxie, cene imas u bg od 600 kinti do 1000 (Aklasa) ali su ocaj makar po meni mnogo se brze gule itd ;-) moj topao savet original za 2000 din mozda moze i manje na crno :-) Mislim da sam video cak za 1500 u vakumirajnoj kesici kod nekog lika,ali ne znam dal je original,na oko deluje bruka... :-)

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

e pa hvala vam, ja sam iz ns pa cu se raspitati po ovim malo ozbiljnijim shopovima ko bi to mogao da odradi. hvala i Dostaje, i jerkann, -u
::luv phonez::

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

djoxie, nema na cemu... pa sigurno dolazis nekad u Bg ako dodjes imas dosta radnji sa maskama,mada imate dole u prolazu kod new arka radnji dosta sa maskama... ;-)

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Imam ovaj fon. Desava mi se sledece. SAMO kada posaljem na 065 moje devojke nece da mi stigne izvestaj. Uvek mi stoji pending. Bilo kome drugom da posaljem tj bile to sve mreze MTS-a ili VIP-a ili Telekoma stigne mi report. Takodje kada ona meni posalje stigne i njoj report. Probao sam da joj posaljem sa mog drugog broja i odma mi stigne izvestaj. Pokusao sam da je obrisem iz imenika pa ponovo iz pocetka da upisem ali nije ni to pomoglo.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

shocky, pa jedno sto mi pada napad jeste da odradis hard reset. Odradi pre toga back up imenika, ali njen broj izbrisi. Zatim odradi pa ga ponovo ubaci.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

To sam i uradio nedavno (ni 10dana nema). Mada su podaci vraceni iz backupa gde je bio i njen broj.Zatim sam ga i flasovao u zadnju verziju. Mislim, to sam uradio zbog drugih razloga.
Ranije sam imao i problem da nikako nije hteo jedan broj da memorise. Kad god mi stigne poruka ili poziv sa tog broja uvek je samo pisao broj a nikako dodeljeno ime za taj broj.

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

drugari caos ;), uzeo sam fon od druga za nekih smesnih 40 evra, pa bi trebao da uradim neke 2 stavke za telefon:
1. da promenim masku na njemu (celu predju stranu) tastatura je aut, mora jace da se pritisne da bo odradila svoje :D, a malo je izgreban ovaj deo ekrana, pa da zamenim celu masku, pa koliko kosta maska sto bliza originalu?

2. treba da ga otkljucam sa telenor mreze :P znaci kako i sta treba da uradim, ima sw verzije 05.15 i datum softvera je 30-april-2009 :Pznam da cete reci da treba da samo citam po temama i nacicu uputstva, ali nmg sada u obavezama sam, ide slava, nisam uplatio internet za sebe x) i tako :D pa ako npr. mozete da mi uputite adrese od tih tema kako i sta molim vas, a nekako osecam da bih posle mogao da ga prodam za 70-80 evra minimalno :)

puno vam hvala unapred ;)
KISS ME I AM 93

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Ne znam za masku, to proveri u nekoj radnji, otključavanje moraš u servisu, ne može iz kućne radnosti.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

sve te ukupno izadje oko 30e,mozda i manje,maske su ok,ako naletis na A klasu,koja je maltene identicna originalu sem smrljave tastature,koja je ocajna,a otklucavanje je oko 10e

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

Resničanin, aj je meni prodas za 45e nit hleb jeo nit hleb mirisao dobijes 5 e :-DDDD

Tuturutu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 08. Dec 2007. 08:07
Lokacija: Apatin
Kontakt:

Post od Tuturutu »

Pozdrav. Imam jedan problem sa ovim telefonom. Naime, dugme za slikanje (sa strane telefona) mi ne radi kada trebam da slikam, dok kad prebacim na snimanje ono normalno radi. Ne znam da li je problem u nekim opcijama ili nesto drugo, to sam primetio nakon sto mi je telefon stigao iz servisa. Samo sam pokusao resiti sa vracanjem na fabricko podesavanje ali sve isto. Ako moze pomoc, hvala vam.
Bolje biti mrtav pijan nego mrtav trezan

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Tuturutu, To bi dugme trebalo da svijetli kada je ONLINE... mislim kad je u funkciji... da li ti svijetli kad slikas ?! Jedino sto mi pada na pamet je da provjers kontakte... Odnosno, da rasklopis telefon i pogledas kod tog dugmeta kontakte:D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Tuturutu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 08. Dec 2007. 08:07
Lokacija: Apatin
Kontakt:

Post od Tuturutu »

Da svetli. Kontakt nije sigurno jer radi kad trebam da snimam ali ne i kad slikam, a za obe funkcije koristim to isto dugme. Zato mi nista nije jasno :unsure:
Bolje biti mrtav pijan nego mrtav trezan

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ajd probaj hard reset,pa javi sta se desava,znaci do dugmeta nije,100% se zablentavio tel..
pa javljaj rezultate

Tuturutu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 08. Dec 2007. 08:07
Lokacija: Apatin
Kontakt:

Post od Tuturutu »

Kako ide hard reset? *#7370#? Ako na to mislis onda sam to uradio i nema promene. u servisu mi je spominjao flesovanje fona...
Bolje biti mrtav pijan nego mrtav trezan

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

A jesi li probao ono sa zelena tipka, pa zvezdica... Zaboravih koje sve tipke se koriste za takvu vrstu reseta, ali pogledaj... Imaju neke 4 tipke, ali da me ubijes zaboravio sam koje ! Potrazi na forumu, sigurno ima :D
probaj i ovo da uradis
- "Full" Reset: hold "Volume Down + Camera Key + Menu Key" and press power button until your phone shake (Warning! Will remove some apps permanently like Ovi Store and Qt!)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

zelena slusalica,3 i * i onda taster paljenja....
ako ovaj ne uspe onda se javi pa cemo ti kazemo kako da ustedis 1000din! 8)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

skar, e tako brate :D Sad cu da ga zapisem negdje gdje ga necu moci izbrisati :D Ima da mi na kompu na ekranu stoji :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ma brate i meni se desava da zaboravim ponekad te kodove,posebno one za samsung i se... :uhuh:
nego danas sam poredio kamere na Desire i 6220,i sta mislis ko je koga oduvao :oops: :oops:

Odgovori