Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pošto je konstatovano da će oduvati konkurenciju (smešna konstatacija jer će ih iPhone sve oduvati zajedno) ja sam hteo da mi pokažu koji je to Nokia telefon u poslednjih godinu dana iz high klase bio ekstra popularan. Ne mrzim ja Nokiu samo želim da već jednom naprave odličan moderan OS.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

E71 je bio i jos uvek extra popularan, ali on se ne moze porediti sa "Eplovim ajfonom". :wink:

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

telep, vesto izbegavas konkurenciju. slazem se sa tobom da nijedan model u poslednjih godinu dana nije oduvao konkurenciju, ali nisu ni zaostali za istom. Niko ne kaze da mrzis Nokia-u niti je to tema ovde vec pricamo o stvarno barem na papiru savrsenom telefonu. Ja jedva cekam dan kada ce biti barem 10-ak modela sa ovakvim harverom i mogucnostima, a da izgled ili OS daju konacnu odluku za kupovinu.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ne razumemo se, mada je nebitno želim im uspeha sa novim modelom,. Pošto smo skrenuli sa teme, jel zna neko kakvo će biti stanje sa aplikacijama?
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ja do sada nisam nasao tacnu informaciju da li ce podrzavat iprograme za S60v5, ali na zvanicnoj prezentaciji N8-ice pise da ce se programi skidati sa OVI-ja. Samo ne detaljisu, da li ce to biti novi programi ili ovi za v5.
Turn your Nokia N8 into a tool for showing off, having fun and being creative. In Ovi Store you'll find thousands of different applications to constantly upgrade and improve your device. Download apps, games and videos. The possibilities to make your phone smarter, more useful and simply more fun are endless.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Na Nokia blogu su konacno poceli da daju odgovore na pitanja u vezi N8 pa tamo mozete saznati sve detalje koji vas interesuju.
Evo nekih meni zanimljjivih odgovora:
Nokia Esa:
USB OTG: We'll have an adapter inbox to connect your USB memory sticks & hard drives. There's obviously a power limitation that N8 can supply so some of the bigger hard drives need an external power supply
Nokia Esa:
You can copy big files from hard drives without PC. There is one limitation with the filesizes; max is 4GB, it comes from FAT32 system.
Nokia Esa:
Flash Lite 4 comes with compatibility to Flash 10 video
Nokia Esa:
@ Ani: we've improved our HW eating less battery and I believe it's a great improvement with 1200mAh battery
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Ovaj telefon je svakako funkcionalniji i od iPhone -a koji ima bezbroj ogranicenja (bluetooth, video call wifi only, etc) i androida (mada se ovaj opasno razvija)... Ali Symbian UI je jednostavno smesan kad se poredi sa ovim platformama. Mogu da napakuju super hardver i kojekakve novotarije, sta to vredi kad sve laguje, nije optimizirano, dizajn je katastrofa (ovo su sve stvari po kojima je nokia poznata). I najsmesnije mi je kad neko nazove n8 kao iPhone killer. Cemu uopste poredjenje sa iPhone-om, koji je na poslednjem mestu telefon, a pre svega eye-candy multimedia internet device, dok ce nokia na prvom mestu uvek biti telefon, a sve ostalo ce biti nabudzeno i radice "relativno ok". Da se razumemo, ne hvalim apple (imao sam iphone, i smorio me je, i mrzim appleovu politiku "izmislicemo toplu vodu i nazvacemo je iVoda") ali bi od apple-a svi trebalo da uce kako plasirati proizvod na mass-market (smoreni nokia developer koji 10 minuta video klipa razglaba o uredjaju svakako nije pravi put).
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Evo jos par interesantnih odgovora Nokia tima:
A: Nokia Esa: @FoneArena: yep, camera is stunning. It starts from the sensor, bigger the sensor, brighter shots :) I checked few 300-400€ pocket cameras and they had smaller sensors ;)
A: Nokia Esa: @zeem The covers are made out of aluminium and the colors come with anodization process. It seems to resist the scratches by nature. I bet nothing is 100%
A: Nokia Esa: you’ll gona love the new aluminium when get hold on the device :)
A: Nokia Maija: @zeem35, the device user memory is 145MB and the Nokia N8 has 256MB RAM, improved with dynamic data management, which means great user experience
A: Nokia Maija: @sergejs: there is no camera cover. The materials are highly scratch resistant, and also, we wanted to make the use of many social applications as seamless as possible
Q: mack005: is it a ARM-11 680MHz processor?

A: Nokia Esa: @mack005 yep, that’s the processor, plus we got the grapchics accelerator next to it. Getting great speeds with that combination. Some screens are running already now at 60fps
Ustvari evo vam link pa sami citajte :)
Blog: http://blogs.nokia.com/nseries/2010/04/ ... a-session/

"Summary" pitanja i odgovora sa bloga: http://mobileinfo.nomadsnirvana.com/201 ... -a-session
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Za one koji se loze na ovaj fontel:

http://www.youtube.com/watch?v=pQ-5WAcj6o0
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »


telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Treba mnogo da porade na sistemu, na ovim video snimcima sve jako ali jako laguje (pogotovo homescreen).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »


kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Je l' se meni cini, ili je neverovatno spor? Na svakom klipu koji sam pogledao je bas usporen. Cudi me da nisu jaci procesor stavili.
Nokia E71... Elegant, but deadly

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pa to je jos probna verzija,fercerace on lepo,nisu ludi oni da nisu prgoverili njegove mogucnosti sa po meni dovoljno jakim procesorom.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

dal je moguce da se baterija ne moze promeniti???? :o :blinky: :shock:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »


LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

По њима је 256М рама мало, шта кажу за 128МБ :lol:
Дефинитивно нокија мора да уради нешто попут СЕ-а, тј да направи тотални заокрет ако мисли да доминира и даље.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

256 rama je za symbian sasvim dovoljno. Samo nek dodje on na trziste pa ce kupci reci svoje.
Mislim da dobar deo korisnika nece primetiti da je na nekim drugim telefonima ekran malo bolji ili je malo sporiji sta vec. Najvise me brine cena, ali videcemo. Iskreno se nadam da ce na trzistu proci kao n97 kako bi mu brzo pala cena i ja ga kupio.

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

jerkann, MIslim da ce n9 biti naslednik n97... No ne verujem da ce lose proci kao i sam n97 ps narucio sam ga iz inostranstva daleko ce biti jeftiniji nego kod nas :-)))) ocekujem ga tek u januaru kod mene :-) Ali po veoma povoljnoj ceni cu ga dobiti :-) Samo se iskerno nadam da cu moci bat da menjam jer ja telefone ne stedim i spucam mnogo sati razgovora godisnje :-)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Videcemo kako ce proci poslednji trzaj Symbian-a, ne ocekujem bas previse al' ajde. Dobro je sto ima bar nekih osvezenja, ovaj USB OTG i HDMI. Nadajmo se da ce MeeGo popraviti stvari sto se svega tice.

Odgovori