Nokia C7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Prijatelj moj kupio c7 zakljucan na t-mobile bas poviljno za 155 eu. Da ga otkljuca i zaokruzi na oko 200 bice bas povoljna cena.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, evo mislim da je kod nas u BL otkljucavanje oko 30-ak Eurica... A iskreno, to je superjeftino za taj telefon :) Dobra stvar :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Evo interesantnog rešenja kako rešiti problem sa close-up fotografijama prilikom korišćenja EDOF kamera:

http://www.allaboutsymbian.com/reviews/ ... ose_up.php

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

znemanja, jako lijepo... Sad znam. Treba da isjecem dno od pepeljare i uklopim ga i rijesio sam stvar sa nedostatkom AF-a na telefonima ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

najbolje je nekom uzmi od naocara,pod uslovom da ima -12 dioptruju pa napravi pravi pravcati snajper :)
boze,sto nam ova nokia radi !!!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ma nesto se tu mucka a zbog cega neznam. Ranije je skoro svaki n-serija telefon imao Carl Zeiss optiku i autofocus a sad na ^3 samo N8.
:cry: Isto je i za stereo zvucnike :cry:
A mono blok na ^3 kad li ce pa to da bidne Slika

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

skar, nevjerovatno je da cu uskoro za NOKIA-u morati kao za auto da kupujem rezervne dijelove ili cu kupovati dodatnu opremu!
deksicom, pa to ti je... Kako najlakse zaraditi pare ?! Kupovinom dodatne opreme :) A sad, garantujem da ta stvarcica nije ispod 20 Eur :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

neverovatno koliko je to debilno resenje,pa ok ne mora da ima 8mpx,svako ko se imalo razume,zna da nije bitno koliko MPX ima kamera,vec socivo..
kolega mi ima x6,koja sa svojim 5px dobro sije c7,o makro modu ne smem da pricam :P :P
zar nije bolje da je imala 5px sa autofokusom,i resen problem
najbolje je da cu sad da kupim mini mikroskop i da ga montiram na telefon...glupost

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

i ja sam dosta razmisljao o kupovini C7 jer je stvarno slicna N8-ici ali taj auto-fokus mi je bas zasmetao... :dry: :dry: :dry:

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Post od RandjaPO »

luca, auto-fokus i optika,jer koliko znam ovo je neka niskobudzetna Samsungova optika a ne Carl Zeiss...

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

skar, i ja sam za to... Volio bih da je kamera 5MPx i da je jos bolja optika uradjena ili Xenon flash ili nekakav tip nadogradnje odradili, a ne ovo ( ne znam da li sam bio jasan )... Bice kupovati dodatnu opremu... Moracu od strica sa lovacke puske da skinem snajper i "natakarim" na telefon :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ma daj da se razumemo,telefon nosim i koristim i kao kameru(foto i video) i kao mp3 i navigaciju,da nije tako kupio bi 1800 :D
meni je kamera jako bitna,C7 mi se svijda i po dizajnu i kvalitetu,i OS,samo koliko vidim i one imaju velikih problema sa f.chipom,kao i ostale nove nokie. :uhuh: :uhuh:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

skar, apsolutno se slazem. Svi nosimo telefon i radi kamere i radi GPS i svih drugih mogucnosti koje "moderni" mobilni nudi... Nego, evo sad vidim mobilni koji sluzi samo za zvanje :)
Znaci, nema slanja SMS-a, mail-a, a o kameri da ne pricam :) Vjerujem da ce mi to biti budi telefon... Naravno uz malo sarkazma ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Ivkemon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2011. 01:05

Post od Ivkemon »

pozz svima, ja sam pre 2-3 dana postao ponosni vlasnik "za sada" nokie C7 i jako mi se svidja, i oblik i opcije, malo mi je krivo sto nema autofokus kao prethodna nokia (5610XM) ali dobro, to mu je sto mu je. Za ovih 2-3 dana sam isprovalio mnogo stvari ali nisam isprovalio kako se brisu teme jer ima neke koje bih obrisao (fabricke) i ubacio a kasnije mozda i njih izbrisao. Ne bih voleo da ubacujem mnogo thema a da nemogu da ih izbrisem, pa ako neko zna kako, zamolio bih ga da objasni jer sam trazio na google i tamo pise za uninstall aplikacija i za install thema a nigde nisam nasao kako se brisu. Hvala vam unapred na odgovoru

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Ivkemon, teme uninstaliras na isti nacin kao i svaki program na symbianu settings/app menager/installed apps
fabricke teme ne mozes uninstalirati (nisam 100% siguran za s^3 jer se nisam mnogo igrao s njim ali ne verujem da je to promenjeno)

Ivkemon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2011. 01:05

Post od Ivkemon »

@snenad, hvala ti mnogo na pomoci, uspelo je na 2 theme koje sam zeleo da obrisem. I jos samo jedno pitanje (za sada), sta znaci ikonica soljice od kafe (ili barem meni tako lici) pored imena nekog fajla (u ovom slucaju pored thema koje sam zeleo da obrisem)?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ivkemon, koje si teme obrisao fabricke ili neke koje si ti instalirao. Ta soljica kafe ti je oznaka za java aplikacije, ima nekih tema koje su pisane ili ih telefon vidi kao java aplikacije.

dejan92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Uto, 08. Feb 2011. 11:46

Post od dejan92 »

Zna li iko zasto kada iskpocam usb kabl, telefon kao da se ugasi (pocne se ucitavati spb mobile shell, pise garmin detected, izgubim neke precice itd.).
Da li hard reset brise aplikacije koje su preinstalirane na telefonu (ovi store, maps, rjecnik itd).
Nokia C7

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

dejan92, zato sto ti te app rade u pozadini i "zderu bateriju"... Za drugo pitanje ne znam, ali mislim da brise ovi store i maps ( sa ovija )... Vjerujem da sve app koje su instalirane se brisu, odnosno vraca se na fabricke postavke mob ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ivkemon, to sto stoji npr. pored teme ili pored neke aplikacije sto izgleda kao soljica kafe je ustvari znak da je taj odredjeni file instaliran na mass memory. :)

dejan92, ja sam uradio prije neki dan hard reset na svojoj N8 i ostao je ovi store, kao i program ovi maps i svi programi koji su bili preinstalirani u telefonu ali mape su obrisane kao i sve ostale stvari sa memorije telefona i masivne memorije. :)

Odgovori