Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Post od markog »

Hahahahahaha "PROVERENI ORIGINALI". :lol:
Ko nece da trazi programe/teme/igre po netu neka pljune 1k din.

@tema
N73 ima 45MB memorije na telefonu, meni pise da je zauzeto 24MB???
Da li se nekako mogu obrisati mape ("Maps"), ionako ne rade, instalirane su zajedno za novim firmverom?

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

Nokia maps rade odlicno ako skines sa neta mape za zeljenu zemlju. Skinuo sam probno Srbiju i Crnu Goru i nije lose, moze da se koristi kao plan grada, naravno, ulice su oznacene samo u vecim gradovima.

Neekoll@89
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 22. Sep 2007. 15:56

Post od Neekoll@89 »

Moj prijatelj ima nokiu n73 i ima jedan problem...kupio je fon pre 3-4 meseca...nije mu se svideo kako
radi,stalno je imao bagove i odneo je kod jednog coveka da mu fleshuje...posle flesha kad je doneo fon kuci i kad je ukucao imei kod izbacilo mu 123456789?(sa znakom pitanja na kraju) takav neki kod i fon mu se restartuje na svakih pola sata...probao je na razna mesta jos da ga fleshuje,ali bez uspeha.....nije mi jasno u cemu je problem... :shock:
Ljudi sta sam ja izgubio pare na telefone...le le...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Flesovanje koje je poslo pogresnim putem,jer je promena IMEI-a na series60 Nokiama najnovije generacije do skoro bila nemoguca za odraditi namerno,i meni se to jednom desilo na N70 kad sam je flesovao preko NSU-a,ponovno flesovanje je resilo problem pa ce i njemu!
Pozdrav 8)

sssikisss
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 247
Pridružio se: Pon, 27. Mar 2006. 14:04
Lokacija: Beograd

Post od sssikisss »

Ljudi da li neko jos ima ovaj problem-imam najnoviji softver 4.0735.3.0.2(pre par dana sam ga ubacio) i uopste mi ne prepoznaje neke melodije (fabricke) alarma,govori mi da format nije podrzan,sa starim softverom je sve bilo ok.? :? :unsure: :uhuh:

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Post od markog »

markog napisao: N73 ima 45MB memorije na telefonu, meni pise da je zauzeto 24MB???
Sad mi je zauzeto 44MB??? :o Da li se nekako moze videti sta mi zauzima toliko memorije? Slike, muzika, igre i sl. su mi na memorijskoj. Nije mi jasno sta je pojelo toliku memoriju, da nije mozda virus? :blinky:
EDIT
Sredjeno.
Sigurno se Temp folder napunio, sad je opet 24. :oops:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ja kada sam ubacio novi softver u telefon mi je prikazalo da imamo slobodno nekih 38MB od mogucih 44MB, tj. od kad sam presao na v4 softvera. Na starom TIM-ovom sofveru je pisalo da imam sve slobodno. Ne znam zasto pojede te MB sa ovim novijim softverima. :? :? :?

makish
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Čet, 26. Okt 2006. 11:33

Post od makish »

dali je tacno da sa novim softverom ide i A2DP adapter i dali dok je ukljucen bt sveti plavi indikator?

koji softver je bolji MusicEDITION ili obicni?

chega
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 16. Nov 2007. 20:33

Post od chega »

Naslov: Pomoc
Kupio sam nokiu n73,do sada sam imao nokiu 6233.
Hocu da namestim da me budi a ne umem ili nema budilnik za svaki dan u nedelji.
Da li na njoj moze da se namesti da automacki snima na memorisku karticu i kako jer vece fajlove preko blututa nece da mi primi, kaze nema mesta.
Unapred zahvalan na pomoci

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

makish, ne dobijas nikakav adapter, vec dobijas podrsku za A2DP a to je prenos stereo zvuka na bluetooth slusalice a plavi indikator ne svijetli zbog bluetooth-a vec zato sto kada ti je ukljucen "sleep mode" onda se ekran nakon nekog vremena ugasi i svijetli plava lampica kao znak da je fon upaljen. Nisam imao iskustva sa ME ali meni je obicni softver update-ovan i vise nego odlican.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

@chega:
Aj keve ti procitaj malo temu od pocetka,sve to moze da se sredi ali je vec VISE PUTA pisano o tome i glupo je da sad specijalno za tebe to ponavljamo!
Pozdrav 8)

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

chega moze da se namesti da ti poruke idu na memorijsku karticu, i to udjes u poruke pa onda settings pa valjda other pa tu onda imas memory in use pa namestis memory card, nema budilnik za svaki dan u nedelji nego moras snimiti odredjeni program koji to moze.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

@janka_88 jel sam ja to dobro razumeo da se ubacivanjem novog sf dobija podrska za a2dp?Posto sam dobio za rodjendan stereo bluetooth slusalice... :D :D

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

yamaha-tzr50, naravno da se dobija podrska za A2DP sa verzijama softvera koje pocinju sa 4.
:) :) :) :)

Mijalko R.
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 09:12

Post od Mijalko R. »

Pozdrav svima!

Citao sam da se i kod nas pojavila Transcend MiniSD kartica od 4GB, pa me zanima da li je neko probao da li radi na N73. Ako radi, cini mi se da je to mnogo bolja varijanta nego da se uzme npr. N91 od 4GB. Mislim da bi mi tih 4GB bilo taman dovoljno za moje potrebe.

Inace, trenutno imam N70 i zelim da predjem na nesto bolje pa se dvoumim se izmedju N73 i N91. Moj drug ima N73ME i malo sam ga cackao - svidja mi se dizajn, displej, kamera, a i zvuk sa zvucnika je stvarno odlican (ne volim da slusam muziku preko slusalica). Jedina mana mi je dzojstik koji mi se ne svidja, ali cenim da mogu da se naviknem na njega, Wi-Fi mi (za sada) nije bitan.

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

n73 ima dosta jake zvucnike pa bi mozda i mogli da ti zadovolje potrebe.. ali nisu i bas najboljeg kvaliteta, sto se muzike tice..

n91 je dosta atrakttivniji fon i nema ga svako kao sto imaju n73..

4gb bi radila u ovom fonu i u ovoj temi se vec pisalo o tome..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Mijalko R.
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 09:12

Post od Mijalko R. »

Nedavno sam sa dvojicom drugova uporedjivao jacinu zvuka na telefonu i svako je doneo ono sto ima. Ja N70, onda onaj drug kog sam pominjao N73 i treci SE P1. P1 je imao kvalitetniji zvuk od N70 dok su po jacini tu negde, mozda se P1 za nijansu jace cuo, dok je N73 bio i po kvalitetu i po jacini ispred P1 i N70.

Kod N91 svi pominju sjajan zvuk preko slusalica, ali niko ne prica o zvuku preko zvucnika. Meni je OK da stavljam slusalice jedino npr. ako putujem autobusom, vozom itd. ili sam u prostoriji sa vise ljudi kojima ne zelim da smetam. Zato me zanima da li je neko imao prilike da uporedi zvuk sa zvucnika na N73 i N91 - koji je jaci?

mrk@
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 22:30

Post od mrk@ »

Pitanje: Nameravam da ovih dana kupim n73, pa me zanima kakav je telefon skinut sa TIM mreze, to je najjeftiniji model koji sam nashao, ima srpski jezik i plus ima karticu od 512 uz njega za razliku od ostalih koje sam gledao. Interesuje me da li ce praviti kakve probleme kasnije prilikom instaliranja programa i sl.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

mrk@, telefoni sa tim mreze su uglavnom ok,znaci nemaju nikakvih zabrana niti bilo sta drugo,sto bi se reklo kupuj......
Ako i bude pravio probleme,lako ces ga prefleshovati na cist sw,imas uputstva ovde na forumu...
D500&E71

neovo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 164
Pridružio se: Ned, 19. Feb 2006. 18:45
:: ///
Lokacija: Novi Sad

Post od neovo »

uzasno me nervira ovaj blic. iako ga iskljucim u podesavanjima pre svakog slikanja on se ipak aktivira i nikako ne mogu da slikam bez blica :shock: da li postoji neko resenje za ovaj problem? fw je 3.0638.0.0.2 i sasvim dobro radi i ne bih ga update-ovao ako ne moram,ali ako se sa tim moze resiti ovaj problem...


p.s. samo mi nemojte reci da procitam prethodnih 60+ strana jer za to stvarno nemam vremena i zivaca
jel sapunjate macora?

Odgovori