Nokia 8600 Luna, za i protiv

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Jedno pitanje. Cuo sam da ima 8600 gold... Jel to fake ili? :| :| :| Sve vise vidjam oglase tipa 8600 luna gold... mislim...
Nokia E71... Elegant, but deadly

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

sve sem crne lune je kopija.Ja sam do sad video samo belu lunu,a to je bila neka kineska... :wink: samo crna je prava...uostalom,vidi i na nokiinom sajtu i sve če ti biti jasno

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

Pošto sam na par mesta pročitao da je ''luna'' sa slotom za memorijsku karticu,luna za azisjko tržište,moram vas razočarati da to nije tako i da se radi o klasičnoj kineskoj kopiji pomenutog modela.
U ostalom,ako mi ne verujete pogledajte na netu ili na nokiinom zvaničnom sajtu za Aziju.
Nedajte da vas prevare 8)

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

Znam da nije previse aktuelna tema, ali bi mi znacila pomoc, i to pod hitno: Hocu znaci da ga kupim, jer sam prodao 8800 danas jer ga imam vec dugo i ostetio sam ga dao za male pare. Znaci svidja mi se luna, zanimaju me tri stvari: 1) lik mi daje lunu za 280 stara tri meseca u original kutiji...sve ful, nece da spusti cenu, znaci da li je velika cena, naglasavam da ga je jako tesko naci, 2) Kako se razlikuju kopije od originala i 3) koliko kosta eventualna zamena fleta za njega?
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Kopija uglavnom ima slot za memorijsku karticu, dok original luna ima internu memoriju. Drugo, tesko ces sta primetiti pored toga. Zamena fleta je skupa stvar, prilicno, jer i za 8800 kosta mnogo a kamoli za lunu...
Nokia E71... Elegant, but deadly

sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

Ja se razmisljam da uzmem Lunu... Dobio sam pre par dana nov 8800 Sirocco, i sad bi ga menjao za Lunu, al ne znam da li smem, pored tolike price o kopijama...
Krile007, ti si imao 8800, pa reci vredi li menjati za Lunu?
Posto koju god sam uzeo u ruku, nije mi odavala osecaj dobrog mehanizma kao Sirocco...

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

Ekstra mu je mehanizam, samo se ne cuje onako da skljocne jer je kao nekima smetalo ( mada je meni to bilo bas ekstra ). E sada po mom misljenju losa strana, mozda i jedina kod Lune je to sto ju je lakse polomiti od 8800. Moj cale ima vec dosta vremena Lunu ali joj je polomio staklo preko tastature za 14 dana ili ti dve nedelje, samo sto- j*be se njemu :P , pa to je jedini telefon koji ja drzim u futroli ( barem za sada, pitanje kada ce mi dosaditi ). Inace ti je samo pitanje sta se kome vise svidja, jer jeste da Lina ima bolje funkcije ali to svakako nisu nikakve funkcije za te pare, to je fashion telefon. Napominjem da sam ja imao 8800, ne 8800se ( 8800se nisam hteo uzimati jer mi je isuvise slican 8800 ). Sada mi je drago sto sam je uzeo i svi mi kazu da im je luno lepsa Luna :D
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

E vidis meni se taj "klik" mnogo svidja...i sto se ne vidi ni jedan taster ...
;-( videcu vec nesto...
Thc.

dange
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 07. Nov 2007. 19:15

Post od dange »

može li da blica tastatura kad me neko zove....ili to može samo kad je active light upaljen(na standbayu)....
--koji je sof zadnji....
-kako staviti balkanski jezik...

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

Tastaura bi trebalo da blica ali mi nije jasno kako se to pali :x tako da bi bilo lepo kada bi mi neko to >rasvetlio< :lol: , sta ti znaci sof zadnji? A sto se tice balkanskog jezika, koliko ja znam imas samo dve mogucnosti: 1. kupis telefon kod legalnog dilera ( alfa copy ) ili da odneses u servis da ti ubace, mada mislim da moraju da flesuju i da ubace softver sa srpskim ( balkanskim )
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

dange
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 07. Nov 2007. 19:15

Post od dange »

-izgleda da nemože da blica tastatura. :cry: ..prevrti sam vijeli net i nisam našao......:shock:
-mislio sam na firmware....(*#0000#)...sof 3.52 je moj....

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

nemože tastatura da blica,a što se tiče firmvera,to je 1. i jedini koji je izašao,još u maju pre 1.5 godinu :wink:

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Mnogo mi se svidja ovaj fon, menjao bih moj n95 8gb za njega. Jel moze polovan kao nov da se nadje za ispod 200e?

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

veceras idem da pokupim jedan. 150e. Jel jedina razlika izmedju kopije i originala u slotu za memorijsku?

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Stefan33, najcesce fake ima mem slot,a mozes prepoznati i po tome sto na fake meni odudara od s40 sw od nokie
D500&E71

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Nema slot, meni mi se cini manje vise ok. Bilo kako bilo kupljena je i vec mi se odlepila ona srebrna trakica malo, evo upravo je lepim :angry:

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

ja sam imao lunu kojoj je tastatura ispod stakla blicala...mislim blicala...kada se telefon zatvori sledećih par minuta se tastatura pali-gasi...

Inače, moja topla preporuka....kopajte ranije postove
Blackberry 9700

SpawN
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 16. Jan 2007. 23:39

Post od SpawN »

jel zna neko od vas sta moze biti problem sa telefonom sto se odjednom kad je pao, uzeo sam ga i upalio on je sve sam pobrisao iz memorije, sve podatke, teme melodije sve sve i sad bukvalno na njega nista nema? ne pomaze onaj reinstal softvera sa onim nokiinim programom ni nista sve je isto?

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

Vrh, to je do softvera.....ja imam Lunu baš dugo i dok je bio engleski jezik ( nisam imao srpski ) nije mi blicala ta tastatura, dok mom ćaletu jeste......uvek sam se pitao zašto.....kada sam zabotovao telefon sa 1500 poruka, morao je da ide na fleš....i kada su mi flešovali imao sam srpski i blicala je tastatura :D

SpawN, ne znam ali preporučujem da odeš u servis
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Korun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2009. 14:10
Lokacija: Beograd

Post od Korun »

jedno pitanje:

BT je ugasen a iz cista mira se pojavi slisalica kao HF, u gornjem delu ekrana i samim tim ne moze da se razgovara niti da se cuje sagovornik. kada u opcijama (enhacement(head set i charger)) odaberem punjac i dalje stoji slusalica kad ga posle toga 2 puta upalim i ugasim slusalica nestaje i tel radi normalno, da li neko ima ideju sta moze da bude

Odgovori