Nokia 6500 slide

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

A to gde je pravljen nema veze... Mislim moze biti i iz srca Tunguzije a da ide u Saharu na prodaju... Nebitno...
Nokia E71... Elegant, but deadly

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Pa da, nema veze dje je pravljen... Ali ja ipak volim da mi na nokia telefonu piše "made in finland"... Kao što mi je na svakom i pisalo... Ali to sam ja :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Sensei, kapoerista90,
Made in Finland, bukvalno prevedeno znaci da je telefon napravljen u nekoj fabrici u Finskoj, ali to ne mora nuzno da bude tako. Made by Nokia znaci da telefon moze da bude u napravljen bilo kojoj NOKIA fabrici u svetu, najveci broj koji sam ja "video" da su Made by Nokia su uvezeni iz Singapura ili Malezije, jer je tamo jeftinija radna snaga nego u Evropi i Americi i, kao sto mnogi ljudi sa predrasudama ne misle, to apsolutno ne utice na kvaliet izrade bilo kog uredjaja jer za takve stvari postoji licenca koja propisuje nacin izrade i uslove izrade, i naravno, bez sluzbe za kontrolu kvaliteta moze se zatvoriti bukvalno svaka fabrika u svetu, samo u Srbiji ima toliko ociglednih izuzetaka 8)

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

cale, u pravu si da made by nokia može da bude napravljen u bilo kojoj nokia-inoj fabrici u svijetu, to se slažem, mada ni nisam pričao o tome.
Ali na svim mojim nokia-ma je pisalo i piše made in finland, a to baš i ne bi smjeli da stave na telefon proizveden u singapuru ili maleziji...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Smeju sto ne bi smeli... Nego to je trik.. Made in finland ipak bolje zvuci nego made in singapur. A to u Finskoj se samo sklapa,a ploce,i sva ostala cudesa se PRAVE u takvim zemljama poput malezije i singapura ;)
Nokia E71... Elegant, but deadly

NuLLCoDe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 08:29
Lokacija: Apatin
Kontakt:

Post od NuLLCoDe »

Pozdrav ljudi,
evo ponovio sam se i ja sa ovim fonom ali neke stvari su mi nejasne pa ako neko zna valjda ce odgovoriti... :roll:

1. Prebacio sam imenik sa trulog Samsunga U700, sve brojeve sam kopirao u telefon, ali kada me neko zove nece da ispise ime iz imenika vec samo broj. Primetio sam da hoce da identifikuje samo one kojima sam uneo broj i kao "Osnovni broj" i kao "mobilni telefon". Jel ima neko resenje?

2. Zanima me kako da ukljucim 3G kameru?

3. Imam software V06.60 07-03-08 RM-240. Jel ima novija verzija od ove?

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

2. Procitaj celi thread, mislim da ces naci odgovor... Sve u zavisnosti od operatera... Kod mts, moras se registrovati (usluga se naplacuje, naravno) :roll:

3. Nema
HTC Desire + MIUI 0.11.12

NuLLCoDe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 08:29
Lokacija: Apatin
Kontakt:

Post od NuLLCoDe »

Nisam mislio na ukljucivanje kamere samo kod prilikom video poziva, vec ovako kao i obicnu kameru. Na primer, na Samsungu U700, kada se ukljuci kamera postoji opcija Front ili Rear u zavisnosti sa kojom kamerom zelis da slikas, odnosno snimas.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

NuLLCoDe napisao:Na primer, na Samsungu U700, kada se ukljuci kamera postoji opcija Front ili Rear u zavisnosti sa kojom kamerom zelis da slikas, odnosno snimas.
Kod ovog modela je to nemoguce :uhuh:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Tako je, a ovo pod 1. mozes da resis tako sto ces kontakte lepo poslagati u phone memory i istu u settings odabrati za koriscenje, bez SIM! (prikazivace se "mobile", "home" itd)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

NuLLCoDe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 08:29
Lokacija: Apatin
Kontakt:

Post od NuLLCoDe »

Dosta problema sam imao sa imenikom, ali resio sam to. Evo sta se sve desavalo.

Na telefonu Samsung U700 sam imao imenik koji sam kopirao na Nokiu 6500 Slide. Sve je delovala OK, ali kada sam napisao poruku i prilikom odabira primaoca otisao na imenik nije mi bio prikzan nijedan zapis iz imenika iako je u imeniku preko 300 kontakata.
Onda sam skontao da sam na Samsungu prilikom unosa sve kontakte unosio pod polje "Prezime" a polje "Ime" ostavljao prazno. Kada sam nazive kontakata uneo kao ime, problem je resen i prilikom odabira primaoca kod slanja poruke kontakti su postali vidljivi. Jos je ostao ovaj problem da prilikom poziva ispisuje samo broj, a ne i ime iz imenika.

Povezao sam telefon na PCSuite i primetio da su polja Default number i mobile number prazna za sve kontakte iako postoje u imeniku kada pregledam preko telefona. E onda sam obrisao sve kontakte i uneo sve ponovo preko Nokia PC Suite i sada je sve OK. Jeste da sam se smorio unoseci toliko kontakata, ali sad bar radi. :blinky: :cry:


Sad imam jos jedno pitanje. Kada odaberem profil "Necujan - Silent" prilikom poziva osvetljenje na ekranu se pali i gast (trepce). Ne mogu da pronadjem koja je to opcija i kako se iskljucuje? :blinky:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Nema opcije, nema isključenja, nema ni pravljenja novog profila sa call alert na "off" a da svetlo bude isključeno...Navikni se na to :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Night_Wolf_11
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 11. Okt 2007. 17:41

Re: Nokia 6500 slide

Post od Night_Wolf_11 »

Dragi forumasi, molim vas za pomoc, posto smatram da ste vi najkompetentniji u ovoj sferi zivota :) ,kupio sam 6500 slide, pa me zanima da li on moze da pusta avi. format filmova, ili da li postoji neka aplikacija koja bi to mogla da resi, i gde bi je mogao naci???????????....ili mozda postoji neko drugo resenje za pustanje filmova na ovom telefonu.hvala mnogo....

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

6500s podrzava 3GP kao i MP4 video formate,ali AVI-ne.Googlaj malo u potrazi za nekim .jar player-om za Series 40 5th Edition platformu 8)

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Night_Wolf_11, konvertuj film u mp4, nije nikakav problem to uraditi a film i dalje ostane u visokom kvalitetu, mozes cak i titl da mu nalepis ako zelis.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

scepo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 04. Avg 2008. 19:28

Post od scepo »

Skoro sam uzeo 6500 slide polovnu ali dosta dobro ocuvanu . Intresuje me vratanca se malo klimaju , i onaj poklopac sa zadnje strane koji se skida kad se mice baterija nece da priljubi kako treba vec po malo klima . Jeli tako i vama ? Moze li se rijesit to sa poklopcem jer me nervira kad kucam poruke .

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Resenja nema.Ustvari ima,da se pomiris sa time.
Mada ima ljudi koji to ne mogu,pa uhvate i zamene ga.Sto sam ja i uradio.
Sada sam ponosni vlasnik N82.
8)

twins_kv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 14. Jun 2008. 08:27

Post od twins_kv »

Kad kucam poruku, uopste nemam opciju da mi je samo prvo veliko slovo pa onda malo, i posle tacke isto tako....samo velika i mala slova...U cemu je fora?

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

Drugari, treba mi Vaša pomoć... Phone sam kupio pre 2 meseca. Od prvog dana mi se nešto koči, kada "prelistavam" foldere. Mislio sam da je to zbog memorijske kartice (sa njim sam dobio Nokia karticu od 2Gb), sve do današnjeg dana, kada sam odlučio da ubacim staru SanDisk od 512Mb... Međutim, phone se i dalje ponaša isto. Dešava se da neki od tastera pritiskam više puta (po 5 puta i kusur), a da phone uopšte ne reaguje... Reaguje tek nakon 2-3 sec. Znači, sa kašnjenjem. Kada sam izvadio memorijsku, radi sasvim korektno! :cry:
Juče sam ubacio poslednji firmware - v8.30 (prethodno sam promenio Product code, prema uputstvu sa foruma) :blinky:
Šta je problem kod mog 6500s-1 ???
HTC Desire + MIUI 0.11.12

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Post od milanovic986 »

To se desavalo i meni na n70. Kod mene je bio problem u tome sto mi je memorija telefona bila puna. Znaci poruke. Imao sam oko 3000 :blinky: :blinky: :blinky: :blinky: . Cim sam ih izbrisao radio je skroz ok
NOKIA E7 User

Odgovori