Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

hocu da napravim rom sa efektima.... evo vec sam dva puta pokusao i ne uspeva mi.... :(
znaci ovako, raspakujem lepo ROFS2, udjem u njega i to u Rescources/Skins i tu nadjem tri foldera: 2002119B, 2002119C, 2002119D

a sa druge strane imam efekat koji se zove Blue Autmun. koji mi se sastoji iz dva foldera: prvi je efects i u njemu imam gomilu nekih fajlova (predpostavljam da su to sami efekti) a drugi je skins i u njemu mi se nalazi folder 101f84b9 sa 101f84b9.sel fajlom!

sta gde treba da ubacim? treba li nesto da odpakujem?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mirko BGD, kada ubacuješ efekte u kuvani ROM ne treba da diraš folder Skins :) Sve što treba da uradiš je da ukloniš sve iz Effects foldera i ubaciš svoje efekte :) jedino sam ja, jer sam ubacivala samo zvezdice u efekte bez tranzicija i rotiranja menija, ostavila sve defaultno u Effects folderu i samo ubacila te zvezdice :) tražio je da pregazi neke od fajlova i ja sam mu dozvolila :) tako da imam samo zvezdice :) ali isprobala sam i to sa brisanjem svih fajlova i ubacivanjem složenijih efekata i potvrdjujem ti da tako treba :) medjutim mene takvi prejaki efekti iritiraju pa sam konačno ostavila samo te zvezdice :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ok znači ceo folder effects bez raspakivanja i sl. prebacim u Rescource/Skins i to je sve? ne treba da dodajem ovaj 101f84b9 sa njegovim fajlom itd?

edit:

uspeo sam

fora je bila u tome da postoji folder koji se zove efects, a ja sam sve vreme bio u skins :(
elem, prekopirao sam efekte, ali mi i dalje jako sporo rade.... :smutny: sad sam promenio manifest fajl, pa cu videti kako ce se dalje ponasati...

edit

sve je užasno sporo!!! gotovo je ne moguće koristiti telefon sa ovim efektima... sad ću da probam da nađem neke druge da vidim hoće li biti isti problem i sa njima

inače ovo mi je 5 flash telefona od jutros nadam se da to ništa ne šteti telefonu...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mirko BGD, pa svakako telefon neće raditi istom brzinom sa i bez efekata... Isprobaj koji ti brže rade na telefonu bez da ih ubacuješ u firmware... Mislim onako sa uključenim C2Z patchem i sa efektima u C:/ Resource/ Effects... Ukoliko i tako neki efekti jako sporo rade neće biti mnogo brži ni na Z:

I da, neki su efekti su prilagođeni novom firmware-u a neki nisu, i obavezno ubaci Super Turbo Manifest... Isprobaj više različitih efekata pa ih tek tada ubaci u Firmware i flashuj telefon... I ja sam moj telefon flashovala već 30 puta od kad se pojavila mogućnost kuvanja ROM-ova... Ipak, nemoj baš da preteruješ... :) Ja sam se za sada smirila sa ovim koji sam poslednji ubacila (pre 2 dana...:) )... Radi autostart patcheva u ROM Patcheru bez BUG-ova, ubacila sam dosta modova koji su se pojavili i za sada telefon radi savršeno... Od efekata imam samo zvezdice koje lete po ekranu, a čak i one usporavaju telefon... Tako da, ukoliko imaš neke zahtevne efekte, računaj na sporiji rad telefona... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

Mirko BGD, tebra imas tamo sam da otvoris u txt editoru i samo speed ubrzavaj tako sam ja radio nekad,i zaista brze rade,to je do efekata ne do telefona ;-) 8) ali naravno tel ce ti usporiti to je logicno,duze dizanje app mozes ocekivati ;-)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Dostaje, a šta treba otvoriti u txt editoru? Koji fajl i šta u njemu treba izmeniti? :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

evo da javim neke utiske.
Znam da nece nikome to znaciti jer svi koji ga zele, vec ga imaju i zele da ga prodaju, ali eto, zamenio sam e71 za njega.
Za sada su ovo utisci-
malo skripi poklopac, ali nista strasno, kvalitet izrade nije uopste los.
telefon izgleda neverovatno lepo u beloj boji.
Ekran je rezistivan, ali ima sasvim lep odziv, mnogo bolji od 5800.
Kinetic Scrolling radi super-duper-fino, ali ni blizu kao na iPod Touchu 3G.
Kamera je SJAJNA. Odlicne su slike u mraku jer ima dobar blic, ne ispadaju uzasno svetle vec sasvim kul boje.
qwerty tastaturica je odlicna, mnogo komfornija neko na e71 i ima savrsen odziv, a metijal tastera je isto super-duper-kul.
Ekran ima jako dobru rezoluciju i super su boje, sad koristim plavu oficijalnu temu koja je super.
ono sto sma primetio je da jako sporo ubacuje pesme u music player [kada se prvi put refreshuje, za 3500 pesama je trebalo oko 40minuta.]
Zna telefon da se tu i tamo zapuca, npr kada listam muziku posle 7 sekundi mi prikaze album art, slike prvi put jako sporo ita [oko 1000slika imam]..
Uglavnom, sasvim sam zadovoljan zamenom, i ako nekome treba telefon za email, facebook, malo neta, puno poruka i razgovora, tu i tamo slusanje muzike.. n97 je stvarno dobar izbor. Znam da se takav telefon, za tu upotrebu, moze nai za mnogo manje para, ali eto, n97 sam uzeo i super sam zadovoljan.
Nakon citanja komentara kako je najgori telefon na svetu i ostalih gluposti, ja sam presrecan kako radi :)
Za sve ostalo tu je apple :)
iPhone 4.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Marko_NS, pa nemoj tako :) Postoji jedan korisnik koji je zaista zadovoljan telefonom :) ja i dalje stojim iza svega što sam i pre pisala :) I naravno, čestitam ti na prinovi i želim ti da te služi dobro kao mene moja 97ica :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

Ninolina, to na mene mislis? :-D nisam jednini ima nas i to dobro znas ;-) telefon je los za te pare koliko kosta ,ali na crno (320e) za te pare bi mu presao preko ovih mana bez problema,ali ja sam dao 250e vise zar nije zalosno? Kada nije hteo da mi digne OS itd? sa novim sw zaista nije toliko problematican i pozivi su svedeni u normalu,ali i dalje mi se ugasi iz cista mira... evo ti za file: preko X-plore (ubaci vrednost dur800, i što je veca vrednost dur a to je sporija animacija i obrnuto) Taj fajl se zove AppShellExit_default.kml

Edit evo novog Bug-a dok ga ne ugasim izbacuje mi non stop GRESKA U VEZI znaci.... i naravno gasi mi se nedeljno bar 1 ali to je minimalno!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Dostaje, hahahaha..:):):) ma uopšte nisam mislila na tebe:) mislila sam na sebe:) i ja sam korisnik:) i jedina sam od početka bila zadovoljna telefonom:) pročitaj ponovo moj prethodni post pa se zapitaj zašto si se u njemu pronašao? nije mi jasno..
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

Ninolina, cool probaj ovo sa efektima radi 100000% znaci radio sam to kao i samo editovanje efekata, pomogli su mi neki ljudi sa foruma da to naucim i sada i nije tesko :-)

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

http://www.youtube.com/watch?v=MyZ07faL ... re=related
Jel moze neko da mi pomogne, kako da ubacim ove druge efekte? Nikada nisam hackovao symbian, ali sam rootovao android, jailbreakovao i unlockovao iPhone itd.
Pls? :)
iPhone 4.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Marko_NS, za hakovanje novijih verzija fw neophodan je JAF i vec napravljeni rofs2 (moras naci na netu ili pitati nekog ko ima ovaj telefon). U sustini moj ti je savet da sam napravis CFW jer nije uopste tesko i tada ces efekte ubaciti veoma lako, ai mnoge druge stvari.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

JAF?
rofs2?
CFW?
O.o"
Imam 21FW, sta prvo da skinem, da radim, da... ?:)
Skroz sam nov u hackovanju symbian telefona. :oops:
Juce mi se telefon ugasio kada sam slusao muziku, listao slike i skidao neke aplikacije sa OVIa. Jako sam se iznervirao.
Sta ce mi multitasking kada se baguje i ne radi fino? :?
Edit:
Zakljucih da mi treba HandyTaskman. Jel ima neko link do full verzije [znam da forum ne podrzava to, pa moze na pm :) Jer ne verujem da je neko kupio handyja odavde.]
I nesto mi je cudno-na phone memory imam samo 13 mb slobodno, a ne mogu d nadjem sta troslu preostalih 60mb? O.o"
iPhone 4.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Marko_NS, moraces da googlas malo i informises se o tome ili pitaj nekog od vlasnika n97-ice da te uputi.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Upravo ovde sam pitao vlasnike en-devedeset-sedmice da me upute ;)
Ima telefon dosta bagova.
Dal sam ja lud, ili je sestrin 5530 stvaarno brzi i stabilniji od n97, ne znam :blinky: :ohmy:
iPhone 4.

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

Marko_NS, telefon jeste spor nisma imao kontakt sa 5530 ali sporo dize os do bila,bugova naravno ima ocaj OS ali ok ocito da s60v5 lose radi i pomirio sam se da ce ovaj n97biti upotrebiljiv tek za god dana... znaci da mi se tel gasi konstatno minimum 1 nedeljno ove ned 3x znaci uzas... reklamirao,oni kazu to je do SW ubacicemo ti opet ta 11.00.045 to si ti lose update-ovao,ja kazem pa i sa orig sw je tako bilo oni kao pa dobro jos je to mlad sw moras ipak sacekati da ga dovedu na zavidan nivo... na to pitah coveka,a sto telefon kosta toliko koliko kosta kada ima toliko problema,on je smao rekao da on taj telefon nikada nebi uzeo i da je daleko bolje resenje e72... to je rekao lik iz servisa... meni je n97 daleko smekerskiji tel , no ok ! eto izneo sam neke stvari i misljenja drugih ljudi o ovom aparatu!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Marko_NS, uskoro ćemo pokrenuti temu o pravljenju custom ROMova pa ako te mrzi da čekaš, odmah potraži na googlu, jer je net prepun uputstava o tome:) što se tiče gašenja tel zaista ne znam šta da ti kažem, al meni se to nikada nije desilo:) Za malo memorije na C već smo svi kukali, i nećeš moći mnogo toga da uradiš, ali evo ti nekih saveta:)
- poruke stavi na E:
- briši redovno folder cashe u C:/ system/ cashe.. Ili još bolje instaliraj Mod za promenu cash-a sa C na E, i to imaš na googlu:) mogu ga postaviti kasnije, ali sad pišem sa tel:)
- preko SW Updatera u telefonu instaliraj update Memory Reorganizer 1.0, on će ti osloboditi dodatno još malo memorije
- i izbriši preko nekog file explorera sadržaj iz foldera C:/ instalacion.. Time ćeš osloboditi još oko 6-7 MB

Ovo mi je za sad palo na pamet. Mislim da ima još nekih caka.. Javljam kad se setim:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Meni je i dalje telefon ekstra.
danas nije hteo da udje u slike jer je memory full, a samo slike otvorene. Mislim probao sam da otvorim.
mozda je do widgeta?
Ali korisim one slabije - 2 shortcuta, 2 fav. contacts i music player koji je skoro stalno ugasen. Osim kad slusam muziku. :)
Pa dobro, sta sad boze moj.
nesto savrseno bi bio maemo na n97. uff.
Ali nije symbian toliko los. Mislim, nije uopste eye candy, ali na ovaj telefon gledam kao all-in-one-phone, a ne fancy phone.
Ovo je funkcionalsnost, a ne sminka.
moguce da je do poruka bilo, sad sam prebacio svih 600 primljenih i 500 poslatih na E:/ a bilo je na C:/ ... Da, toliko sma porukica iskucao, savrsena je tastaturica, samo zbog product codea smileyje moram da idem symbol, pa onda, a npr upitnik i ostali redovni karakteri samo drzanjem toga.
Kamera je tvarno odlicna, najbolja nokijina posle n86.
Uglavom, utisci su i dalje pozitivni.
Znam da moze da se kupi brzi telefon za mnoooogo manje pare, ali n97... :oops:
Ninolina, hvala na tipovima :)
Edit:
E,da,zaboravio sam nesto sto mi jako smeta.
Kada slajdujem da bih izbacio tastaturu, ona pocne da svetli posle 2 sek... E, sad, to ne bi bio nikakav problem da ona ne svetli stalno kad se otvori, cak i po danu, pa mi smetakucanje jer je sve belo, a onako su lepo crna slova.
neki mod, tweak ili podesavanje da se to ispravi? Tnx.
I koji product code koristite i da li imate : ; < > ( )... Na tastaturici sa tim product codeom? :)
Edit.
Ovde je jako mirno.
Znate onu scenu iz filmova, jedna pustinja i prodje ono [za sta sam ja uvek mislio da je veliko klupce sacinjeno iz dlaka, mnogo dlaka] pod uticajem vetra. Pa 3 sata kasnije. 7 sati kasnije. 14 sati kasnije. 2 dana kasnije. 3 dana kasnije. 4 dana kasnije?
E, tako :)
iPhone 4.

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

interesuje me da li neko od vas zna gde bih i po kojoj ceni mogao da nabavim silikonsku ili plasticnu futrolu (kao oklop) za n97 mini ili toga nema kod nas, pa mi preostaje samo inostranstvo? hvala unapred.

Odgovori