Nokia E71

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia E71

Post od loki13 »

Ali je cena kod ovlascenih prodavaca koji daju 2 god grancije oko 27-28 hiljada din.....
Mislim da je e71 best buy kod polovnih telefona,jer im se kvarovi ne desavaju toliko cesto...
Prati oglase ovde i na kupujemprodajem pa mozda iskoci i neki polovan sa proverenom istorijom
D500&E71

Kokorajko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 23. Apr 2008. 17:33

Re: Nokia E71

Post od Kokorajko »

Danas sam zvao dve prodavnice, da ih ne imenujem.U prvoj je garancija godinu dana na sve, talafon, baterija, softver.U drugoj je garancija dve godine, ali kada sam pitao da li je to originalno pakovanje rekli su mi da pakovanje nije originalno, ali da je telefon sasvim legalan, da u pakovanju ima sve sto treba i da je sve provereno novo. Bez obzira na daranciju od dve godine nesto mi ne ulivaju sigurnost...
NOKIA 6120classic + 2GB Kingston
NOKIA E71

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia E71

Post od loki13 »

Kokorajko, moja logika je da je 6 meseci sasvim dovoljno,jer ako ce nesto da crkne onda ce to biti u tom periodu....
Koja je razlika u ceni izmedju te dve prodavnice?
D500&E71

Kokorajko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 23. Apr 2008. 17:33

Re: Nokia E71

Post od Kokorajko »

Ma tu su negde, oko 21000din. Tacno je da ako ce nesto da crkne, pokazace se u prvim mesecima koriscenja, ali zato baterija moze da rikne za godinu ili dve, zavisno koliko ga koristim, tj. koliko ga cesto punim, mislim da je godinu dana neki minimum za garanciju, realno gledajuci. Ja radim u prodavnici sportske opreme, pa je garancija na patike koje se arce svakodnevno i u njima igra kosarka, tenis, trci se, itd. 6 meseci po zakonu, ne znam sta kaze zakon za telefone i druge elektricne/elektronske aparate.
Ne bih voleo da kupim telefon koji je skidan sa vodaphone i drugih mreza, znam da realno to nema nikakve veze, ali bih voleo da kupim "obicnu" Nokiu, kao sto sam do sada i radio, nekoriscen, neotvaran i nedekodiran telefon, za koji znam da sam prvi vlasnik :) . Nisam siguran koliko je to moguce, a da se ne pljusne lova od nekih 30-ak hiljada din?
NOKIA 6120classic + 2GB Kingston
NOKIA E71

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia E71

Post od loki13 »

Kokorajko, posto si se odlucio za stariji model onda ne mozes biti 100% siguran da ce ti biti prvi vlasnik itd,jer postoji dosta kvarnih prodavaca koji ce polovni tel prepakuju u novu masku....
Najbolje je da odes u prodavnicu i sam pogledas sta ti nude...mada mislim da za te pare imas i nov e72 da uzmes.
D500&E71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E71

Post od Deksi »

Ma naravno da ima nov E72 to sam mu i ja napisao ali on zapeo E71 pa E71 :D

Kokorajko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 23. Apr 2008. 17:33

Re: Nokia E71

Post od Kokorajko »

Jesam zapeo, i kupio sam ga :) . Nisam uzeo nov telefon, vec od drugara koji ga je prodavao. Nisam do sad kupio polovan telefon, ali je on jedina osoba od koje bih uzeo polovan. Vrlo sam zadovoljan telefonom, a moram reci da sam dobro prosao, za 40e dobio sam telefon, punjac, kabal, i dve baterije. Milina! Garmin je vec bio instaliran, jos neke programe po svom ukusu da dodam, i to je to!
NOKIA 6120classic + 2GB Kingston
NOKIA E71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E71

Post od Deksi »

Kokorajko, epa uzdravlje da se sluzis.
Dobro kupovinu polovnog telefona od pouzdane poznate osobe sam i ja uvek predlagao i to podrzavam. Nisi ga uopste skupo platio i moram da priznam da od svih nokijinih qwerty telefona na izgled mi je najlepsi bas E71 ali eto ja sam bio kupio E72 zbog nekih sitnica koje hvale kod E71.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia E71

Post od loki13 »

Kokorajko, svaka cast,a ena je takva da bih ga ja za te parice kupio na nevidjeno......
D500&E71

piterdrucker
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 16. Jan 2010. 04:16
Lokacija: SO

Re: Nokia E71

Post od piterdrucker »

Evo mene ponovo nazad posle duzeg vremena :wink: Drago mi je da je tema jos uvek aktivna.
Posle 2 godine koriscenja telefona odlucih ja da uradim hard reset, da. Posle toga sam formatirao karticu. Sve ok, vratio backup... ali sada ne mogu da instaliram aplikacije. Kaze "greska sertifikata. Obratite se isporuciocu". Znači hard resetom se gubi hack? To nisam znao.

Edit: Ali sada znam, upravo sam ga ponovo hakovo i dobro da sam sacuvao stari HelloOX2, potpisan :) Kontam da onaj OPDA ili kako se zvase ne radi vise. Pozdrav

Nokia e71... kakav telefon

Kokorajko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 23. Apr 2008. 17:33

Re: Nokia E71

Post od Kokorajko »

Ovaj telefon je zakon! Odusevljen sam sa e72, bas kao sto sam i ocekivao. Sve funkcionise na zavidnom nivou, telefon je jos ucek cvrst k'o stena iako je dosta koriscen. Kamera je odlicna, iako ima samo 3MP slike su super, uz autofokus fotografisanje dokumenata je stvarno lako. Instalirao sam operu mobile, da li mi preporucujete neki drugi pretrazivac?
NOKIA 6120classic + 2GB Kingston
NOKIA E71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E71

Post od Deksi »

Kokorajko napisao:Ovaj telefon je zakon! Odusevljen sam sa e72, bas kao sto sam i ocekivao.
Nisi li pogresio malko :D :D
Nepostoji trenutno bolji pretrazivac od opere. Slican njemu je UCBrowser isprobaj ga mozda tebi odgovara, skoru je dobio update na V8.4.0.159.
Slika
DOWNLOAD

Kokorajko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 23. Apr 2008. 17:33

Re: Nokia E71

Post od Kokorajko »

Malko sam se zeznuo, naravno da sam mislio na e71 :oops: Ostacu ipak pri Operi jer sam je koristio ranije.
NOKIA 6120classic + 2GB Kingston
NOKIA E71

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia E71

Post od loki13 »

Kokorajko, meni se najnovija verzija opere mini (mislim da je 6.5) mnogo tripuje na mojoj e71,ali sam danas instalirao stariju verziju i za sada sljaka kao luda....
D500&E71

Kokorajko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 23. Apr 2008. 17:33

Re: Nokia E71

Post od Kokorajko »

Ponekad i meni nesto zeza Opera, ali ne uvek. Kada hocu da skrolujem , pritisnem d-pad, ali se nista ne dešava sekundu-dve, a onda samo skoči do mesta na koje je skrolovao. Iako ne koristim telefon primarno za internet, ako se takvi bagovi namnože, deinstaliracu je.
NOKIA 6120classic + 2GB Kingston
NOKIA E71

Kokorajko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 23. Apr 2008. 17:33

Re: Nokia E71

Post od Kokorajko »

Imam jedno pitanje vezano za navigaciju. Instaliran mi je Garmin XT verzija 5.00.50s60.9. Ne mogu da koristim sve precice dok sam u mapi, recimo zumiranje mape koje se radi tasterima 1 i 3 zbog qwerty tastature. Postoji li neka druga verzija na kojoj je to omoguceno?
Sto se tice Opere, instalirao sam Operu mini, i sada sve radi mnogo bolje, nema stucanja i seckanja, ni naglih skokova prilikom skrolovanja stranica.
NOKIA 6120classic + 2GB Kingston
NOKIA E71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E71

Post od Deksi »

Kokorajko, pa pretisni onu strelicu ili shift, kao kad zelis da promenis pisanje slova ili brojeva i mocices da zumiras.

Kokorajko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 23. Apr 2008. 17:33

Re: Nokia E71

Post od Kokorajko »

deksicom napisao:Kokorajko, pa pretisni onu strelicu ili shift, kao kad zelis da promenis pisanje slova ili brojeva i mocices da zumiras.
Hvala, nisam se toga setio!
NOKIA 6120classic + 2GB Kingston
NOKIA E71

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Nokia E71

Post od kvaka33 »

Pozdrav

drustvo ne znam kako da resim problem da mi se vidi ime iz imenika kad me neko zove
jednostavno neke kontakte vidi neke ne
ima li mozda neka aplikacija da resi to ?
probao sam da preimenujem kontakt i dzaba jednostavno neke nece da pokazuje cak sam ubacio i +381 i nista
ima li neko mozda ipak neko resenje

hvala
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E71

Post od acamatic »

kvaka33, moj rodjak je imao probleme na nokia x2-02 i dosta ljudi na netu se zale da imaju takav problem,jedino resenje koje sam ja pronasao na netu jeste da se ubaci ispred broja +381 ili za korisnike iphone-a ubacuje se neka aplikacija(ne secam se tacno jer me iskreno nije to zanimalo za iphone..),ali i to kod nekog ne pomaze ili pak ko ima dosta kontakta zamisli da mora sve da ispravlja.Ali zahvaljujuci kolegama sa ovog foruma,pronasao sam resenje za to,a resenje je da se telefon update-tuje na poslednju verziju softvera,tako je barem bilo kod ove nokia-e i samim tim kada to odradis telefon prepoznaje brojeve, e sada nadam se da i ti mozes tako resiti to..

Odgovori