Nokia Lumia 1520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Adams »

Slazem se sa Barabom. I 5S i 1520 su fenomenalni uredjaji ali jako je tesko reci koji je bolji jer su dve potpuno razlicite kategorije.
Ne znam koliko drzi baterija na 5s, ali sumnjam da moze kao na 1520, i u zavisnosti od toga koliko ti znaci kamera, takodje Lumia 1520 ima odredjenu prednost.
Sto se tice aplikacija, to je opet na tebi, ja sam licno na 1520 nasao sve sto mi treba i vise sam nego zadovoljan. :)
Nokia Lumia 1520

milosmeda
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 08. Sep 2009. 19:45

Re: Nokia Lumia 1520

Post od milosmeda »

I ja sam prezadovoljan,ali eto nesto me valjda kopkalo da vidim da li je i sta je bolje... :roll:
E sad jos jedno pitanje,da li neko zna gde moze za njega da se nabavi folija za displej posto se ubih trazeci po beogradu i novom sadu i na kraju sam kupio neku za tablet i sekao mada izgleda bas bezveze,jel zna neko?
Hvala u svakom slucaju na savetu :)
Ostajem pri lumiji, uspeli ste da me ubedite :)
Inace koristim aplikaciju za bateriju battery performance i ok mi je skroz,da li ima mozda neko sugestiju koja je isto dobra jer mi se nekad cini da live tile nece bas toliko cesto da se azurira i da li ima isto neko ajd da kazem "problema" oko update aplikacija na windows store-u a da pritom nemoram sam posebnu svaku da otvaram i proveravam za update jer znam da je ranije bilo kod windows phone-a da sam izbaci ako ima neki update?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1520

Post od miodrage »

milosmeda, sto se folije tice, em je nepotrebna em neces nikad nijednu uspeti da stavis kako treba, iz prostog razloga sto je ekran pri krajevima blago zakrivljen, i nemoguce je da se tu folija drzi kako treba. Jedan neoprezan potez i bice odlepljena.
Za bateriju i jos mnogo informacija, probaj Insider - odlicna je aplikacija.
Update - budi strpljiv, ne stize svima u istoj sekundi, kad vidis da je neka aplikacija update-ovana (na WPCentral), sacekaj 24h i trebalo bi da ti stigne obavestenje o update-u. E sad, poneke verzije softvera imaju problem, pa ako spadaas u problematicnu grupu, uvek mozes da uradis flash :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Nokia Lumia 1520

Post od vla-do »

Evo šta Nokia Lumia 1520 radi bolje od svih drugih pametnih telefona:

http://bgr.com/2014/03/10/best-gaming-s ... umia-1520/
:)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 1520

Post od iLuka »

@adams - reci mi molim te, je l i tebi baguje na tom top modelu windows-a, kao meni na 520?

meni ponekad ne prijavi viber poruku, gmail notifikaciju ako je ekran zakljucan...
takodje kad ulazim u viber, to traje po par sekundi, bukvalno, bez preterivanja...

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Cedogares »

Ma druze, Viber nije bas najreprezentativnija aplikacija za wp, to je valjda apsolvirano ;) kakva podesavanja imas na gmailu, ja ga ni ne mogu ubaciti na push vec na minimalno 15min automatsko sinkovanje, mada sam to zaobisao prosledjivanjem na hotmail kome radi push..

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 1520

Post od iLuka »

Na 15min mi stoji i to mi ne smeta vec ti sto stize tek kad otkljucam telefon... To za viber znam da je do njih ne do MS... Kakve zamerke imas u vezi tog modela? :)

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Cedogares »

Podesi da ti ne gasi wifi kad je zakljucan ekran, ako vec nisi, meni stizu momentalno bilo da je na wifi ili na celular, i kad radi ekran i kad ne radi..

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 1520

Post od iLuka »

Gde to namestam, nisam proveravao?! :oops:

ups... :oops: bilo je ugaseno... Sad cu da proverim kako radi... Ako je to ok sa gmail-om, onda ostaje samo viber a to je do njih :)

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Cedogares »

Podesavanja, wifi, advanced pa otkvacis keep wifi on when screen times out, tel uvek mora imati pristup netu da bi ti funkcionisale te stvari..

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 1520

Post od iLuka »

Ok, video sam, samo ne znam tj nisam siguran da li sam u pravu ili ne jer mi cesto stoji i mobile network ukljucen, retko ga gasim...
kao da na wp8 to nema mnogo veze sa baterijom :)

evo sad mi je stigao mejl iako je ekran bio ugasen, telefon na stolu... Xtra :)

svideo se meni wp8 i prosle godine kada sam imao L920 ali je taj uredjaj ogroman i tezak...

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Adams »

iLuka, jbg tek sam sada video poruke. Viber ne prijavljuje nekad poruke al kao sto znamo Viber nije dobro napisan za WP.
Za Gmail si se snasao. ;)
Na mom modelu sve ostalo radi kao zmaj Cede Jovanovica. ;)
Nokia Lumia 1520

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 1520

Post od iLuka »

sve je provereno u medjuvremenu i podeseno tako da sada radi sve kako treba samo ulazak u viber traje ko godina... sve ostalo je ''u fullu'' 8) :lol:

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 1520

Post od marko75 »

Mojoj sestri danas ispadne tek kupljena Lumia 1520 i pukne ekran u najsitnije delice.Jel zna neko gde u Bg moze da se zameni ekran i po kojoj ceni?

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Ceftriaxone »

Може у свим овлашћеним сервисима за нокиу, а цена... Вероватно 150+ евра
ex ivan87

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Nokia Lumia 1520

Post od rudulan »

Ja danas prodao 920 i kupio 1520 zuti :D jos da nadje nedje milionce i sve zelje ispunjene :P

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 1520

Post od marko75 »

Ceftriaxone,ipak je pukao samo touch,lcd radi.Nemoguce da je touch 150€.Valjda moze samo on da se zameni,da ne mora u kompletu sa lcd-om.Jos jedno pitanje:ako bi se islo na skuplju varijantu tj. original tu mi je sve jasno,ali ako bi u nekom servisu stavili neoriginalni touch,jel to znaci da onda ne bi bio gorilla glass?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Azimuth »

Pitanje je da li uopste moze da se razdvoji digitajzer (to staklo tj touch) od lcd-a. Ako moze, i ako bi isao na tu jeftiniju varijantu, onda bi gotovo 100% dobio neko kinesko smece i pitanje je kako bi se uopste ponasao.
Ja bih, da sam na tvom mestu, isao na original bez obzira na cenu jer ces opet imati garanciju. A sestri neka ovo bude veeeeeeelika skola.

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 1520

Post od marko75 »

Azimuth,zbog toga i pitam,jer sta ce joj Lumia 1520 ako touch nije dobar.Naravno ona bi sad i jare i pare,i da bude kao sti je bio i da prodje jeftinije.Jel znas mozda ko u Bg ima takve originalne delove,a da nije Promobi na Banovom brdu,jer su joj u Telenoru rekli da je to njihov ovlasceni servis,jer ce kod njih cekati 15-30 dana?!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Azimuth »

Nemam pojma. Ali ako su je uputili tamo iz Telenora onda neka tamo i nosi. Jbg, napravila je stetu i sad je to cena, pa makar i 30 dana cekala.
Nemoj se igrati sa drugim servisima, izgubices garanciju na telefon. Ako ti je do garancije onda samo u ovlasceni servis nosi tj servis koji je naznacen kao takav.

Odgovori