Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
presvega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 17:39

Post od presvega »

Koliko ja znam opcija koje se zove ''night mode'' ne postoji, U image modu nudi flash mode, sequence mode...Mada sam zadovoljan slikama, ali u video modu nudi scene modes, white balance i color tone...Koliko vidim sve se svodi na rucno podesavanje...Na staroj N70 je bilo mnogo lakse (ukljucis night mode i slika je koliko toliko dobra i osvetljena). Aj probacu veceras sa tim balansom i ostalim...

deske
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 10. Jan 2008. 22:12
Lokacija: Gracanica

Post od deske »

imao sam instalirane neke teme na mem.karticu , uradio sam Back Up i formatirao je i vratio sve nazad ali telefon sada ne prepoznaje teme a isto tako nemogu iste ponovo da instaliram , dali moze neko da mi pomogne

Csorbica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 23:35

Post od Csorbica »

presvega i ja imam takav problem...na flourescent je isto tako nego kad stavin na sunny mode onda bude malo bolje...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

presvega, naravno da postoji opcija "night mode" kako na slikama, tako i u video modu. Samo trebaš malo bolje pogledati podešavanja kada upališ video mod. Snimak je tada nešto bolji i jasniji ali onda užasno štopa (kao dok sam imao 7610, 6600) tako da se ne isplati ga koristiti.

presvega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 17:39

Post od presvega »

Janka 88, ajde molim te mi reci gde da nadjem tu opciju. Bas da vidim gde gresim. Reci mi korak po korak kako da udjem u opciju ''night mode''. Koristim N73 classic, poslednju verziju softvera. P.S. Ako postoji imas pice od mene. :-)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

E ovako:
1.Aktiviraš kameru
2. Prebaciš u video mode
3. i vidiš one 4 ikonice što stoje jedna ispod druge sa desne strane
4. klikneš na drugu po redu odozgo
5. i tu imaš dve opcije, (automatic i night mode)
6. klikneš na night mode i to je to
I naravno onda nemoj zaboraviti da počneš snimati
Ja takođe imam običnu N73 i zadnju verziju softvera

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

deske, problem je u tome sto svaka aplikacija koja se instalira ima neke svoje da tako kazem repove dali na kartici ili memoriji fona.Prvo sto treba da uradis je da izbrises te teme iz app. menadzera ili preko nekog programa ili jednostavno prikacis fon na usb preko opcije mass storage i izbrises ih preko kompa.
Inace sam backup,kada su u pitanju instalacije ne radi svoj posao bas dobro,pa se preporucuje nova instalacija svih aplikacija.
Pozdrav
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

presvega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 17:39

Post od presvega »

Ladno nisam uopste ulazio u ''scene mode'', pretpostavljao sam da je to funkcija za nesto drugo....Izvinjavam se na onim pitanjima. Sta mi bi da pomislim da ovako mocan telefon ne poseduje ''night mode''...Hvala. Placam pice :-)

nikiolasv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 15. Feb 2008. 19:21

Post od nikiolasv »

Imam N73ME i sledeci problem: Telefon mi nekad nece na internet. Kada radi internet onda je sve OK. Medjutim posle nekog perioda ili aktivnosti (nisam tacno otkrio uzrok nemogucstva konektovanja na internet - da li je to posle mog poziva ili kada mene neko zove ili kada posaljem ili primim SMS ili nista od navedenog) telefon prosto nece na internet. Napise Connecting via Mobtel GPRS ali se nista ne desava. Posle restarta telefona sve radi OK, tj. mogu na internet. Hvala na pomoci u napred!!!

presvega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 17:39

Post od presvega »

Probaj da izbrises postojece parametre i opet ubacis nove. Najlakse ti je da posaljes podesavanja sa nokijinog sajta (vidi link). Ako nece, probaj sa resetovanjem telefona ili u najgorem slucaju sa updateovanjem softvera...Mada za svaki slucaj obrisi kes memoriju u pretrazivacu.

https://nokiags.wdsglobal.com/standard? ... honeId=703


P.S. Nemoj da te zbuni sto je link za N70, radi provereno i na N73...

nikiolasv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 15. Feb 2008. 19:21

Post od nikiolasv »

Ja sam vec update-ovao softver sa v3 na v4 bas zbog ovog razloga, medjutim problem je ostao. Pokusavao sam vec da obrisem sve parametre i da dodam sa telenorovog sajta, medjutim ista prica. I sad sam obrisao sve parametre i ubacio sa telenorovog sajta internet i MMS, mada mi nije bilo jasno kada sam izabrao da hocu internet pitao me je za vrstu nosaca gde je bilo ponudjeno CSD i GPRS. Ja sam stavio GPRS. Ne znam sta je CSD i da li sam mozda trebao njega da stavim.

presvega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 17:39

Post od presvega »

Moj ortak je imao slican problem, naime u ovom telefonu postoje 2 opcije za koriscenje neta. Ono ''Web'' i ona druga ''Services''. Podesio je parametre u meniju ''Services'' i preko toga isao na net. Ja takodje net koristim iz ''Services'' a ne preko ''Web-a''. Nisi pogresio za GPRS, ali ovaj telefon poseduje ''EDGE'' sto je mnogo brzi prenos podataka od GPRS-a. Prilikom konektovanja bi ti se u levom gornjem uglu trebalo pojaviti slovo ''E''-sto predstavlja ''EDGE''.

P.S. Nadam se da na telenorovom sajtu kao vrstu podesavanja biras ''WAP'' a ne ''INTERNET''...Mozda u tome lezi problem. Licno sam uvek birao ''WAP'' podesavanja a nosac GPRS, uvek je radilo kako treba.

nikiolasv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 15. Feb 2008. 19:21

Post od nikiolasv »

Pokusavao sam da pristupin internetu i preko cellity freeSMS ali i on ne moze da se konektuje. Da, koristim Telenor Wap, mada sam pokusavao i sa Telenor Internet i problem sa konekcijom na internet je ostajao sve dok telefon ne restartujem.

boki_9414
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 14. Dec 2007. 05:22

Post od boki_9414 »

da pitam ja jos nesto.

video sam na you tube kao neka aplikacija za n73 upalis je i telefon radi kao xp na kompu :o .

kakva je to aplikacija :wacko: ?
Nokia N73 ME

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

E aj ako ima neko neke slike,kako su ljudi modovali kuciste na N73 nek ih okaci :) :) hvala unapred...
Nokia E71... Elegant, but deadly

MCone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Čet, 24. Jan 2008. 20:03

Post od MCone »

trebale bi mi neke tema za ovaj fon, gde mogu da ih nadjem na net-u? ...

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

xxxx je dobar site za teme .


Izmenio:gameforce:Zabranjeno davanje linkova koji sadrže warez!

MCone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Čet, 24. Jan 2008. 20:03

Post od MCone »

ljudi, trebaju mi teme za ovaj fon....! .

Jordan23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2007. 14:35
Lokacija: Niksic,Montenegro...

Post od Jordan23 »

MCone, idi na www.ownskin.com, i tu imas starsnih tema...Samo ukucas ime i naci ces...Extra sajt, cak i pravis teme na njemu ako hoces... :lol: :D
N97, iPhone 4 on its way!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

MCone http://www.zedge.net je odlican sajt za skidanje tema.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Odgovori