Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

acikus, koliko ja znam na Belle jedino i radi ta metoda sa Norton Hack ali ces cak na nekim uredjajima morati rucno da prebacis fajl installserver.exe kao sto sam ja morao i sto sam tek kasnije skontao. Nakon toga sam uspjesno instalirao sve dodatne widgete sto mi je Fox, dao (usput hvala na njima) :D. Ja sam imao slobodno oko 125MB na C i posto imam neke aplikacije koje zahtjevaju na C da se instaliraju i uz to widgeti kao i update za onaj Shazam kao i update za search widget to je sve palo na 100-105MB sto je meni podnosljivo jer ni na Anni nisam imao vise. Sto se tice RAM memorije tu je primjetno poprilicno poboljsanje jer sa cak pokrenutim aplikacijama mail, whatsapp, search, i jos nekim sistemskim imam uvijek slobodno oko 120MB RAM dok je na Anni to dosta variralo od 70-90MB (naguram na 90 kad cesce idem na kompresiju preko task managera). Uglavnom sam sve u svemu prezadovoljan. Nisam imao prilike testirati kameru jos, kakve su kod vas slike? Jesu bolje nego na divljoj Belle i jesu li u rangu sa Annom? Pozz

I da dodam da ne znam kako vama, ali mi je jako irititantan sadasnji startup zvuk. :D mogli su nesto kreativnije smisliti ako su vec mislili mijenjati. :D

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Znaci svi imaju skoro isto slobodnog prostora na "C",e da sada sam isprobavao skype,nisam nam ubacili i dalje video call,seronje :x :x..samo su nam dodali "Loudspeaker",bolje isto nego nista.. :wacko:
P.S. meni je bas ok,cak i simpatican :D zvuk na pocetku 8)
Poslednja izmena od acamatic u Sre, 08. Feb 2012. 13:30, izmenjeno 1 put ukupno.

Nenad88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 26. Avg 2011. 14:48

Post od Nenad88 »

Treba mi pomoć oko hakovanja..
Hakovao sam sve normalno sa Norton hackom i sve je prošlo kako treba. U Rom Patcher-u sam uključio "Install_server" i "Open4All" i onda pokušao da ubacim neke programe u telefon, ali mi je prijavilo "sertifikat error".
Onda sam ponovo ušao u Rom patcher, ali tamo sada imam samo "RemoveRecordingTone" i ništa više.

A inače ja imam oko 120MB na C.. S tim što sam ja morao da radim hard reset pošto nije hteo da mi uradi hack iz prve.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Hteo sam da preflesujem hakovanu Belle verziju sa ovom oficijalnom i nikako ne uspevam,i to sa onim Phoenixom sto je postavljen u temi Phoenix i N8,stalno vraca na kraju procesa telefon i neki recovery mode i na kraju javi gresku da ne moze da flesuje. :?
Da li kod vas na Nokia suite ima opcija da se deinstalira softver?
Kod mene nema,a imam najnoviju verziju.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

janka_88 i Fox , mogu li ja nekako doći do tih widgeta :) :oops:
16 godina na forumu MOBILNISVET

Nenad88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 26. Avg 2011. 14:48

Post od Nenad88 »

Meni isto Phoenix nije hteo da flešuje, ali sam našao rešenje na netu.
Kad u Phoenix-u odeš na "firmware update", uđi na "options" i vidi tu u listi fajlova da li na kraju imaš neki fajl koji je ispisan crvenim slovima (ne znam tačan naziv). Ako imaš, obriši ga i idi na "ok". I onda bi trebalo da radi.
To je kod mene bio problem..

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

zoreli, evo ti link,na njemu se nalaze vidzeti.. KLIK

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Sale_M, na kraju uvek izbaci fw update failing ili tako nekako.
Odradi sve kako si do sad. U jednom trenutku odbrojavace od 25. Sacekaj da prodje to vreme i onda ce ti izaci jedan prozor. Tada diskonektuj telefon ponovo konektuj i brzo pritisni power dugme i onda OK u prozoru koji ti je izasao u Phoenihu. Na kraju ce ti opet pokazati da nije uspesno odradjeno ali to je normalno. Diskonektuj telefon i upali ga...

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

acamatic hvala :)

... ajoj odradio sam ovaj NortonSymbianHack ali izbacuje mi certificate eror :ohmy: :ohmy: :ohmy:
evo već drugi put ga odrađujem sve po redu ali neće pa neće ... ljudi da li ste vi uspeli da hakujete Bellu ovom metodom ???
16 godina na forumu MOBILNISVET

Nenad88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 26. Avg 2011. 14:48

Post od Nenad88 »

Moraš kad završiš celu proceduru sa Nortonom da skineš sa neta fajl "instal server" i da ga prekopiraš preko nekog explorera u direktorijum C/Sys/Bin..

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

zoreli, nije mi i dalje jasno zasto kada smo odradili svi update nismo dobili vidzete..mislim da ce to srediti na narednom update-u..
A to za hack zoreli dosta ljudima se to desavalo da izbacuje certificat error, mislim da je valjda neko pomenuo da se pokusa da se prvo odradi hard resset pa tek onda hack..
P.S.znaci nije do hard resseta al vidis sta kaze janka88. 8)
Poslednja izmena od acamatic u Sre, 08. Feb 2012. 17:31, izmenjeno 1 put ukupno.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

zoreli, stvar je u tome sto moras sa neta skinuti instalserver.exe fajl i onda ga rucno ubaciti u C/sys/bin folder i onda mozes instalirati sve aplikacije. Tako je i sa mnom bilo. Al prvo preko nortona normalno odradis sta imas i preko rompatcher-a osposobis pristup sistemskim fajlovima. Evo link za skidanje installserver.exe fajla:

http://www.mirrorcreator.com/files/WIA4 ... .zip_links

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

janka_88, e super odradio sam i sad radi ,hvala. Instalirao sam weather widget ali nigde ga nema wtf... :|
16 godina na forumu MOBILNISVET

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

zoreli,restartuj uredjaj. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

danas posle celog dana korišćenja, sve radi kako treba. Inače, za one kojima Navifirm ne prikazuje apdejt, meni se desilo isto. Navifirm 1.6 ne vidi ništa, ali 1.5 je odradio sve na keca. Nokia suite nisam ni probao....lakše mi je ovako.....

Sve u svemu, zadovoljan sam.

maljak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 11:47

Post od maljak »

bio bih zahvalan onom ko hoce da mi objasni kako da ubacim kod norton hacka onaj faj instalserver.exe. Meni pokazuje pc explorer da je C memorija puna, a nije ima oko 90mb i ne dozvoljava kopiranje fajla u sys bin folder.

unapred zahvalan na pomoci

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

maljak, da li si odradio sve sto prethodi ubacivanju tog fajla? mislim na instaliranje norton hacka i da uradis restore onog fajla u norton programu? Nakon toga trebas instalirati rompatcher i omoguciti pristup sistemskim fajlovima preko onog open4all patcha i tek onda ces moci kopirati installserver fajl u C/sys/bin.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Ok,citam razne komentare po forumima u vezi update-a,i ono sto na prvu loptu zakljucujem je da je oficijalna verzija Belle nista drugo nego ona verzija koja se na netu moze naci vec vise od mesec dana.Sve je isto,cak su i bugovi ostali isti,a vidim i da fale neki widgeti... :roll:
Sve u svemu,izgleda da ce kao po obicaju opet morati nesto da se kuva da bi se izvukao maximum iz uredjaja. :wink:
Vase misljenje?

P.S. Kakav je kvalitet fotki,citam da i dalje ne moze da se postigne kvalitet kao na Anna-i...?
Izgleda da je Win ekipa u Nokia-i ozbiljno pocela da "saplice" ovaj model. :dry: :disgust:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

Meni se lično ne sviđa ovo ručno uključivanje i isključivanje mobile data , to su uzeli od androida , više mi se sviđalo na Anni kad kliknem na operu da se uključuje net - izađem iz opere i sam se isključi a ne ovako ručno , na Anni mi je proveravao mailove svakih pola sata automatski (sam uključi i isključi net) ovde toga nema jedino da stalno držim upaljen 3G ili WiFi , oni widgeti mi pola rade a drugu polovinu ne mogu da nađem (instalirani ali ih nema u widgetima) , kamera za nijansu lošije fotke pravi definitivo :dry: ... to su moje zamerke za sada.
16 godina na forumu MOBILNISVET

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Fox, izgleda da je to to. Ja sam vec izmodovao za mene. ocistio UDA -u skroz pa sam imao na pocetku preko 200 Mb na C particiji, ubacio neke modove, sve widgete i naravno haknuo ga. Sve je isto osim sto mi sada konacno radi opcija izgovori ime pozivaoca, koja mi je jako korisna.
zoreli, meni se bas to rucno ukljucivanje- iskljucivanje svidja jer mogu da odradim u kojem god trenutku hocu veoma lako. Sto se tice kamere postoji mod za Belle "NVT+N8+CameraMod+3.1_hacked_Symbian_Belle" pa probaj s njim i javi utiske.

Odgovori