Nokia N91

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Verovatno da, ma'beš aplikacije...Specifičan fon za specifične ljude. Meni bi odgovarao, talk, SMS, aluminium and music, 3,5mm ulaz, ne tražim ništa više...all in one... Još da nema kameru i Symb :D , ne bih jeo godinu dana :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Eh kada bi w960i imao 3.5mm i s60 v 2.1 :cry: :(

jbga ja bez struje i telefona ne mogu, al zato vodu ću da isključim, ionako ima izvora na sve strane, samo moram da se bacim u trošak d'uzmem dve, tri plastične kofe na pijaci :)

i od danas ukinuo sam sebi večere, da se polako priviknem na gladovanje, e a za par meseci ---- ma ništa neću jesti, samo ću ići redovno na infuziju u bolnicu, i naravno usput slušati muziku na mom ljubimcu, i slikacu mlade sestre savršenom kamerom mog смартфон музичког фотоапарата

:D :oops: sry za off..

markoni_po
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 07. Dec 2006. 20:37

Post od markoni_po »

Akki napisao:Ne znam, ja bih se baš smejao da dj dodje sa n91 i krene da pušta muziku sa njega... :lol: zamišljam Chemical Brothers kako umesto sve opreme donose samo mixetu i n91... :lol:
ja nisam ni mislio niti radio žurku sa n91. Ako ti je poznato mixete mogu da imaju više kanala od 2 pa možeš prikačiti da se zezaš,pustiš neki sempl....To je bio test prijatelju..
valdevit napisao:sta odvaljuje ipod :unsure: ma nema sanse,ipod je najbolji mp3 plejer ikad napravljen,tako da sumnjam da neki mp3 moze da mu prism...,a kamoli mobilni telefon :D 8)
nisam ja to zaključio nego internet i razni časopisi ispitivanjem su došli do toga.

a ti jednostavno napanji n91 do kraja pa onda iPOD pa sam zaključi poz
N91..moja ljubav!

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

ovako,posto vidim da sam svojim postom izazvao reakcije,resio sam da izvrsim poredjenje ova 2 aparata i javicu vam za rezultate uskoro...ortak ima n91,a ja ipod.Povezacu ih na moje kucno ozvucenje,istim kablom,max volume i pusticu istu pesmu,pa cu licno videti razliku,al i dalje navijam za ipod i tvrdim da je bolji... 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

valdevit, ako već hoćeš tako da ih testiraš, spoji oba uređaja istovremeno na odvojene ulaze pojačala, pokreni istovremeno reprodukciju i prebacuj jedan/drugi. Naravno, poigraj se malo i sa zvučnim podešavanjima, a probaj i da kombinuješ slušalice. :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

valdevit, s obzirom da si vec opredeljen, moes i da nam saopstis rezultate testa kako je iPod pokidao N91. Ako si pristrasan, naravno da ce ti se ciniti da je N91 slabiji u odnosu na tvog favorita. To ti i nije neki test.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...i vidi da budeš objektivan, već si otkrio za koga navijaš...
Usput proveri i brzinu kucanja sms-a na oba modela i kako radi Opera :lol: , šalim se
:wink:
edit, "poklopljen" post sa miodrage
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Prvi put da čujem da će neko da testira zvuk mp3 plejera preko svog kućnog ozvučenja... stvarno ne vidim poentu... :)

btw, Markoni, nisam baš najbolje skapirao, držiš semplove na n91???
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Što da ne, ovo je forum o mobilnim-a, e pa, push them to the edge :)
Čega sve ima, ovo je barem "interesantno", ako ništa drugo...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

testiracemo ortak i ja,pa cemo zajedno zakljuciti sta je bolje 8) samo ja da nabavim taj fon... :D

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Koliko bi trebalo da vredi nova N91 Music Ediotion 8GB,nudi mi se doticna u zamenu,a posto nova N91 od 4GB (znaci isti model samo sa manjim HD-om i nema AD2P) kosta oko 320 eura mislim da ne bi trebalo da je skoro nova Music Edition od 8GB (navodno samo probana nekoliko dana) skuplja od 380-400 eura!?U mom kraju nje nema,a vidim da je ni kod vas u BG u prodavnicama nema sada,ali mozda je bilo pa se neko seca cene???
Pozdrav 8)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Lomnica_city, ne više od 400 eura... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ok, očišćena besmislena rasprava, idemo dalje.

Sinoć sam zamenio 6,3mm jack sa 3,5mm na mojim starim Sony-jevim slušalicama koje uskoro pune 20 godina. :) Prilično su glomazne i teške ali imaju odličan zvuk, sa kvalitetnim pojačalom su u stanju da pomere mozak. :D Mogu da isteraju bas koji se na velikim zvučnicima eventualno samo oseća i retko kad čuje. Elem, N91 je ispunio očekivanja, kvalitet je dobar, jačina takođe, čak ima i zaliha za tiše pesme. Poredio sam reprodukciju sa Philips CD880 player-om preko izlaza za sluške i zvuče prilično isto kada su isključene tonske kontrole na N91. Kada se aktiviraju, N91 glatko odnosi pobedu. Međutim, ipak mi fali malo više basa i visokih, mada sam to shvatio tek kada sam spojio slušalice na eksterno pojačalo ispred koga stoji 2x12 ekvić. :D Naravno, to nije za poređenje, da bi telefon mogao da isporuči takav zvuk, potrebna je veća snaga (pogotovo za bas) a pojeo bi bateriju za 2-3 sata. ;) Biće još utisaka kad ugrabim malo više vremena. Planiram da uzmem neke kvalitetnije bubice pa ću se igrati...

Milos!1!
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 21. Feb 2007. 10:55

Post od Milos!1! »

Cekaj,cekaj....... mislim da nisam dobro procitao.... 20 godina? Da nisi slucajno dodao jednu nulu vise ? :D Meni ako potraju 2 god dobro je...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Milos!1!, naravno da se nije zeznuo. Nekad se to malo drugačije pravilo. Čelična žica i tako to, a usput to su kućne velike ozbiljne slušalice. To je vreme kad je Sony pravio kvalitetne stvari, a ne hiperprodukcija stvari koje traju po max. 2 godine. Moj Panasonic video sledeće godine puni 20 :)

Miškoni, jesi siguran da je samo do telefona? Ne misliš da je možda malo do MP3ja? Ako hoćeš maksimalan kvalitet zaboravićeš i ekvilajzer i MP3. A i te slušalice nisu pravljene za tako malu snagu. Nije samo što bu izduvao brzo bateriju, nego što ti treba i veći napon nego što ima telefona ili plejer da pokrene membrane do kraja. A zato za kućna pojačala ne važi garancija na bubice, tj. na njima mogu da se probiju :wink:

:)
Poslednja izmena od gargamel4 u Sre, 20. Jun 2007. 06:05, izmenjeno 1 put ukupno.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

To o "starim" sluškama - no comment...ko shvata, shvata...
Poenta je
Miškoni napisao:Poredio sam reprodukciju sa Philips CD880 player-om preko izlaza za sluške i zvuče prilično isto kada su isključene tonske kontrole na N91.
Je'l tako? Oba modela, "razoružana", zvuče isto? OK, dovoljno... :)
EQ nije bitan (u ovome), naravno da je na n91 "ograničen".
...idi i dalje..igraj se :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Zamena obavljena (za jedan laptop,i dalje imam N72) i sad imam N91 ME 8GB!! :wink: Prvi utisci su OK,nije bas neki ekran za tako skup telefon,malo su previse sitni tasteri unutar kucista tako da jos razmisljam da li da je zadrzim ili menjam za N73ME,obicnu N73 ili recimo N80 ili E61i,nekako mislim da bi mi oni bolje lezali?!
Jel ima ovde na forumu neko objasnjenje kako da povezem ad-hoc moj laptop i N91 preko Wi-Fi-a,mislim da je bilo neko objasnjenje oko povezivanja i koriscenja Skype-a preko E60 ali to verovatno nije isto,nemam wireless pa da znam kako se podesava i koristi?
Pozdrav 8)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa ekran je "backstage", i "povezivanje", skype, itd... Kako to bre ZVUČI? Iskreno...iz iskustva... :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Lomnica_city, princip je sledeci. Kupis WiFi Access point, ili WiFi karticu prebacis u Ad-hoc AP mod. Morezu stavis da obavezno bude open source. I nakacis se telefonom na to. Sto se tiche skype-a, koliko ja znam, sve aplikacije zahtevaju da instaliras dodatni prograncic na svoj komp, i da skype radi u pozadini. E a preko programcica u fonu se kacis na klijent u kompu i to mu dodje to. Nisam isprobao tako da ne znam, ali tako pisheu textovima koje sam citao. I moja topla preporuka za E61i.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Videcemo,mislim da mi polako prirasta za srce uprskos par mana koje sam nabrojao,sada mi njih nadjacavaju ostale prednosti,kao sto je metalno kuciste,veoma cvrst slajder za jednu Nokiu,Wi-Fi,veoma brz softver,maltene ne stignem da pustim taster a on je vec reagovao,stvarno je 3rd Edition lepo odradjen (posto je radjen od nule) a i zvuk je ODLICAN tako da cu mozda i da je zadrzim,simpaticna je ali ako je neko zainteresovan za nju ima PP za to!
Inace moj laptop ima ad-hoc mod u softveru Wi-Fi kartice,i ukljuceno je,ali kad pustim telefon da trazi mrezu kaze da nije nadjeno nista,moracu da potrazim podesavanja za wireless pa da vidim da li mora da se podesi i da li moze uopste da se podesi telefon za rad u ad-hoc modu,a ako ne moze uskoro bi trebalo da mi uvedu wireless (poceli sa uvodjenjem jos lane i evo jos cekam) pa posto kuci imamo samo laptopove ionako cu dobiti AP i necu sad da ga kupujem,cujem da je moguce da bude nekompatibilan sa njihovom opremom pa ne bih da ga posle menjam kad treba da proradi wireless internet!
Pozdrav 8)

Odgovori