Nokia E7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Mediokritet? :roll:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Wicker Man, ajde molim te objasni sta si hteo time da kazes jer ono sto ja znam da mediokritet znaci ne uklapa mi se u pricu o telefonu jer se uvek i iskljucivo odnosi na osobu evo npr ovo objasnjenje reci: Osoba koja u sredini sredine nađe sredinu. Osoba koja nit smrdi nit miriše i koja se najbolje oseća kada je potpuno neprimećena.
Ako si mislio da je ovaj telefon prosek onda ti ja stvarno zavidim na svetu i mogucnostima u kojima ti zivis.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Slika

Ko komp je*ote, moz' flesku da mu butnes! Ostvarenje sna! Hardverski je savrsen.
Jedino sto me od njega (mnogo) odbija je Symbian.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Pa da, USB OTG je najavljen jos za N8. Nema puno telefona sa ovom funkcijom, znam da mogu da se modifikuju N900 i Milestone da bi ovo proradilo i to je to. Inace postoji nekoliko Android telefona na kojima je ovo teoretski moguce ali koliko sam shvatio glavni problem je napajanje.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Dosta korisna stvar, mada ovo je raj za prenošenje virusa sa kompjutera na telefon, tako da ja ovo nikada ne bi koristio, i ovako ničiji usb ne uzimam.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

snenad, Znas, dosta puta kazemo za telefon da je "azdaja", a ona je vrsta zivotinje jelte, ali se opet zna na sta se taj izraz odnosi.Sad, ako ti ne razumes,tvoj problem. :wink:
Dalje,nagledao sam se ja, a i drugi, ovih Nokijinih "ubica",ultra-mega-giga masina kad se najavljuju i onda svi masovno onanisu nad tim fotkama,medjutim kad dodje finalni proizvod... prc,prosek ili ispod proseka, a cena paprena.Svaka cast dosadasnjoj E seriji.E pa sa godinama se nesto i naucilo tako da dok ne izadje nista on za mene ne predstavlja tako bombasticno.Verujem da ce biti cist prosek a pored najvljenih HTC modela ovaj Simbijanac po meni ima jako male sanse.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Wicker Man napisao: Dalje,nagledao sam se ja, a i drugi, ovih Nokijinih "ubica",ultra-mega-giga masina kad se najavljuju i onda svi masovno onanisu nad tim fotkama,medjutim kad dodje finalni proizvod... prc,prosek ili ispod proseka, a cena paprena.
Toga se bukvalno i ja plasim. Specifikacije su savrsene, i sve ove mogucnosti. Ali u praksi, dodir sa Simbijanom, :dry: pa pitanje izrade... Znaci u protekle tri godine, izrada je bila za zatvor (pa sa prodavcem u Alpha Copy- glavni njihovi, zajedno smo ismevali plastikenere od 700 evra. Setimo se N96 pa svi ovi nadalje, nema jednog dobro odradjenog fona sve poluproizvodi- izuzev E serije, mada je i ona imala ispade sa izlivima svetlosti ko da je Nokia pravila).
E sada... nadam se da je nokiju malo stislo dole gubljenje popularnosti, pa su se bacili na nove OSe, pa aluminijumska kucista... Mislim da su skontali da je ovo 2010 godina i da se ne moze vise na leru. Ali videcemo.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Ljudi jeste li vi uopste gledali video klipove ovog telefona na youtube-u? Ima ih vec na desetine!
I Symbian ne da dobro i brzo radi nego prosto ne mozes da verujes da je to isti OS kao na nekim starijim telefonima(ustvari i nije mada bi covek to pomislio citajuci neke postove ovde), ne samo zbog brzine nego i samog UI-a!
Ima i klipova snimljenih na dnevnom svetlu, displej je jednom recju savrsen, i unutra i napolju!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Iako se najverovatnije ne vracam na Nokiju i Symbian, ovaj model bih rado uzeo u razmatranje za kupovinu, da mi treba novo telefonsko cedo u trenutku kad E7 izadje u prodaju. Iskreno se nadam da nece biti promasaj.
Daleko je ovo od savrsenstva, iako "papir" tvrdi suprotno, radni takt je nekih 680MHz, sto je malo ako posmatramo neke najvaznije igrace koji vec uveliko prakljaju sa 1GHz. Nebitno i sto je metalna izrada, ako bude skripalo i skljocalo, dzaba minimum 500 evrica za ovo. Samo da ne bude spolja gladac, iznutra jadac...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

http://www.youtube.com/watch?v=sNnRsts69KU
pazi mala cak i trci sa ovakvim telefonom,sama sa njim u parku :uhuh: gde ide ovaj svet :P :P

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

green...slazem se sa tobom...680mhz je stvarno malo pa neka su ga optimizovali koliko hoce...danasnji standar je 1ghz i za telefone cijene 300 evra a ne za vodeci telefon nokie...navigacioni taster je izostavljen sto mi uopste nije logicno sa obzirom na dimenzije uredjaja...sto se tice izrade reklo bi se da ce biti vrhunska ma puno aluminijuma ali ako bude patio od stare boljke symbiana/bagova/ ni to mu nece pomoci

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

http://www.youtube.com/watch?v=cEvEjt4Z9xc
@conta
telefon izgleda perverzno,a i displej...ne znam sta ste se uhvatili sad da pljujete
pa 5800 je radila na 4xx mhz pa je radila ok...eh sad da je svima potreban cpu 1ghz,i nije...

BracaCakic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 12:31

Post od BracaCakic »


Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

@ljudi, sto se tice brzine, vaznija je optimizacija samog OS-a, od megaherca.
Sve u svemu, ovaj telefon me i posle prespavane noci hardverski (po specifikacijama i spolja) odusevljava.
Ali uporedite HTCov Android sa Sense, i Nokijin Symbian. A non stop si u interakciji sa njim. Nije to vise ono vreme, izadje fon, brate koje specifikacije, ima sve, moj je! Danas dal' nesto valja odlucuju finese koje prijaju, a ne "krupne" stvari sa papira. Mene je recimo guranje fleske odusevilo, ali izbor Symbian + fleska vs. Android, ipak Android.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

skar....ovo ce se prodavati za 500 evra...mogli su vala da ugrade bolji procesor...slazes li se da je danas 1ghz standard za aparate sa ekranima osjetljivim na dodir od 3.5 inca pa dalje...to radi i posrnula motorola,acer...ne pljujem ga nego ce da izbace verziju posle 2 mjeseca koja ce imati bolji procesor i nazvace je -01...ista situacija sa c6 pokupovali svi sad izaslo -01 koji iam bolji procesor vise rama i dodali malo metala...u redu optimatizacija procesora i sigurno je to dobro uradjeno ali kod zahtjevnih app,otvaranja vise app u isto vrijeme mora doci do opterecenje procesora...i dosta app se i pise za za jace procesore

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

conta, Ovaj telefon košta 500 eura bez poreza i taksi, tako da će mu cena doći na nekih 600 eura. Evo sa gsm arene The E7 is expected to cost around 495 euro (637 USD) before taxes and subsidies.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

I jos kada se doda da ce kod nas cena biti jos vide naduvana zbog "one nase stare": "Nokia je Nokia"; ode cena na 700+e. :dry:
Crni mi bas izgleda mocno.
Ne znam kakva je tastatura za kucanje i da li ce, palcevima, smetati one "usi" sto ostanu kada se izvuce displej ali znam da Nokia ne bi trebala da kiksa na ovom modelu (i N8 ), jer posle toga nema povratka iz ambisa.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

skar
Држде је :D
Ја ћу фон да присвојим а после вас остављам саме :lol:

Сад озбиљно овај модел делује изузетно интересантно(уствари цели нови низ модела) али мислим да ће због цене е7 остати ван домета за нас обичне смртнике...
Слобода или смрт

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Wicker Man, potpisujem!!!!!! za jako veliki broj telefona ukljucujuci i N97 se dizala takva prasina, a kada su izasli ispostavilo se da su DNO DNA!!! upravo zbog toga sam skeptican kada su u pitanju novi nokijini modeli i E7 i N8... ne kazem da mozda ovih dana necu pazariti N8, ali rizik je!!!!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Pa N97 je nekako predvodnik te situacije.Secam se kad su ga najavil svi slinili za njim,naslova na sve strane,ma nema covek bi rekao posle njega potop.Medjutim kad izadje razocarenje za razocarenjem su se nizali.Retki su bili sretnici kojima je zapao dobar primerak.
Ono sto bi mozda moglo da bude inakcija optimizma jeste sto ovaj model pripada E seriji a znamo da je ona opet ono najboje od Nokijie iz smart segmenta,tako da mozda postoji mogucnost da ovo bude dobar naslednik u E seriji,ali opet kazem o tom po tom.
Inace ako Nokjia sad zahebe stvar sa ovim modelima pojesce ih konkuencija u smart segmentu i to za dorucak pri tom pitajuci: "Ima li jos?"
Oni su samo ove godine na gubitku 40% u odnosu na proslu u ovom smart segementu.Eejj 40% skoro pa dupli gubitak.Pa "glave u rukovodstvu" lete i za manje a ne ovoliko.
Videcemo sta ce im doneti ovaj Stiven koji je dosao iz Microsofta.
Mirko BGD napisao:ne kazem da mozda ovih dana necu pazariti N8, ali rizik je!!!!
Ti bas volis da rizikujes,svaka cast.Mozda ti novac ne predstavlja problem ali i pored toga meni ne bi bilo bas prijatno izdvojiti vecu sumu za nesto sto moze da bude fail.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Odgovori