Najvece mane Nokia telefona

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ninolina, pa Low Rider je verovatno i mislio na to da ako izadjes na slusalicu opet moras da ubijes proces, sto znaci: crvena slusalica + drzis dugme za meni + 'c' + cancel :D .... slozices se da i nije bas najbrzi nacin :D

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

Poslednje vreme pocinje ozbiljno da me nervira stanje cena nokia telefona kod nas, a taj problem se ne pojavljuje kod drugih proizvodjaca :cry:

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

i to sto kazes cijene su im zaista visoke , uzmimo npr. n6610i koja je bezveze(znam imao sam je) , za te pare koje das na nju mozes kupiti i se k500 koji je solidan telefon i duplo je bolji od 6610i, onda mozes uzreti i neki LG model kojih zaista ima sve vise , dobri su , a i pristupacniji (jeftiniji) nego nokie
Poslednja izmena od Del Boy u Sub, 21. Jan 2006. 17:09, izmenjeno 1 put ukupno.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

pa nemojte tako .... samsung je po meni sampion visokih cena (mislim na obicne mobilne - ne na neke perverzije sa zlatom i svilom :D ) ... s obzirom sta nude - preskupi su ...

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

Nisam samo mislio na visinu cena nogo i na na to da su razlike u pocerku kad se pojavi telefon ogromne a kasnije se toliko izjednace da hoces da se pojedes ili tako skacu i padaju da kao na berzi moras da sacekas pravi trenutak za kupovinu! A zbrka nastaje ako se pojave neki ispod ruke po povoljnijoj ceni pa onda nestanu i vrati se cena na isto, kao sto se desilo sa 6680 :smutny:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

pa ja se, recimo, secam kada sam zeleo da kupim SE t610 ..... cena mu je bila nesto iznad 200e i onda je toliko bio trazen da su mu podigli cenu na skoro 300e :D ....dakle, samo je pitanje koliko su prodavci bezobrazni, nista vise :) ..... e sad, ne znam kolike su zvanicne cene Nokia telefona, ali kod nas sta god da kupujes moras da cekas pravi trenutak :) ...... mada gledaj to sa vedrije strane - zbog toga smo toliko inteligentni :lol: :lol:

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Svi Symbian telefoni su veći i teži od telefona koji nemaju Symbian (ne samo Nokie, nego i drugi proizvođači, sigurno ste videli Simens SX1) zbog većeg ekrana i (verovatno) više elektronike koja je u njih spakovana, tako da onaj ko želi Symbian telefon mora za sada da se pomiri sa veličinom telefona, nadajmo se da će u bliskoj budućnosti i Symbian telefoni biti manji i lakši.
Ghost

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nevidljivi, ako mene pitas vec su dovoljno mali :D ..... pa najveci deo telefona zauzima displej a tastaturu toliko zbudze da mi sa velikim sakama ne mozemo da kucamo normalno poruke :D ...... ja kad kucam najvise koristim taster 'c' :lol:

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

ma moze symbian da stane i u manje kuciste , uzmimo na primjer panasonic x800 , koji je i po dimenzijam a i po tezini slican motoroli v3

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

jeste, ali si zaboravio da otvoris telefon. otvori ga i onda ce fon imati 20cm. telefon na preklop ti nije neki pokazatelj da symbian moze da "stane" u manje kuciste.
Ali se slazem sa tobom.
mislim da ce e60 biti to o cemu pricamo. mada je i on 115mm. ali bice elegantniji-sigurno :D 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

b_udder napisao:ninolina, pa Low Rider je verovatno i mislio na to da ako izadjes na slusalicu opet moras da ubijes proces, sto znaci: crvena slusalica + drzis dugme za meni + 'c' + cancel :D .... slozices se da i nije bas najbrzi nacin :D
Pa ovako, da ne postoji ta funkcija crvene slusalice, ne bi bilo moguce da ti neka aplikacija ostane aktivna u pozadini kad zelis nesto drugo da pokrenes i da se posle ponovo vratis tamo gde si stao, a to je ono sto je cesto neophodno , bar meni, pa mislim da mu to nije nikakva mana...

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ninolina, razumem ja tebe i ja cesto ostavljam nesto aktivno u pozadini, ali u tu svrhu moze da se koristi i taster za meni, zar ne ....... doduse onda udje u meni, ali svejedno :)

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Najviše mi smeta odsustvo opcije brisanja svih izveštaja!!! Pa to je bre imao moj matori SE T200!!!
Ukoliko ne otvoriš svaki izveštaj, posle trećeg-četvrtog ti stigne poruka i piše npr. ''5 message received'' :o
Haos... Katastrofa...
Inače ovo mi je prvi i poslednji put da sam kupio Nokiu! Prvo mi nije radio punjač, a potom mi je telefon potpuno ''umro''(pisao sam o tome ovde na forumu pod temom ''Crk'o 6020'')! Treba baš ovih dana da ga nosim na reklamaciju... Pa jesu to ti skupi telefoni? Jesu to ti što ih preplatiš jedno 20% zbog imena?
Nikad više! Kad ga poprave, gledam da ga prodam i kupujem K500i eventualno K700i ako budem imao love.
2,5 godine sam nosio T200 bez ijednog jedinog problema!
Verovali vi ili ne, displej na mom 6020 je KRIV u odnosu na masku! Kriv! Linija koja oivičava staklo na masci nije paralelna sa ivicom samog displeja :o ... Nije toliko upadljivo, ali se da primetiti...
Sony Ericsson C510

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

brankons, samo nemoj SE K500 :D :D :D
ja sam zbog njega presao (opet) na Nokiju :) .... kazes da ti je displej kriv u odnosu na masku? ... meni je na k500 dzojstik bio pomeren u stranu... medjutim kada sam ga nosio u servis da mu zamene dzojstik (posto je, naravno bio crkao - sto je ces problem sa tim modelom) ispostavilo se da je on u centru, ali da je maska krivo izlivena :lol: :lol: ..... e sad, cinjenica je da SE ima stvarno odlican fabricki OS, a jos i lepo izgleda... ako vec prelazis na SE vidi da to budu neki skuplji modeli posto ljudi ovde tvrde da su oni dosta kvalitetniji od pomenutog k500i

p.s. ne znam za seriju 40, ali na 6630 ima opcija da se izbrisu svi izvestaji (mada je na SE ipak sve vezano za izvestaje mnogo elegantnije reseno)

pozdrav

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

Imam n6630, izmedju ostalog ga koristim i za slusanje muzike, ali me strasno nervira to sto n6630 nema 3,5mm ulaz za slusalice. :dry: :dry: :dry:
HTC Desire S

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

djolem89, ali vecina proizvodjaca stavlja nestandardne prikljucke za slusalice .... jos je gluplji 2.5mm na Motoroli ROKR :D .... samo da ti uzmu jos koji evro za adapter :dry:

bas danas sam pitao za adapter za n6630 i nemaju pojma ni da postoji .... je l zna neko gde bih mogao to da nadjem?

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

b_udder sad mi pade na pamet da mozes da pitas mozda da ti naprave, ili da kupis sa neta ako si vec negde video!

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

evo i ja se sjeti jos jedne mane , na nokiama 6610i/7250/7250i ,kao i neki jeftiniji modeli 6610/7210............. ne mogu slati slike i melodije preko irda , dok neki jeftiniji sony ericssonovi modeli to mogu t300/t310...........
sigurno su htjeli da zarade jos vise kesha na kablovima

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Drobnjak81, pa video sam da se taj adapter isporucuje u paketu sa 6630 Music Edition.... a moze i da se kupi odvojeno, ali nisam siguran da li samo kao paket ili i posebno, jer se u paketu nalazi i kartica od 256, citac kartica u vidu USB diska, pomenuti adapter i mozda jos nesto, a to mi ne treba... medjutim, izgleda da ovde to jos nije stiglo... provericu na nokia.com da li moze da se kupi odvojeno, a onda samo ostaje da se strpim par meseci :D :( :angry:

La Dur
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Ned, 05. Dec 2004. 01:26

Post od La Dur »

Kad je Nokia u pitanju, najviše me nervira njihova poslovna taktika da telefone najavljuju i po 7-8 mjeseci prije njihovog izlaska na tržište. I kad bi se barem držali tih rokova najave ... a oni i to ne poštuju. Tako su u julu 2003. godina najavili da će u oktobru izaći model 6600. Pojavio se tek u decembru. A šta reći za N91 koji su najavili još prošle godine u martu a ni do današnjeg dana se nije pojavio. I ne znam uopšte čemu im služi to najavljivanje po pola godine ranije nekog modela?! Evo prije 2-3 mjeseca čitam o modelu N80. Baš se obradujem i odlučim da ću taj model uzeti sebi, a onda u nastavku teksta čitam da je njegov izlazak na tržiste najavljen za prvi kvartal 2006. godine. Da poludiš. Ajde de da ga najave mjesec dana ranije, ali 6 mjeseci?! Pa prave nas budalama.

Odgovori