Nokia X6

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

Pozdrav forumasi :)
Evo danas sam nabavio ovaj telefon, koji je zamenio staru n82 i mogu reci veoma je dobra masinica.. Kao prvo odusevilo me sta sve ide uz njega.. Nikad nisam mislio da ce muzicki telefon da se isporucuje sa drzacem za auto i auto punjacem (koji ocigledno ukazuju na navigaciju), ali od viska glava ne boli ;)
Sam telefon je prilicno kvalitetno odradjen i svidja mi se, cvrst je, masivan i lep. Jedina zamerka na dizajn je zadnja maskica koja je pola mm odvojena od kucista (ne znam dal je i kod vas) ali ne smeta to toliko.. touch screen reaguje perfektno, precizan je, brzo reaguje (dok kuckam sms) i ne zahteva nikakav pritisak na ekran (sto je ocigledno posto je kapacitivni ekran).. Malo me iritira nedostatak ram memorije i usporenost kretanja u meniju, ali opet da su povecali ram telefon bi bio konkurent (ako ne i bolji) n97(mini) koji se trenutno plasira kao najbolji nokijin telefon..
Kamera ista kao i na svim nokijinim telefonima koji imaju 5mpx, interfejs stari, nista novo.. muzicki plejer isti, samo ima par dobrih dodataka (playlist Dj) za koji moras da se povezujes na ovi i da skines modove vec napravljene od nokije (il od koga vcec) i da se sinhronizuju sa tvojim pesmama. ne znam dal to funkcionise sa svim pesmama (npr. neka pesma Miladina Sobica za koga nazalost zna samo par hiljada ljudi)
Toliko od mene, cujemo se uskoro kada ubacim par aplikacija pa da vidim kako se drzi telefon pod pritiskom :D

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Cooomi čestitam na izboru.svaki početal je težak pa i ovaj.u kratkom intervalu češ videti da je mob stvarno super i da uopšte nije spor.uradi update na v30 ako nisi.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ok je,mozda su malo zajebali situcaiju,bez widgeta i multitoucha,ali ko ne koristi simbian nema pojma da mu je dovoljan standradni ekran jer su na njemu,skrivene sve precice,glavne :D sto vise koristim sve vise mi se svijda!

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

Sto se tice odvojene maskice to ti je normalna pojava,bar koliko sam ja to do sada video...Navicices se na to.Mene malko nervira sto ima mala skipuckanja zadnjeg poklopca kad ga stiskas malo...Mada sad sam to resio silikonskom navlakom koja cuva telefon od akanja a i nema skripanja :D
Opel Klub Serbia
Nokia X6 16gb

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

vostezmaj postavi neku sliku od te maskice tj kako to izgleda kada se ona tu nalazi 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

ima par slika u temi slike vasih mobilnih telefona,ali su lose jer sam slikao sa n70...Videcu u toku dana bolje to da uslikam pa da postavim :wink:


edit:Evo boljih slika sa k750

Slika Slika
Opel Klub Serbia
Nokia X6 16gb

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

gledam malu sliku i pitam se koji je ovo mob.nisam imao pojma da je ova navaka ovakva 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

vostezmaj, gde ima da se kupi to i posto je??
vidim da ti je fino izgreban ekran pa me zanima dal je to od pre il ne pomaze taj silikon?

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

Na svu srecu ekran nije izgreban hvala bogu,to je fabricka folija koja i dalje stoji preko ekrana,nego pocela da se ljusti pa ja odsekao dole levi coskic.Treba da mi stigne ovih dana ona zastitna folija koja nije ovoliko osetljiva i onako kao da je vise plastificirana,dok je ona nekako "mekana"...To mi sve nabavlja drugar koji se bavi mobilnim telefonima i opremom,od njega sam i kupio ovaj nov telefon pre nove god...A mislim da imas po prodavnicama i da se kracu oko 500din ove navlake,ima ih u crnoj i ovoj kao beloj varijanti...Mnogo lepse se izgledati kad legne nova folija koja se ne grebe toliko...A i cilj mi je da telefon ostane kao nov :D

edit:imas i na buvljaku ovih silikonskih navlakica sigurno...


VeNoM, Imao sam je i na staroj 5800 ali crna i kad sam je stavio telefon kao nov :D zao mi sto je ranije nisam imao dosta cuva telefon,mada ona 5800 je i kupljena polovna,a za ovo sam morao da uzmem jer greota da ima i jednu tackicu :oops:
Opel Klub Serbia
Nokia X6 16gb

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

moze mala pomoc,ajd pogledajte na vasim lepotanima kako stojite sa ramom,zanima me koliko imate po podizanju sistema,i ovako posle pokrenutih par aplikacija !!!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

skar ovako
screenlocker
fscaller
batsaver
taskman
i standard home scr kontakti meni sat poruke log sve to što je uključeno ostalo još nekih 30mb
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

tnx covece,Ja sam mislio da imam problema sa ramom,a izgleda da je uobicajeno to,jer sam mu upisao swf c6-x6 remix,i odlican je,ali mi nekako tih slobodnih 30 :shock: maloo..
bar se cini!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

skar na ovo roknem i web i nimbuz i skype i mp3 i opet mi ostane rama za normalni rad.tačan broj ne znam ali lepo radi.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Dark Phoenix
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 23:00

Post od Dark Phoenix »

ljudi imate li vi problema sa prasinom na ekranu ispod maske? :smutny:

kod mene se nakupilo, ne smeta ovako pri nekom normalnom radu, primecuje se kada sam napolju na suncu ili neko jace svetlo u sobi. Kako da sredim ovo a da ne nosim u servis

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Dark Phoenix na moju sreću nemam problema sa prašinom na ekranu ali imam sa prašinom na sek.kameri i verovatno onom proxy senyoru.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

Dark Phoenix, Nemam ni ja problema sa tom prasinom...Stvarno ne znam kako je tako usla prasina...

VeNoM, A tvoj problem je lako resiv :P Ceo taj deo,ta plasticna zastita plocica-maska nazovi je kako oces ,se drzi na metalnim zabicama i veoma lako je mozes skinuti...U najgorem slucaju nemoras je ni celu skidati vec je malo od sastrana nategnes i produvas i prasina ce izaci 8) Znam licno sam rasklapao :lol: ja ne bi bio ja kad nebi svaki telefon malo cacnuo :D
Opel Klub Serbia
Nokia X6 16gb

Dark Phoenix
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 23:00

Post od Dark Phoenix »

ne znam kako je usla prasina. Video sam na onom testu sto je radio mobilni svet da su imali isti problem, prasina ispod maske na ekranu.

a za tu plasticnu plocu sto kazes da se skida, je li to mislis na ovaj deo gore preko zvucnika i sek. kamere?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

vostezmaj radio sam to pre jedno 6 meseci ali mi je pukao film kada sam ponovo video prašinu.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

Dark Phoenix, Da mislim da ovu plastiku koja prekriva sekundarnu kameru i zvucnik u koji slusas dok razgovaras :D

VeNoM, To bukvalno za 3 sekunde mozes da odradis svaki put kad se nakupi prasina.A moj savet je da uzmes neku zatvoreniju futrolu ili kao ja ovu silikonsku navlaku.Juce sam bas izvadio fon iz navlake da ga malo ocistim i bukvalno je kao i prvog dana kad sam ga kupio,nov novcijat.e to mi se svidja kod ove navlake i ako mozda nekome ne izgleda lepo,vazno mi je da ispunjava ono za sta je namenjena... :wink:
Opel Klub Serbia
Nokia X6 16gb

Dark Phoenix
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 23:00

Post od Dark Phoenix »

ajd ako ti nije problem objasni mi malo kako da skinem ovu plastiku. Mislim da cu moci tako da ocistim ovu prasinu

Odgovori