Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

zoreli, mislim da ti se te slike nalaze kako sam citao u memoriji telefona, C/folder .config/pa folder fmobi(ako koristis taj program,a ako ne onda ime od drugog programa..) ;)

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Nokia N8

Post od darkonda »

pitao bih nesto u vezi aplikacije WhatsApp. Vidim da ne moze nikako da se iskljuci sa mreze, da je stalno prikacena. Koliko vuce ona baterije, i interneta?
Nervira me sto ne moze da se ugasi

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

darkonda, ne mogu ti tacno reci koliko vuce baterije i interneta (samo ono otprilike da znas da dosta posto si non-stop konektovan na netu..),a sto se tice aplikacija moze da se ugasi..da ne bi pisao o tome ja,jer je ne koristim,janka_88 je napisao lepo u temi "Ovi-store" da postoji mogucnost da se ugasi..

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N8

Post od janka_88 »

darkonda, moze se ugasiti tako sto ces preko npr. Best taskmanager-a ubiti procese "Whatsapp.exe" i "ProcMgrServer_i neka slova i brojevi" :D ali prvo ubijes ovaj drugi pa ovaj prvi jer taj drugi je taj sto konstantno iznova pokrece program i konektuje ga na internet. Razlika u trajanju baterije je i vise nego osjetna pa mogu slobodno reci da moze bar duplo vise trajati baterija kad je program ugasen. Protoka i ne ide nesto posebno osjetno ako ne pises odnosno ne primas poruke. Pozz

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Nokia N8

Post od darkonda »

hvala vam. sve u svemu kad pogledam da jako malo prijatelja koristi ovaj program, nije vredno truda i baterije! :) pozz

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Nokia N8

Post od zoreli »

acamatic hvala na pomoći , našao sam oko 500 sličica u c/data/config/fmobi koje su se pojavljivale kad god hoću da promenim wallpaper ili sliku kontakta :wacko: i naravno obrisao sam program fmobi jer mi je bolji nokia social ;)
16 godina na forumu MOBILNISVET

d@r123
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:02
:: Sony Xperia Z1
:: HTC One X

Re: Nokia N8

Post od d@r123 »

Imam jedno pitanje dali je mozda netko formatirao E :mass memory. Zanima me dali se moze odnosno dali se smije i hoce li sve funkcjonirati nakon formatiranja. Pozzz :) :)

nenad.fil
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 19:30

Re: Nokia N8

Post od nenad.fil »

Sve ce da funkcionise samo vise nista nece biti na njoj...


Bolje je uraditi hard reset *7370# izbrisace sve iz E particije...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia N8

Post od Sale_M »

Ne moze da se foramatira samo E,resetom se brise sve i sa E i sa C.Ako ti telefon dobro radi ne vidim razlog zasto bi radio format.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

d@r123
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:02
:: Sony Xperia Z1
:: HTC One X

Re: Nokia N8

Post od d@r123 »

Sale_M, nenad.fil -radio sam hard reset ali mi formatira samo C ,a zelio bih i da malo osvjezim E -disk. Sad me zabrinjava to sto poslije HR na C ostane oko 240MB od 255MB pa mi je malo nejasno da symbian belle (koji trenutno koristim) zauzima samo 15 MB i tako da nezz jeli se neki fajlovi sistema nalaze i na E -disku. Zbog toga ne bih pokusavao formatirati E da nebi nesto poslo po zlu a ako je netko imao posla s tim neka javi :) (a i negdje sam citao da formatiranje dobro dođe nakon nekih otprilike pola godine ili manje) i hvala vam na informacijama . Pozz :)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia N8

Post od Fox »

d@r123,samo ti odradi format 'mass' memorije,nema nikakvih sistemskih fileova na toj memoriji,sem sto ces morati o5 da instaliras sve aplikacije koje su bile instalirane na toj memoriji.
Sam operativni sistem zauzima preko 200MB,ne 15.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

duxxon83
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 08. Maj 2012. 18:29
:: nokia n8
:: nokia n9

Re: Nokia N8

Post od duxxon83 »

Molim za pomoc.....preko pretrazivaca idem na internet bez problema((google,citam blic isl,facebook)....tako da sto se tice konekcije sa provajderom nema problema(telenor).....ali kada pokusam da otvorim ovi store,mail,facebook isl aplikacije nece da udje i kaze mi connection failed......da li neko i priblizno zna o cemu se ovde radiiii,unapred hvallaaaaaaaaaa

d@r123
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:02
:: Sony Xperia Z1
:: HTC One X

Re: Nokia N8

Post od d@r123 »

Jeli mozda netko koristio aplikaciju kinoni remote desktop imam jedan problem s njom pa ako netko moze neka pomogne.
A problem je sljedeci aplikacija radi dobo dok sam spojen na svome adsl -u preko wifi -a, a kada sam spojen na neku drugu mrezu naprimjer skolski net nece da mi se spoji na komp. (a ostalo Fb, web radi na toj mrezi) sad nezz jeli to radi samo na istoj mrezi ili moze i sa drugih kao navedeni primjer skola. Hvala Pozz :)

I hvala fox na informaciji ,a nisam ni mislio da symbian zauzima 15MB nego mi nije jasno dje su ti fajlovi vjerovatno oni skriveni diskovi :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia N8

Post od araphel »

d@r123, koliko mi je poznato, uslov za rad je da uređaji budu na istoj mreži, zato ti se javlja taj problem. .

scg.racke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2012. 16:32
:: n8

Re: Nokia N8

Post od scg.racke »

Molim za pomoc! Ubacio sam u telefon karticu od 32 gigabajta- transcend i formatira mi u FAT, a ja bih u NTFS ako moze?
Probao sam da formatiram na kompu u ntsf i uspelo je ali mi posle kada vratim u telefon pise da je korupted i trazi neke kljuceve.
Gledao sam na forumu i ne mogu da nadjem nesto u vezi ovoga...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia N8

Post od Sale_M »

Cini mi se da kad je telefon u pitanju kartica mora da bude u Fat file sistemu .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

scg.racke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2012. 16:32
:: n8

Re: Nokia N8

Post od scg.racke »

Nokia N8 za mene ima fantasticnu kameru i ekstra video zapis, jedino malo slabijeg kvaliteta u uslovima slabijeg osvetljenja. Vec su me na raznim slavljima, lepim prilikama gde nije bilo kamere, molili da ja snimam malo da bi imali malu uspomenu i ne mogu da veruju ljudi da sa mobilnim telefonom mogu da ispadnu tako dobri snimci. Ja sam uzeo ovu karticu prvenstveno zbog snimanja videa i skladistenja snimka na nju, a prodavac mi je rekao da moze da se formatira u ntfs! E sad ne znam tacno koliko minuta tacno moze da se snimi a da podrzava fat sistem , ali ne bi skodilo da znam da imam bukvalno neogranicenu mogucnost da snimam na karticu. A kontam da kada je fat format ne mogu npr. da prebacim dvd film od 4.7 giga :(
Hvala Sale_M na pomoci. Da li neko jos mozda zna? Da nema neka caka?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Nokia N8

Post od VeNoM »

scg.racke ako se ne varam fat32 ide do 2.5gb.sam izračunaj koliko možeš da isteraš.fora jedna što nema veze sa karticama, na ps3 kada pokušavam sa fleškom u ntsf formatu neće da je vidi dok n95 vidi kao mass storage koji je u fatu.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od Miškoni »

FAT32 podržava particije do maksimalno 2TB, a maksimalna veličina jednog fajla ide do 4GB, mada uglavnom ne prelazi 2GB. Postoje i proširene verzije FAT32 sistema, sve zavisi od toga šta uređaj podržava.

scg.racke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2012. 16:32
:: n8

Re: Nokia N8

Post od scg.racke »

VeNoM i Miškoni hvala puno na pomoci! Treba uskoro da idemo na more, pa mi je bilo hitno da pripremim telefon i prostor na njemu da mogu komotno da snimam, a vi ste bas ekspresno pomogli:)
Meni je zbog flesh memorije i snimanja video snimaka na nju bitna maksimalna kolicina jednog fajla, a kontao sam i ja da je tu negde oko 4 gigabajta maksimalno tako da i ne moze da se prebaci vece od toga npr dvd film na karticu. Zato sam i pokusao da formatiram u NTFS.
Evo i proracuna koliko megabajta meni zauzima snimak najboljeg HD kvaliteta:

lenght 00:02:03
frame width 1280
frame height 720
data rate 12034 kbps
total bitrate 12162kbps
frame rate 30 frames/second

size on disk 178 MB

Tako kada izracunam, jedan minut snimanja u ovom kvalitetu zauzima oko 87 MB, pa se dodje do racunice da od jednom mozete snimiti 45 min sto izadje oko 3915 mb. Po meni ne bi trebalo snimati do poslednjeg megabajta jer moze doci do seckanja, sto zna da nagrdi snimak :) U svakom slucaju 45 minuta u HD kvalitetu sa mobilnim telefonom uopste nije lose i moracu se zadovoljiti sa tom duzinom snimka, jedino ne znam da li ce se rodbina zadovoljiti posto mogu da snimam samo rodjendane krstenja i slicne krace lepe prilike! Nista od svadbi :lol:

Odgovori